Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI

Teatro MI spektaklis „Nuvaryti arkliai“.

2016-05-18

Spektaklis rodomas jau ne pirmą kartą, tačiau nuolatinio repeticijų ir aktorių darbo dėka spektaklis keičiasi ir tobulėja. „Spektaklis gyvas organizmas, tad reikalauja priežiūros. Mes nuolatos jį repetuojame, tiksliname užduotis, atrandame naujų prasmių, kurios neišvengiamai keičia scenas, o scenos keičia ir spektaklį. Kintame ir mes, tad noriai įsileidžiame naują patirtį į savo spektaklį. Jis auga ir transformuojasi kartu su mumis.“, - sako „Nuvaryti arkliai“ režisierius Jevgenijus Belkindas.

Bilietus platina „Tiketa“.

Spektaklis vyks gegužės 27 d. 20 val. Teatro MI studijoje Pranciškonų rūmai, Trakų g. 9/1, Vilnius.

„Bliuzo naktyse“ – „Grammy“ nominantas ir prestižinio koledžo studentai

2016-05-04

Varniuose, prie Lūksto ežero liepos pimąjį savaitgalį vyksiantį festivalį „Bliuzo naktys 2016“ pagerbs Kalifornijoje gyvenantis 56-erių bliuzmenas Earlas Thomas. Talentingas atlikėjas ir sėkmingas dainų autorius visuomet buvo vertinamas ne tik publikos, bet ir muzikos ikonų.

Pašėlę skandinavai „Truckfighters“ grįžta į „Devilstone“

2016-04-28

Švedų trijulė kartą jau lankėsi „Devilstone“ festivalyje kaip svarbiausia 2012 metų Rytų scenos grupė. „Truckfighters“ tą kartą vainikavo roko scenos gimimą, o šį sykį grįžta šokdinti visų nemiegančių – švedai pasirodys naktiniame „Gama“ scenos koncerte, liepos 14-17 dienomis vyksiančiame festivalyje „Devilstone“.

Populiarumo viršūnėje esantys „Colours of Bubbles“ pasirodys festivalyje „Devilstone“

2016-04-11

Viena aktualiausių ir madingiausių šių dienų lietuvių grupių „Colours of Bubbles“ patvirtinti festivalyje „Devilstone“, vyksiantį liepos 14–17 dienomis Anykščiuose. Grupei tai vienas iš svarbiausių vasaros koncertų, kuriuo jie pratęs savo naujausio, ką tik išleisto albumo „She Is the Darkness“ pristatymo turą. O festivaliui – puiki galimybė praplėsti siūlomos muzikos ribas ir pasiūlyti auditorijai kokybiško vietinio indie roko.  

„Subtilu-Z“: ant raudono kilimo kartu su Madonna

2016-04-04

Kamerų blykstės, vyno raudonumo kilimas, iš laimės klykiantys fanai, nominantų jaudulys, žvilgančios žeme besivelkančios suknios, it nulieti smokingai ir, be abejonės, muzika. Muzika, kuri verta „Grammy“ apdovanojimų. 

Į Lietuvą sugrįžta fenomenalus gitaristas Estas Tonne

2016-04-01

Estas Tonne – tai muzikantas, išskirtine savo išraiškos jėga griaunantis visas šou biznio taisykles, bei atlikėjas, kuriam muzika yra ne tikslas, o priemonė, išlaisvinanti žmogaus galimybes pažinti save ir jį supančią realybę.

Festivalis „Galapagai 2016“ pristato 10 lietuviškų grupių

2016-03-24

Muzikiniu grojaraščiu šiemet ypatingai gundantis festivalis „Galapagai 2016“, jau paskelbęs, kad pasikvietė tokias pasaulines žvaigždes kaip „Gorgon City“ ir „Milky Chance“, meta dar vieną kortą: pristato lietuvių atlikėjų ir grupių auksinį dešimtuką.

Festivalis „Galapagai 2016“ meta iššūkį muzikantams

2016-03-15

Tarptautinis muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“ kartu su sostinės gyvos muzikos baru „Liverpool Indie/Rock Bar“ meta iššūkį visoms grupėms ir siūlo dalyvauti konkurse, kurio nugalėtojai pasirodys didžiojoje festivalio scenoje.

BUSK, ŽEMYNA ŽIEDKELĖLE pavasario lygiadienis 2016 m. kovo 19 d. 19:30 val. Šventaragio slėnyje

2016-03-14

Metų ciklas panašus į kelionę, pusiaukelė čia – lygiadienyje, kuris svarbus ne tik Žemei, bet ir šviesos išsiilgusiam žmogui. Pavasario lygiadienis yra žemės kūrinijos šventė, jos gyvastingumo galios pažadinimo metas. Baltai tikėjo, kad pavasarį po žiemos sąstingio žemė motina, prieš priimdama sėklą, turinti būti atidaryta griaustinio. Tada lietaus sudrėkinta, saulės sušildyta, visų žmonių paprašyta Žemyna Motinėlė  pasipuoš nematytais žiedais.

„Sielos Ūsų“ dueto naujienos – vaizdo įrašas ir kvietimas į koncertinį turą

2016-03-08

„Sielos Ūsai“ dalinasi nauju dainos „Jūra“ vaizdo įrašu. Žodžių dainoje – nedaug, tačiau kiekvienas jų, kaip ir visa dueto kūryba, skamba lyg jautriausia poezija. Pristatydama naujus garsus ir vaizdus, atlikėjų pora kviečia į balandį vyksiantį turą „Kur tu?“ per Lietuvos koncertų sales.

Pavasarinis antidepresantas – gyva muzika PIANO.LT koncertų salėje

2016-03-08

Geriausias būdas kovoti su pavasariniu liūdesiu – muzika! PIANO.LT koncertų salė kviečia pasitikti pavasarį kartu. Nuo kovo 12 dienos iki pat gegužės pabaigos PIANO.LT koncertų salėje galėsite išgirsti daugiau nei penkiolika skirtingų kamerinės muzikos koncertų!

Sekmadieniais kine – poetiškas W. Wenderso „Dangus virš Berlyno“

2016-03-08

Šią savaitę prasidėjusioms Vokiško kino dienoms akomponuos „Skalvijoje“ rengiami kino klasikos vakarai. Seniausio sostinės kino teatro ekrane bus galima pamatyti vokiečių kino klasiko Wimo Wenderso juostą „Dangus virš Berlyno“ (Der Himmel über Berlin, 1987).

Lietuvoje lankysis world music pionierius

2016-03-02

Frankofonijos dienų proga Vilniuje ir Kaune antrą kartą pasirodys vienas stipriausių muzikos vizionierių Titi Robin iš Prancūzijos. Prieš porą metų atlikėjas sutraukęs gausų būrį klausytojų su world stiliaus ribas peržengiančiu „Titi Robin Trio“ projektu, šiemet atvyksta su jaunu, bet labai talentingu gnawa muzikantu Mehdi Nassouli iš Maroko.

„Galapagai“ toliau veda iš proto: atvyksta „Milky Chance“!

2016-03-02

Muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai 2016“ organizatoriai, tik praėjusią savaitę pradžiuginę pranešimu apie atvykstančius elektroninės muzikos dievus „Gorgon City“, šiandien turi dar vieną stulbinančią žinią: antrąjį festivalio vakarą „Galapaguose“ gros „Milky Chance“!

2016 m. Kaziuko mugės kultūrinė programa

2016-02-29

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet – kovo pirmąjį savaitgalį Vilniaus gatves, aikštes, skverus bei kitas tikėtas ir netikėtas erdves trims dienoms užlies Kaziuko mugė, kurioje bus progų ne tik pinigines atverti, bet ir akis paganyti, patiems dalyvauti įvairiose mugės pramogose, pasilinksminti. Kultūrinėje Kaziuko mugės programoje nebus nei amžiaus, nei stiliaus ar žanrų apribojimų: lankytojų akis, ausis ir širdis džiugins vaikų, studentų ir senjorų kolektyvų koncertai, skambantys viduramžių, folkloro ir šiuolaikinės muzikos garsais.

Naujame grupės „Pergalė“ albume – prakaito, svaigalų, moterų ir kelionių eklektika

2016-02-22

Vilniečių alternatyviosios scenos išsišokėliai „Pergalė“, prisistatanti „Psycho Black Rock“ žanro atstovais, išleidžia antrąjį savo albumą „Antropologija“. Po penkerių metų pertraukos šis darbas oficialiai pasirodys kovo 8 d. Pasak grupės narių, tuo pačiu bus pažymėtas jų leidėjo „Inferna Profundus Records“ gimtadienis ir jiems tokia ypatinga moters diena. Visos progos, šventės ir juolab dėmesys moterims – tai dalykai, kurių nestinga nei „Pergalės“ kūryboje, nei grupės narių pasaulėžiūroje. 

Seminaras „Pavasario švenčių ypatumai“

2016-02-17

Vilniaus etninės kultūros ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrai kviečia į seminarą „Pavasario švenčių ypatumai“ kovo 9-10 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Vilnius). Seminaras skiriamas mokytojams, kultūros darbuotojams ir visiems besidomintiems etnine kultūra bei edukologija.

10 netikėtų faktų apie filmą „Sensacija“

2016-02-15

Filmas pelnė gausybę kino kritikų gildijų ir aociacijų apdovanojimų, buvo įtrauktas į daugelį geriausių 2015 m. filmų dešimtukų.

„Sensacija“ nominuota net šešiems „Oskarams“ už geriausią filmą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų ir montažą, taip pat geriausius antraplanius moters ir vyro vaidmenis.

Tikrais faktais paremtas kino pasakojimas panardina į „The Boston Globe“ žurnalistų tyrimą, kurio metu buvo išaiškinta plataus masto Bostono kunigų seksualinė prievarta prieš vaikus.

Katalikų bažnyčios krizę sukėlusi istorija – T. McCarthy filme „Sensacija“

2016-02-10

Net šešiems „Oskarams“ nominuotas filmas „Sensacija” (orig. „Spotlight“)  jau dabar kritikų vadinamas vienu įtaigiausių iki šiol sukurtų filmų apie sudėtingus žurnalistinius tyrimus. Savo paviekumu ir įtampa juosta nenusileidžia garsiausiems veiksmo filmams. Veiksmo scenas čia konstruoja rašikliais ir telefonais apsiginklavę reporteriai, kurie pasiruošę eiti iki galo, kad pasauliui atskleistų siaubingą tiesą.

Knyga apie Vilniaus kino teatrus bus pristatyta viename iš seniausių

2016-02-09

Neatsitiktinai prieš kelias savaites išleista knyga „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“ šį penktadienį (18 val.) bus pristatyta „Skalvijos“ kino centre. 

KINFO apdovanojimai 2016

2016-02-04

„KINFO apdovanojimuose 2016“ žiūrovų simpatijas pelnė „Dėdė, Rokas ir Nida“ bei „Problemų tvarkytojas“ (nugalėtojų sąrašas)

Minint laisvos Lietuvos 25-etį – kovų už laisvę istorijos moksleiviams

2016-02-04

Lietuvai minint 25-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, sostinės moksleiviai kviečiami į lietuviškų filmų ciklą apie XX a. šalies istoriją. Jie ne tik padės daugiau sužinoti apie tai, kaip klostėsi Lietuvos istorinis likimas, kaip gyveno jų tėvai ir seneliai, bet ir paskatins pačius aktyviau domėtis, klausti, bendrauti, nes seansus lydės susitikimai su filmų kūrėjais.

"Roko naktys" atskleidžia keturias pirmas (bet dar ne pagrindines!) festivalio grupes.

2016-02-02
„Roko naktyse“ – Marilyn Manson, „Limp Bizkit“, „Awolnation“ ir „Satyricon“ nariai!

Ne tik vasarą aktyvus sunkiosios muzikos festivalis „Roko naktys“ šiandien pristato pirmąsias keturias grupes, kurios privers pasileisti plaukus Zaraso ežero saloje rugpjūčio 5-6 dienomis. Didžiausia staigmena – kompanija „Queen Kwong“, kurią sudaro pasaulinę šlovę pelniusių grupių muzikantai.

Lietuvoje lankysis pirmoji pasaulyje kora muzikos virtuozė

2015-09-15

Sona Jobarteh yra pirmoji kora muzikos virtuozė moteris, kilusi iš prestižinės Vakarų Afrikos griot šeimos. Multiinstrumentalistė, dainininkė, kompozitorė ir prodiuserė Sona iš Gambijos daug laiko praleidžia Didžiojoje Britanijoje dirbdama drauge su puikiai vertinamais viso pasaulio muzikantais. Sonos muzika – tai idealus skambesys, apjungiantis gryniausias Vakarų Afrikos tradicijas ir drąsias naujoves.

Šiuolaikinio cirko žvaigždžių paradas dešimtajame festivalio „Naujojo cirko savaitgalis“ gimtadienyje

2015-09-08

Ši savaitė Menų spaustuvei ir jos svečiams – ypatinga – savaitgalis čia ateina jau trečiadienį. Rugsėjo 9-13 dienomis sostinės šiuolaikinių scenos menų centre vyks jau dešimtasis tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis‘15“. Festivalio programoje – pripažinimą svetur pelniusios trupės, apdovanoti spektakliai ir talentingi cirko artistai iš septynių skirtingų šalių.

Grupė Journey of Mintyria pristato debiutinį albumą

2015-09-07

Journey of Mintyria – vilniečių muzikos grupė, jau porą metų besiskinanti kelią į klausytojų širdis. Grupės muzika - tai savotiška minčių pasaulio kelionė, pagardinta roko, alternatyvos, kantri muzikos elementais ir eksperimentais. Rugsėjo 8 d. (antradienį) Vilniaus Kirtimų kultūros centre grupė pristatys debiutinį savo albumą „Didn‘t Drown“.

Po albumo pristatymo Vilniuje „Кrambambulya“ trauksis į pogrindį

2015-08-25

Lapkričio 7 dieną viena populiariausių baltarusių grupių „Krambambulya“ Vilniuje pristatys naują albumą „Čirvony štral“ („Raudonasis spindulys“). Koncerte skambės naujos ir geriausios grupės dainos. Jis vyks naujoje koncertų salėje „Compensa“, talpinančioje 4000 žiūrovų. Po šio koncerto muzikantai ketina pasitraukti į pogrindį.

Lietuviai world music žanrą pristato pasauliui

2015-08-24

Turbūt visi muzikos klausytojai, daugiau besidomintys įvairių šalių kūryba, yra susidūrę su terminu „pasaulio muzika“ (world music). Šio žanro koncertus įprastai galima išgirsti Amerikoje, Vakarų Europoje, Australijoje, tačiau Rytų Europoje tokie pasirodymai vis dar yra naujiena. Siekdama ištaisyti šį trūkumą, organizacija „Gera muzika gyvai“ inicijavo „One Root Music“ agentūros, skirtos world music projektų pristatymui užsienyje, sukūrimą. Ši lietuvio Žilvino Švarplio įkurta agentūra žengia pirmuosius, tačiau užtikrintus žingsnius, skleisdama world music grožį pasauliui.

Grupė “Insomnium” atšaukė visą rudens turą, planuotas koncertas Vilniuje neįvyks

2015-08-20

Suomių grupė „Insomnium“ dėl vieno iš narių šeimyninių aplinkybių yra priversta atšaukti visą Europos turą. Taigi neįvyks ir spalio 8 dieną planuotas grupės koncertas Vilniuje, klube „New York“. Bilietus grąžinti ir pinigus už įsigytus bilietus atsiimti jau dabar galima visose „Bilietai LT“ kasose (išskyrus „Maxima“ informaciniuose skyriuose esančias kasas).

IEŠKOME TIKRO RENGINIŲ ORGANIZTORIAUS!

2015-08-17

Renginių organizatoriai Eventum Group, puoselėjantys teisingą laisvalaikį ir padedantys žmonėms atrasti vis daugiau naujų potyrių bei tikrų emocijų renginių metu, ieško naujų komandos narių!

„Anima Mundi 2015“ – meno festivalis tarp Lietuvos ir Gruzijos

2015-08-17

Rugpjūčio 24 – rugsėjo 9 dienomis vyks trečiasis tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“. Vietoje nestovintis festivalis šiemet bus surengtas net dviejose šalyse – Lietuvoje ir Gruzijoje. Pirmoji festivalio dalis rugpjūčio 24–31 dienomis vyks Šiaulių dailės galerijoje, o rugsėjo 3–9 „Anima mundi“ persikels į Gruzijos nacionalinį muziejų, Tbilisio istorijos muziejų „Karvasla“.

Alina Orlova ir „Garbanotas Bosistas“ koncertuos didžiausiame Vokietijos klubiniame festivalyje „Reeperbahn“

2015-08-13

Lietuvos muzikinės scenos atstovai, dainininkė Alina Orlova ir grupė „Garbanotas Bosistas“ rugsėjo 25 dieną koncertuos didžiausiame klubiniame Vokietijos festivalyje „Reeperbahn“. Lietuvių atlikėjai kartu su kaimynais latviais pasirodys klube „Molotow“. Kaimyninę sceną atstovaus  grupės „Pyro Trees“ ir „The Big Bluff“. Šiuos pasirodymus ir bendrą abiejų šalių pristatymo vakarą rengia lietuvių muzikos agentūrą M.P.3 ir Latvijos muzikos eksporto biuras.

Pajūrio poilsiavietė transformuojasi į atraktyvią didžiausio Lietuvoje muzikos festivalio erdvę

2015-08-13

Jau rytoj, penktadienį, rugpjūčio 14 d., startuoja didžiausias Lietuvoje muzikos ir pramogų festivalis „Karklė-2015 Live Music Beach“, kurio metu pirmą kartą mūsų šalyje gyvo garso pasirodymus surengs tokios pasaulinėje muzikos rinkoje tituluotos kompanijos, kaip „Rudimental“, „Example“, Marlon Roudette, TIGA, „Tensnake“ ir daugelis kitų.

„ANTIKVARINIŲ KAŠPIROVSKIO DANTŲ“ ALBUMO PRISTATYMAS ALSUOS VENESUELOS DVASIA

2015-08-06

Muzikos stereotipus laužanti vilniečių grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleidžia debiutinį albumą ir skelbia jo pristatymo koncertą! Rugpjūčio 12 dieną lietuviška Venesuela virtusioje „Vasaros terasoje“ žiūrovus stebins teatralizuotas muzikos šou. 

Kairėnų vasaros festivalis su Larisa Kalpokaite: „Rugpjūčio romansų skambesy”

2015-08-05

2015 m. rugpjūčio 9 d. 19 val. Kairėnų vasaros festivalio koncertų ciklą tęs talentingoji Vilniaus Valstybinio Mažojo teatro aktorė Larisa Kalpokaitė, kuri kartu su pianino virtuozu Daumantu Slipkumi atliks gražiausių romansų programą - „Rugpjūčio romansų skambesy…”. Romantiškoje vakaro prietemoje po atviru dangumi susijungs širdį virpinantis balsas, skambiausios melodijos bei gražiausi poetų tekstai. 

Internetinis „Elle G” koncertas naktibaldoms

2015-08-05

Naktį iš rugpjūčio 6 d. į 7 d. merginų duetas „Elle G” kviečia klausytojus į vėlyvą koncertą, kurio klausytis bus galima tik internetu. Tai - daug keliaujančio dueto dovana savo publikai visuose žemynuose. Lietuvos laiku koncertas prasidės 2 val. nakties. 

„Karklė 2015” po stogu pakvies didžiausią žiūrovų skaičių Lietuvos festivalių istorijoje

2015-08-04

Išryškėję jau rugpjūčio 14-16 dienomis vyksiančio festivalio „Karklė-2015 Live Music Beach“ kontūrai rodo, kad ši fiesta tiek programos, tiek infrastruktūros atžvilgiais bus visa galva aukštesnė už savo pirmtakes. 

ŽYMIAUSI ESTAI „EWERT AND THE TWO DRAGONS“ KONCERTUOS „GRANATOS LIVE“

2015-07-30

Tarptautinės sėkmės sulaukusi Estijos indie roko grupė „Ewert and The Two Dragons“ vėl grįžta į Lietuvą, kur rugpjūčio 1 dieną koncertuos „Granatos Live“. Tą pačią dieną festivalyje pasirodys „BRIT Awards“ nominantai „Clean Bandit“ ir žymiausia lenkų elektronikos grupė „Rebeka“.

Pranešimas | M.P.3: Rusų festivalis „Kubana“ prieglobstį rado Latvijoje! Jame koncertuos pernai dėl politikos ten nedalyvavę „Biplan“

2015-07-29

Grupė „Biplan“ kitą savaitę pasirodys viename didžiausių Rusijos festivalių „Kubana“, kuris įvyks… Latvijos sostinėje Rygoje. Pagrindinėmis šio festivalio žvaigždėmis tapo suomiai HIM, amerikiečiai D12, „Panic at the Disco!“, „Hollywood Undead“, „Kill the Noise“, islandai „Gus Gus“. Lietuviai gros paskutinį festivalio vakarą rugpjūčio 9 dieną, kai pasirodys „Panic at the Disco!“.

„Yaga Gathering 2015“: geriausios idėjos gimsta toli nuo darbo vietos

2015-07-29

Muzika, menai, naujasis cirkas, sveikatingumo užsiėmimai – tai dar ne viskas, ką parengė savaitgalį vyksiančio festivalio „Yaga Gathering 2015“ organizatoriai.  Jau antrus metus festivalyje veiks atskira tematinė erdvė „Idėjų žiedas“, kuriame paskaitas skaitys ir praktines dirbtuves įvairiausiomis temomis – nuo psichologijos, švietimo ir technologijos iki verslo produktų kūrimo – ves profesionalūs lektoriai.

„Garbanotas Bosistas“ ir „Parranda Polar“ rengia pikniką su šokiais basomis

2015-07-27

Vasarai ridenantis į antrą pusę, teigiama energija spinduliuojančios bičiulių grupės „Garbanotas Bosistas“ ir „Parranda Polar“ pirmą kartą surengs pasirodymą kartu. Liepos 28 d., antradienį, Piano.lt vasaros terasoje koncertuosiančios grupės kviečia pasiimti pledą, atsisėsti ant minkštos žolės, pasiklausyti iš kolonėlių virstančių gėlių ir būtinai – nesivaržant pašokti.

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – gyvas „Juno Reactor“ pasirodymas

2015-07-27

Jau šį savaitgalį vyksiančiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“ pasirodys per 60 reggae, dub, world ir elektroninės muzikos didžėjų bei gyvos muzikos grupių. Likus kelioms dienoms iki festivalio pradžios organizatoriai kviečia susipažinti su pilnu atlikėjų sąrašu ir atkreipti dėmesį į išskirtinius pasirodymus.

Mėnuo Juodaragis XVIII“ grįš į salą su šventiniu dūzgesiu

2015-07-24

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., į atsinaujinusią Didžiąją Zaraso salą sugrįžta šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Aštuonioliktą kartą organizuojamo festivalio programą jungianti tema – bitės.

Asociacija „Green Academy“ įgyvendina ES lėšomis dalinai finansuojamą projektą, skirtą jos narių darbuotojų apmokymui

2015-07-22

Asociacija „Green Academy“ jungia autoservisus, eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ir komunalines įmones. 2014 m. sausio mėn. Asociacija pradėjo įgyvendinti projektą „Autoservisų, ENTP ir komunalinių įmonių darbuotojų ir vadovų kvalifikacijos kėlimo, žinių ir gebėjimų prisitaikyti prie įmonės reikmių ir rinkos pokyčių mokymai“, kurios uždavinys - gerinti darbuotojų ir įmonių prisitaikymą prie rinkos poreikių.   

 

 

„Tundra Machine“ – už sveiką kūną, žvitrų protą ir kūrybinę energiją

2015-07-15

Jau rytoj prasidėsiantis festivalis TUNDRA MACHINE šiemet prisiekusius elektroninės muzikos gerbėjus kviečia į Varėnos dainų salą. Tiesa, festivalis lankytojus vilioja ne vien žinomų atlikėjų pasirodymais, bet ir fizinę bei dvasinę sveikatą atgauti padėsiančiais užsiėmimais, seminarais ir dirbtuvėmis.

Rokenrolo festivalis „Devilstone“ – jau rytoj

2015-07-15

„Kiekvienas savyje turime rokenrolo“ – tvirtina „Devilstone“ festivalis ir kviečia tuo įsitikinti netrukus – liepos 16-19 d. Anykščiuose. Festivalių sezonui įpusėjus, tradiciškai vidurvasarį jau septintą kartą „Devilstone“ vilioja festivalininkus ekstremalaus rokenrolo koncepcija, šiuolaikinio roko ir sunkiosios muzikos gyvais koncertais bei unikalia viso savaitgalio programa.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ neįleisti į Venesuelą!

2015-07-15

„Penki lietuviai sustabdyti Venesuelos pasienyje. Tarp vietos pasieniečių ir lietuvių kilo konfliktas. Visos incidento smulkmenos video reportaže“ – taip grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pristato vaizdo klipą savo naujai dainai „Į Venesuelą“. Jį režisavo vienas perspektyviausių režisierių Saulius Baradinskas. 

Po mėnesio Anykščiuose – bardų festivalis „Purpurinis vakaras”

2015-07-13

Turbūt ir paties nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriams – VšĮ „Bardai LT” sunkiai patikima, kad šiemet festivalis nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. Per tuos metus renginys gerokai išsiplėtė tiek apimtimis, tiek savo kokybe, dėl kurios, regis, nesiginčytų dauguma čia apsilankančiųjų žiūrovų.

„Karklė 2015“: muzikos poveikį stiprins pramogų azartas ir adrenalinas

2015-07-13

Klausytis gyvai atliekamų pasaulinių muzikos hitų ir tuo pačiu metu skrieti lynu virš šėlstančios minios. Pertraukas tarp garsiausių Lietuvos bei užsienio atlikėjų pasirodymų skirti originaliai sporto šakai ar deryboms hipių turgelyje. Skrosti Baltijos bangas įvairiausiomis vandens transporto priemonėmis ar pasinerti į pieno baltumo putų jūrą...

Etnomuzikinė vidurvasario kelionė Kirtimuose

2015-07-13

Liepos 15 d. (trečiadienį) Vilniaus Kirtimų kultūros centras organizuoja renginį „Vidurvasario atokvėpis“, kuriame kviečia pasiklausyti dviejų atmosferinės muzikos kolektyvų, savo kūrybą moderniai apipinančių folkloro motyvais. Koncertuos grupės „Miglaukas“ ir „Undan“.

Liepos 10-osios naktį Šiauliai nemiegos – vyks kultūros ir meno naktis

2015-07-09

Liepos 10 dienos vakarą ir naktį Šiaulius sudrebins VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ kultūros ir meno naktis. Nuo 22 valandos visame Šiaulių pėsčiųjų bulvare skambės muzika, vyks koncertai, šokėjų pasirodymai, judrūs žaidimai, sporto šakų pristatymai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai ir mokymai. Žiūrovų ir dalyvių laukia begalės siurprizų ir nepamirštama naktis su „Saulės žiedo“ dalyviais iš 11 pasaulio šalių.

Festivalio „Yaga Gathering“ lankytojų vaizduotę žadins radijo teatro „Bilietų nėra“ aktoriai

2015-07-09

Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis vyksiantis „Yaga Gathering“ šiemet pradžiugins ir teatrališkos sielos lankytojus – į festivalį atvyksta radijo teatro laidos „Bilietų nėra“ aktoriai. Radijo teatro šerdį ir išskirtinumą sudaro ne vizuali, o subtili garso bangų kuriama atmosfera, kuri, pasitelkiant elektroninės muzikos, žmogaus balso tembrų bei intonacijų žaismę, netikėtai atskleidžia literatūros kūrinio turinį ir nuotaiką.

Linas Adomaitis pristatys akustinę programą Kairėnų vasaros festivalyje

2015-07-08

2015 m. Liepos 12 d. Kairėnų vasaros festivalyje laukia išskirtinis vasaros vakaras, nes jame pasirodys vienas populiariausių atlikėjų Lietuvoje – Linas Adomaitis. Dar įdomiau yra tai, kad šis koncertas bus akustinis ir vienas tų, kuriuos atlikėjas labai retai pristato sostinėje.

„Saulės žiedas“: pirmosios konkurso dienos rezultatai labiausiai nudžiugino turkus, latvius ir australus

2015-07-08

Liepos 7 d. vakarą tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ didžiojoje scenoje buvo paskelbti pirmosios konkurso dienos rezultatai ir apdovanoti laimėtojai. Kolektyvai varžėsi trijose kategorijose: Tradicinio folkloro šokėjų grupių, tradicinio dainavimo grupių ir solo vokalistų. 

Retro–pop princesės Europiniame ture įtraukta ir Lietuva

2015-07-07

Liepos mėnesį Lietuvoje net 2 koncertus surengs  unikalaus Afrikos retro–pop žanro muzikos grupė „Alsarah & The Nubatones“ iš Bruklino. Neeiliniais gebėjimais apdovanota grupės lyderė dainininkė Alsarah yra vadinama naująją Nubijos pop ir Sudano retro muzikos princese. Jai scenoje talkina trys puikūs muzikantai: perkusininkas Rami El Aasser, bosistas Mawuena Kodjovi ir ud instrumentu grojantis Brandon Terzic. 

Skrydis tarp Kanados ir Palestinos: dešimtasis Naujojo cirko savaitgalis

2015-07-07

„Nežinoti šiuolaikinio cirko yra tas pats, kas klausytis tik Bethoveno, ir, pavyzdžiui, apsieiti be Bitlų“, sakė akrobatas Duncan Wall. Dažnam Menų spaustuvės organizuojamo Naujojo cirko savaitgalio lankytojui jau nebereikia aiškinti, kad šiuolaikinis cirkas nebūtinai skirtas vaikams ir apskritai artimesnis teatro spektakliams nei tam, ką žmonės prieš daugybę metų įprato matyti keliaujančiose šapito palapinėse. Festivalis jau ne kartą įrodė, jog cirko pasirodymai menine kokybe yra lygiavertis (arba, gali net pranokti) bet kurią kitą scenos meno sritį.

Festivalis „Devilstone“: nuo paskaitų iki ekstremalaus meno

2015-07-07

Rokenrolo dvasia alsuojantis festivalis „Devilstone“ liepos 16-19 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje savo lankytojams ruošia aktyvią ir kūrybišką nekoncertinę programą. Visos festivalio veiklos yra nemokamos, o kai kurių dalyviams pasiseks – festivalis dosniai apdovanos aktyviausius!

„Colours of Bubbles“ išvyko į didžiausią Baltarusijos festivalį

2015-07-03

Šiandien, liepos 3 dieną indie rokeriai „Colours of Bubbles“ išvyko į Baltarusiją, kur surengs tris pasirodymus. Vienas jų – didžiausiame Baltarusijos muzikos festivalyje „GreenFest“, vykstančiame Minsko oro uoste „Borovaya“. Pagrindinė festivalio žvaigždė bus amerikiečių alternatyviojo roko grupė „Papa Roach“.

Jurgis Didžiulis filmuodamas klipą vaikė Islandijos gatvėje šėlstančių demonus

2015-07-02

Neseniai antrąjį radijo singlą „Do You Own Your Demons?“ iš debiutinio albumo „Intro/Extro“ pristatęs dainininkas Jurgis Didžiulis nufilmavo ir intriguojantį jo vaizdo klipą. Apie vidinius žmogaus demonus sukurtoje dainoje pavaizduotas Islandijos gatvėje po vidurnakčio šėlstantis jaunimas.

„Saulės žiedo“ organizatoriai: savanorystės ir Šiaulių verslininkų dėka festivalis tapo žinomas P. Korėjoje

2015-07-02

Liepos 6–11 dienomis vyksiantis VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ šiandien laikomas vienu iš geriausiai Šiaulius reprezentuojančiu renginiu, o pasauliniuose liaudies muzikos kongresuose pristatomas ir kaip labai rimtas visos Europos folkloro renginys.

Lietuvoje koncertuos absoliuti roko klasika – švedų grupė „Europe“ (video)

2015-07-01

Po daugelio laukimo metų tikra roko klasika tapusi grupė “Europe” pirmą kartą atvyks į Lietuvą ir lapkričio 4 dieną koncertuos Vilniuje, “Compensa” koncertų salėje. Bilietus į šį renginį nuo liepos 7 d. bus galima įsigyti visose „Bilietai LT“ kasose ir internete.

VI-ajame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ rekordinis dalyvių skaičius ir garbingi svečiai

2015-06-30

Liepos 6–11 dienomis Šiaulius liaudiškos muzikos garsais išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas- festivalis „Saulės žiedas“. Kas porą metų vykstančios šventės organizatoriai žada dar įspūdingesnius ir gausesnius pasirodymus nei iki šiol, mat šiemet „Saulės žiedas“ švenčia jubiliejų – nuo pirmojo renginio praėjo lygiai dešimtmetis. 

Karklės festivalio naujokai pasirodys M.A.M.A 2015 scenoje!

2015-06-30

Išgarsėti, dideliais tiražais leisti savo muzikos įrašus ir koncertuoti rimtose scenose daugiatūkstantinėms auditorijoms: tokia yra visų pradedančių grupių bei atlikėjų svajonė, prie kurios išsipildymo gali prisidėti rugpjūčio 14-16 dienomis pajūryje vyksiantis festivalis „Karklė 2015 Live Music Beach“ ir didžiausi metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 

Festivalis „Devilstone“ – 36 grupės trijose scenose

2015-06-29

Festivalyje „Devilstone“ šiemet skambės ypač daug įvairios muzikos: nuo užvedančio rokenrolo iki svajingo post-punk, indie roko, nuo kontrastingo progresyvo iki ekstremalaus metalo, tad prie trijų gyvos muzikos scenų prieglobstį ras pačios įvairiausios muzikos mylėtojai. Bene optimalus skaičius – 36 kolektyvai – būtent tiek atlikėjų per tris dienas iš esmės ir neskubotai atskleis ryškiausias savo spalvas. 

Varėnos dainų slėnyje skambės elektroninės „Tundros“ mašinos dainos

2015-06-25

Didžiausias alternatyvios elektroninės muzikos renginys Baltijos šalyse dvyliktąją vasarą sutinka pasikeitęs – nauju laiku, naujoje vietoje ir su nauju muzikinių scenų išdėstymu.

„BanditFest‘15“ - festivalis nebijantiems bandyti

2015-06-25

Liepos 11 - 12 dienomis netoli Žemaitijos sostinės - Telšių, šalia Biržuvėnų dvaro, autentiškoje istorinėje aplinkoje organizuojamas festivalis „BanditFest 15“. Jau antrąjį kartą Telšių rajone  vyksiantis didžiulis meninis renginys apjungs įvairias meno šakas. Jis kvies jaunimą, šeimas bei menui prijaučiančius žmones palaikyti bei pasidžiaugti jaunaisiais Lietuvos kūrėjais.

Vintažinės muzikos karalius atvyko į Vilnių

2015-06-23

Sekmadienį į Vilnių atvyko jaunosios kartos JAV gitaristas, dainininkas, kompozitorius ir tekstų autorius Luke Winslow King su grupe.  Atlikėjas surengs du koncertus Lietuvos klausytojams ir kvies sutikti Jonines su vintažine Amerikos muzika Kaune bei Vilniuje. 

Naują albumą ir koncertų turą užmerktomis akimis pristatantis Andrius Mamontovas jau atsimerkia

2015-06-22

Nors šiuo metu įrašų studijoje „nokstantis“ naujasis Andriaus Mamontovo albumas oficialiai bus išleistas tik vasarai jau gerokai įpusėjus, visas dešimt naujų dainų anksčiau nei kiti galės išgirsti tie gerbėjai, kurie ateis į Joninių išvakarėse, birželio 23 d., pajūryje startuojančio koncertų turo pasirodymus. 

„Karklė 2015“: apribotas bilietų kiekis, bet ne programa

2015-06-18

Festivalio „Karklė 2015 Live Music Beach“ organizatoriai pateikia vis daugiau ir vis svaresnių  argumentų, kodėl šios vasaros Žolinių savaitgalį, rugpjūčio 14-16 d., reikėtų atidėti kitus planus ir  trims dienoms būtinai ištrūkti ten, kur jūra, kopos, vasaros pramogos po atviru dangumi ir, žinoma,  meilė bei muzika. 

„Antis“ savo grandiozinį šou atveš į Alytų ir Jonavą

2015-06-18
Žiemą jubiliejų atšventusi „Antis“ artimiausiu metu su koncertais aplankys Alytų ir Jonavą. Penktadienį grupė koncertuos Alytuje, Baltosios rožės miesto šventės proga, o antradienį, birželio 23 dieną, „Antis“ pasirodys Jonavoje, Joninių slėnyje.

SRAIGĖS EFEKTAS išleis ir pristatys debiutinį albumą „Monotonijos anatomija

2015-06-16

Po stoner/psychedelic roko kūrybines plotmes braidantys SRAIGĖS EFEKTAS, savo kelionę pradėję besibaigiant 2012-iems, šią vasarą išleis ir pristatys pirmąjį savo albumą, kurį apibūdina monotoniškų reiškinių kupino gyvenimo būdo garso takeliu. „Monotonijos anatomija“ oficialiai pasirodys liepos 1-ą dieną, o jo pristatymas įvyks festivalyje „Devilstone“, Rytų scenoje šeštadienį. 

Palaikymo akcija liūčių nusiaubtam Tbilisiui

2015-06-16

Birželio 18 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ vyks paramos koncertas, skirtas liūčių ir potvynio aukoms Tbilisyje palaikyti. Dalyvauti nemokamame renginyje bei aukoti nuo stichijos nukentėjusiai Gruzijos sostinei ir jos gyventojams kviečiami visi geros valios žmonės. 

Nemieganti Menų spaustuvė

2015-06-16

Menų spaustuvė, prisijungdama prie nemiegančio Vilniaus, vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ metu kvies publiką – nuo mažiausių iki įnoringiausių – pamatyti sostinėje dar neviešėjusius projektus ir bent akies krašteliu leis pažvelgti į  artėjančio sezono premjeras.

Švęsk Jonines su vintažinės Amerikos muzikos karaliumi

2015-06-15

Birželio 23-24d. Lietuvoje lankysis jaunosios kartos JAV gitaristas, dainininkas, kompozitorius ir tekstų autorius Luke Winslow King. Jis yra gerai žinomas už savo profesionalų grojimą slide gitara bei domėjimąsi prieškario bliuzu ir tradiciniu džiazu. Luke Winslow King muzika – tai eklektiškas žanrų mišinys, aprėpiantis delta folk muziką, klasikines kompozicijas, regtaimą ir rokenrolą, kuriame originalios dainos sugretinamos su praėjusio amžiaus kūriniais.

Festivalis „Kultūros naktis“: daugiau nei 100 renginių per vieną naktį

2015-06-15

Jau šį penktadienį, birželio 19 d., sostinėje vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šiandien pristatė šių metų renginių programą. Joje – daugiau nei 100 įvairių meno ir kultūros renginių, tarp kurių gausybė pripažintų užsienio menininkų projektų, kino, teatro, muzikos, cirko ir vizualiųjų menų bei technologiniai projektai. 

Festivalyje „Yaga Gathering 2015“ – proto lavinimo ir streso valdymo paskaitos

2015-06-11

Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Valkininkių raj.) vyksiantis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2015“ savo lankytojus pakvies susipažinti su proto lavinimo technikomis ir mokys valdyti stresą. 

Į Šiaulius atkeliauja didžiausia folkloro fiesta „Saulės žiedas“

2015-06-10

Liepos 6-11 dienomis Šiaulius išjudins VI tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Kas du metus Šiaurės Lietuvą sudrebinanti folkloro šventė šiemet skiriama etnografinių regionų metams pažymėti ir žada nustebinti lietuviško folkloro įvairove.

„Antis“ išleido brangiausią Lietuvoje kompaktinę plokštelę „Zombiai atrieda atidunda!“

2015-06-09

Praėjusiais metais Šiaulių, Vilniaus ir Kauno arenose pristatytas grandiozinis, pasaulinei kokybei prilygstantis „Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ ribotu tiražu išleistas koncertiniame albume, kurį praėjusią savaitę grupė pristatė surengdama peržiūras „Forum Cinemas“ kino centruose.

Amerikos bliuzo dainininkė Wanda Johnson su grupe Lietuvoje surengs net tris koncertus

2015-06-09

Rudenį savo mėgstamos muzikos koncertais galės pasidžiaugti ir ritmenbliuzo bei soul muzikos mėgėjai. Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta žymi Pietų Karolinos (JAV) dainininkė Wanda Johnson, kuri su ją lydinčių muzikantų grupe mūsų šalyje surengs net tris koncertus: spalio 15 d. pramogų salėje “Vakaris” Vilniuje, spalio 16 d. pramogų salėje „Renginių Oazė“ Kaune ir spalio 17 d. klube „Ramybė“ Palangoje.

Į Vilnių atvyko ilgai lauktas „Batsheva Ensemble“

2015-06-08
Naktį į pirmadienį į Vilnių pagaliau atvyko žymiausia Izraelio ir viena garsiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių – „Batsheva Ensemble“, kuriai vadovauja vienas labiausiai garbinamų šių laikų choreografijos guru – Ohadas Naharinas. Rytoj, birželio 9 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre trupė surengs vienintelį pasirodymą mūsų ir Baltijos šalyse – pristatys tarptautiniu hitu tapusį ir jau daugybę šalių apkeliavusį savo spektaklį „Decadance“.

„Colours of Bubbles“ gitaristui sveikstant grupė skelbia naują „Vasaros terasos“ koncerto datą

2015-06-04
Praėjusią savaitę Vilniuje „Vasaros terasoje“ dėl gitaristo Tomo Grubliauskio patirtos avarijos neįvykęs „Colours of Bubbles“ koncertas perkeltas į liepos 9 dieną. Tuo pačiu, grupė dėkoja praėjusį ketvirtadienį juos pavadavusiems „Freaks on Floor“ muzikantams, kurie kartu su „Colours of Bubbles“ vokalistu Julijum Aleksovu tame koncerte atliko žymiausią šiauliečių dainą „Flags“ ir linkėjo gitaristui greičiau pasveikti.

Festivalį „Devilstone“ atidarys skandinaviško black metalo ikona MARDUK

2015-06-04

Liepos 16 d., ketvirtadienį, festivalį „Devilstone“ atidarys vieni garbingiausių šių metų jo svečių – švedai MARDUK. Po ilgokos pertraukos festivalis ryžtingai atlapoja duris ekstremaliam black metalui ir tam tikslui su grupės mastu, švelniai tariant, nepasikuklina.

Atskleisti pirmieji „Kultūros nakties“ projektai

2015-06-03

Birželio 19-oji – laikas, kai visi Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami nemiegoti ir vieną naktį skirti kultūrai. Jau devintąjį kartą vyks vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Šiuos metus pasitinkantis šūkiu „Šviesos ieškok tamsoje“, šiandien jis atskleidžia pirmuosius projektus bei kviečia susipažinti su festivalio programa. 

Grupė „Stipriai kitaip“. „Mes pažadinsim pasaulį“

2015-06-03

Legendinė grupė STIPRIAI KITAIP Kairėnų vasaros festivalyje surengs išskirtinį vakarą! Trys šaunūs menininkai  - Ainis Storpirštis, Vidas Bareikis ir Pranas Dapšauskas vėl kartu žengs į trečiojo Kairėnų vasaros festivalio Botanikos sode sceną.

MINDAUGAS ANCEVIČIUS: Nuo teatro paiilsiu, kai groju, o nuo muzikos, kai vaidinu

2015-06-02

Dainų autorius, atlikėjas ir aktorius Mindaugas Ancevičius save pristato kaip smagios dūšios padaužą, gyvenantį iš „žaidimo su lėlėmis“. Pakankamai jauno amžiaus, bet jau turintis kuo pasigirti. Iš aktorinės pusės Mindaugas gali džiaugtis ne tik darbu Kauno valstybiniame Lėlių teatre, bet ir vaidmenimis J. Matulevičiaus filme „Auka“ ir G. Lukšo „Duburyje“, taip pat yra vaidinęs seriale „Rojus Lietuvoj“ bei videofilme „Giminės. Gyvenimas tęsiasi“. 

Ilgai laukto naujo albumo dainas A. Mamontovas pirmiausiai atliks vasaros turo koncertuose

2015-06-02

„Kai išleidi savo geriausių dainų albumą, turi du kelius - arba visą likusį gyvenimą jas ir groti, arba sugalvoti ką nors naujo. Aš vis dar norėčiau sugalvoti ką nors naujo”, -  prieš pusantrų metų atšventęs savo muzikinės karjeros 30-metį kalbėjo Andrius Mamontovas ir dabar šį savotišku pažadu gerbėjams tapusį norą pildo su kaupu: šią vasarą bus ir naujas albumas, ir koncertinis turas po Lietuvą, kokio dar niekuomet nebuvo. 

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ pristato didžeridu trio „Onogana“

2015-05-29

Įspūdingo dydžio muzikos instrumentai, užvedantis ritmas ir neįprastas skambesys – tai muzikos grupė „Onogana“, pasirodysianti šių metų festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Trys grupės nariai yra „Elektro-akustinės“ scenos lyderiai ir per pastaruosius metus tapo vienais iš labiausiai laukiamų Europos festivalių atlikėjų. 

„Vilnius Temperature” ir „Liverpool” baras vasarą kviečia pasitikti „Tvin Pykse“

2015-05-27

„Vilnius Temperature“ projektas tęsia žiemą startavusią renginių seriją „Vilnius Temperature Forecast” ir kviečia į dar vieną pažintį su Baltijos muzikantais. Šį šeštadienio vakarą, „Liverpool“ bare, vilniečiai turės progą išvysti mistišką synthpop grupę „Zebra Island“ iš Estijos, kuriai talkins, neseniai jaunų grupių konkurse „Garažas“ pagrindinius laurus nuskynęs duetas „Leaded by Two“. 

Festivalyje „Galapagai 2015“ - repo atlaidai

2015-05-27

Reperių platformoje draugiškiausiu hip-hopui pripažintas festivalis „Galapagai“ ir toliau džiugina gatvės poezijos gerbėjus. Šiandien festivalio organizatoriai skelbia dar daugiau hip-hopo atstovų, kurios liepos 24-25 dienomis koncertuos Zaraso ežero saloje.

„Sidabrinei gervei“ nominuoti lietuviški filmai – „Skalvijos“ ekrane

2015-05-25

Gegužės 30 d. lietuviško kino gerbėjus prie televizijos ekranų sukvies aštuntą kartą rengiami lietuviško kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Šiemet jiems siūloma ne tik stebėti tiesioginę šventės transliaciją, bet ir pamatyti visus apdovanojimams nominuotus filmus kino ekrane dar prieš komisijai paskelbiant savo verdiktą.

Festivalio „Devilstone“ Rytų scenos Olimpe – nepadoriai geri PLANET OF ZEUS

2015-05-25

Šiurkštus vokalas, nuoširdūs dainų tekstai, nepaliaujamai tobulėjantys gyvi pasirodymai. Besiplečianti gyvų pasirodymų geografija – nuo apleistų muzikinių skylių Graikijos pavartėse iki šėlstančių stadionų ir geidžiamiausių festivalių – štai taip PLANET OF ZEUS kopia link muzikos Olimpo nuo 2000-ųjų. Liepos 16-19 d. būtent juos „Devilstone“ festivalis užlaipins ir ant savo Rytų scenos, neabejotinai kaip vieną svarbiausių roko kolektyvų šios vasaros sąraše. 

Kviečia trečiasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“

2015-05-25

2015 metų gegužės 30-ąją, nuo 15 valandos Šalčininkų miesto parke startuos trečiasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“. Keturių šalių atstovai susitiks vienoje scenoje ir savo dainomis džiugins miesto gyventojus bei svečius. Penkių valandų koncertas po atviru dangumi įkvėps naujiems startams vasaros pradžiai.

„Antis“ skelbia vienintelį „Zombiai atrieda atidunda!“ kino seansą!

2015-05-21

Muzikos kritikų įvertintas kaip įspūdingiausias lietuviškas koncertas „Anties“ šou „Zombiai atrieda atidunda!“ birželio 3 dieną vienam seansui atvyksta į kino ekranus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje kino centruose „Forum Cinemas“. Lietuviškas koncertas pirmą kartą istorijoje bus parodytas specialiai jam pagamintu Dolby Surround garsu, pritaikytu konkrečiai šiems kino centrams.

Trečiasis Kairėnų vasaros festivalis

2015-05-21

Paskutinę kalendorinio pavasario dieną startuosiantis Kairėnų vasaros festivalis jau trečią kartą kvies visus geros muzikos mylėtojus planuoti vasaros sekmadienius ir praleisti juos žalioje salelėje šalia šurmuliuojančio Vilniaus – VU Botanikos sode. 

Melancholiškos muzikos etalonas „Katatonia“ atvyksta į festivalį „Devilstone“

2015-05-21

Reikšmingiausias Baltijos regione alternatyvos festivalis „Devilstone“ pristato vieną pagrindinių renginio akcentų – progresyviuosius švedus „Katatonia“. Pradėję savo karjerą 1991 metais, šiandien „Katatonia“ yra viena žymiausių, daugiausiai koncertuojančių ir sėkmingiausių grupių visoje Skandinavijoje. Tokią šlovę pasiekę švedai ją užsitarnavo savo nuoširdumu bei sėkminga progresyvios muzikos melancholijos formule.

Gastronomijos mėnuo

2015-05-21

Gastronomijos mėnesio proga Prancūzų institutas Lietuvoje birželio 1 – 30 d. organizuoja daug kulinarinių renginių, kurių metu bus galima susipažinti su prancūziškuoju gyvenimo menu (Art de vivre).

Festivalio Šalčininkuose scenoje susitiks įvairių kartų atlikėjai

2015-05-21

Gegužės 30 d. Šalčininkų miesto parke vyks Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį”. 

Kitą savaitgalį prasidės 43-čiasis tarptautinis folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai"

2015-05-21

Kaip ir kiekvienais metais, paskutinį pavasario savaitgalį, gegužės 28-31 dienomis, įvairių tautų muzikos garsais, gausiais renginiais bei marga amatininkų muge į Vilniaus kiemus, aikštes ir skverus visus vilniečius ir miesto svečius sukvies 43 tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų. Džiaugiamės, kad festivalį globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Grupė „MOONSPELL“ rudenį Lietuvoje pristatys savo naują albumą (video)

2015-05-19

Per kūrybinį 20-metį perkopusi viena žinomiausių Portugalijos roko grupių „Moonspell“ sugrįžta į Lietuvą, kur jau daugelį metų turi gausų gerbėjų būrį. Vargu ar savo gimtinėje jie turi rimtų konkurentų tamsios ir paslaptingos muzikos atlikėjų tarpe. Šį kartą “Moonspell” gerbėjams „tamsos riterių“ iš Lisabonos sugrįžimo tereikėjo laukti 2 metus, kai tuo tarpu nuo pirmojo iki antrojo vizito buvo prabėgęs daugiau negu dešimtmetis.

MONO – instrumentinis rokas iš Japonijos atvyksta į Vilnių

2015-05-19

Įsibėgėjus rudeniui į Vilnių atvyks japonų grupė MONO, kuri lietuvių publikai pristatoma jau ne pirmą kartą. Nuo paskutinės viešnagės Lietuvoje ketveriukė spėjo išleisti du naujus albumus bei savo muzika sušildyti dar daugiau pasaulio kampelių.

Į Lietuvą pagaliau atvyksta pasaulinės šokio žvaigždės – „Batsheva Ensemble“

2015-05-19

Jo karjera paženklinta daugybe tarptautinių apdovanojimų ir garbės vardų, jo spektaklius šoka garsiausios trupės nuo Australijos iki Kanados, nuo Paryžiaus iki San Paulo, o dėl jo sukurtos ir išplėtotos „Gaga“ technikos iš proto eina visas šokio pasaulis. Ohadas Naharinas – vienas labiausiai garbinamų šių laikų šokio guru, kurio talento vaisius birželio 9 d. išvys ir Lietuvos publika.

Kairėnų vasaros festivalio koncertai it ant smilgos suvertos žemuogės

2015-05-19

Paskutinę kalendorinio pavasario dieną startuosiantis Kairėnų vasaros festivalis jau trečią kartą kvies visus geros muzikos mylėtojus planuoti vasaros sekmadienius ir praleisti juos žalioje salelėje šalia šurmuliuojančio Vilniaus – VU Botanikos sode. 

Gatvės muzikos diena Kijeve išaugo trigubai

2015-05-19

Praėjusį šeštadienį jau tradicine tapusi Gatvės muzikos diena nuvilnijo ir Kijevo gatvėse, kur lietuviško skambesio įnešė „Skamp“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir Jurgis Didžiulis. 

Jurgis Didžiulis apie antrąjį radijo singlą: „Patys susikuriam savo demonus“

2015-05-15

Šiemet debiutinį solinį albumą „Intro/Extro“ pristatęs dainininkas Jurgis Didžiulis kartu su dviem remiksais išleidžia antrąjį radijo singlą „Do You Own Your Demons?“. Kūriniai šią savaitę pasiekė Lietuvos radijo stotis.

„Karklė-2015“ pristato stipriausią Lietuvos festivalių istorijoje atlikėjų sąrašą

2015-05-15

Po pernykščio ažiotažo dėl didžiausio ir vienintelio Lietuvoje vasaros muzikos festivalio, vykstančio ant Baltijos jūros kranto, „Karklė Live Music Beach“, atsiskleidė trys pagrindinės tiesos apie šį unikalų renginį. 

Nostalgiškieji post punk poetai „Motorama“ atvyksta į „Devilstone“

2015-05-14

Skirtumas tarp šiuolaikinio ir klasikinio post punk, kaip ir skirtumas tarp šio žanro atstovų Vakarų ir Rytų Europoje, išmatuojamas sunkiai. Tačiau „Motorama“, grupė iš Rostovo prie Dono, tarp šių laikmečio ir kultūros skirčių balansuoja itin kūrybiškai bei sėkmingai. Bandydami apibūdinti jų stilių kritikai nevengia minėti „Joy Division“, „New Order“ ar netgi „The Doors“. 

Ukrainoje bus tęsiama Gatvės muzikos dienos tradicija

2015-05-14

Šį šeštadienį Lietuvos, o taip pat Ukrainos, Olandijos, Danijos ir Gruzijos gatvėse praūš jau tradicine tapusi Gatvės muzikos diena. Kijeve ši šventė vyks jau antrus metus iš eilės ir šiemet čia gros „Skamp“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir Jurgis Didžiulis.

Išlipk iš rėmų su „Yaga Gathering“

2015-05-13

Festivalis „Yaga Gathering“ šiemet vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis. Nuostabios gamtos prieglobstyje, prie Spenglos ežero, įsikursiantis „Yaga” miestas keturioms paroms atvers savo vartus skirtingoms pasaulėžiūroms, netradiciniam mąstymui ir kūrybinei saviraiškai. 

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ kviečia į devintąjį atidarymo koncertą Kaune

2015-05-13

Sako, kad kaip vasarą pradėsi, tokia ji ir bus. Kaip patikrinti šią išmintį? Yra vienintelis būdas – pradėti vasarą su gera nuotaika, ir įdomia veikla, o rudeniui atėjus peržvelgti visus tris mėnesius ir įvertinti – tiesa ar melas šis posakis. 

Jurgis Didžiulis su Martynu Levickiu koncertavo transporto spūstyse

2015-05-13

Populiarus dainininkas Jurgis Didžiulis ir žymiausias Lietuvos akordeonistas Martynas Levickis vakar surengė netikėtą siurprizą transporto spūstyse įstrigusiems žmonėms. Koncertui paruoštu mikroautobusu važiuodami viena problematiškiausių sostinės vietų, Geležinio vilko gatve, muzikantai kvietė pasijungti specialiai šiam pasirodymui nustatytą radijo dažnį ir taip trumpino nuobodžiaujančių vairuotojų ir keleivių laiką. 

„Naujasis Baltijos šokis“ baigsis linksmybėmis

2015-05-11
Praėjusią savaitę prasidėjęs tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ artėja pabaigos link. Per likusias dvi dienas jo gerbėjai dar išvys užsienyje gyvenančių ir kuriančių lietuvių Ievos Kuniskis bei Raimondos Gudavičiūtės darbus, turės progą apsilankyti išskirtiniame belgų „CREW_eric joris“ projekte, o antradienį, festivalio uždarymo vakarą, pasinerti į linksmybes su svečiais iš Jungtinės Karalystės „Igor and Moreno“.

„Colours of Bubbles“ koncertuos su „Papa Roach“

2015-05-11

Praėjusią savaitę sudalyvavę festivalyje Krokuvoje ir Vilniuje pasirodę su garsiausia estų grupe „Ewert and The Two Dragons“ „Colours of Bubbles“ muzikantai su gerbėjais dalinasi dar viena gera žinia. Liepos 3 dieną grupė pasirodys didžiausiame Baltarusijoje muzikos festivalyje „GreenFest“, kuriame koncertuos ir amerikiečių alternatyviojo roko grupė „Papa Roach“.

Iš „Antigua Sailing Week” grįžęs Jurgis Didžiulis: muzika derinama su buriavimu

2015-05-07

Dainininkas Jurgis Didžiulis vakar sugrįžo iš regatos „Antigua Sailing Week” , kur su žmona Erika Dženings vyko ne tik buriuoti, bet ir suteikti lietuvių regatai „Ambersail“ pridėtinės vertės – muzikos.

Viena „Naujojo Baltijos šokio“ sensacijų – suomių spektaklis „Daugybė Džemainos veidų“

2015-05-06

Šiandien sostinėje prasideda savaitę truksiantis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Ypatingą dėmesį Flamandų šokiui skyręs ir dviem jo spektakliais – Belgijos trupių „fieldworks“ ir „Jan Martens cie“ – šįvakar duris atveriantis festivalis į Vilnių atveža ir kitų įspūdingų kūrinių.

Festivalyje „Devilstone“ – šviežio thrash‘o pliūpsnis iš Suomijos – LOST SOCIETY

2015-05-06

Kaip į thrash metalo kultūrą žiūri naujoji muzikantų karta? Be galo rimtai, tačiau su šlakeliu ironijos. Būtent tokią energiją skleidžia festą nusiaubsianti suomių ketveriukė LOST SOCIETY. 

BELZEBONG – sunkiasvoris instrumentalas iš kaimyninės Lenkijos festivalyje „Devilstone“

2015-05-05

BELZEBONG – šiandien, ko gero, viena perspektyviausių kaimyninės Lenkijos grupių – savo kūrybos kelią pradėjo daugiau nei prieš 6 metus. Doom bei stoner skambesio persmelkti šių muzikantų albumų takeliai užburia savo energija, o svoriu maloniai nugramzdina gilyn.

Poryt Vilniuje koncertuosiantys „Ewert and The Two Dragons“ žada brandžiausią pasirodymą

2015-05-05

Tarptautinės sėkmės sulaukusi Estijos indie roko grupė „Ewert and The Two Dragons“ šį ketvirtadienį Vilniaus menų fabrike „Loftas“ sugros trečiojo albumo „Circles“ pristatymo koncertą. Su turu grupė jau aplankė Šiaurės Ameriką, Skandinaviją ir kitas Europos šalis, o šią savaitę trys specialūs ir vieni paskutinių albumo pristatymo koncertų įvyks Baltijos šalyse. Bilietais į Vilniaus koncertą prekiauja „Bilietų pasaulis“.

Egzotiška grupė „Light in Babylon“ - puikus alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys

2015-05-05

Gegužės mėn. 13-15d.  Vilniuje, Kaune ir Palangoje bus juntamas Turkijos didmiesčių pulsas – jį atveža daugiakultūrė world muzikos grupė „Light in Babylon“ (Turkija, Prancūzija, Iranas). Išskirtinį grupės ritmą diktuoja Stambulo energija, šurmulys ir didžiulė šio miesto žmonių bei garsų įvairovė. Šis puikus alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys yra tarsi šventė, kurioje susitinka Stambulo ir Sephardi žydų bendruomenių tradicijos.

„Naujojo Baltijos šokio“ atidaryme – šokėjai, kulisai ir balionai

2015-05-04

Po poros dienų, gegužės 6-ąją, Vilniuje prasideda tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“, kurį atidarys Belgijos-Norvegijos-Japonijos trupės „fieldworks“ ir choreografų Yukiko Shinozaki bei Heine'o Avdalo spektaklis „As if nothing has been spinning around for something to remember“. 

„Sielos“ albumas pasiekė skaitmenines parduotuves

2015-05-04

Vos prieš savaitę roko grupė „Siela“ miniai gerbėjų pristatė po ilgos pertraukos išleistą naują albumą „Širdis. Kryžius. Pasaga“, o šiandien jis puikuojasi visose pagrindinėse skaitmeninėse muzikos parduotuvėse ir grotuvuose nuo „iTunes“ iki „Spotify“.

Gatvės kovose užgrūdinti MACHINE HEAD pirmą kartą užsuks į Lietuvą

2015-05-04

Daugiau kaip 20 metų Baltijos šalys taip ir nebūdavo įtrauktos į JAV metalo grandų MACHINE HEAD gastrolių žemėlapį, bet pagaliau šiemet jų bus sulaukta – rugsėjo 11 d. MACHINE HEAD koncertuos Vilniuje, klube „Forum Palace“. 

Artėjant albumo pristatymui „Garbanotas Bosistas“ dalinasi žvilgsniu iš viršaus ir nauju įrašu

2015-04-30

Jau kitą savaitę pristatysianti debiutinį albumą grupė „Garbanotas Bosistas“ pristato dar vieną dainą iš albumo, jo pavadinimą ir vokalisto kurtą viršelį.

„Colours of Bubbles“ į „Ewert and The Two Dragons“ albumo pristatymą „Lofte“ atvyks iš Krokuvos

2015-04-30

Tituluoti rokeriai „Colours of Bubbles“ šiemet aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. Gegužės 6 dieną grupė gros tarptautiniame studentų festivalyje „Juwenalia – Niepokorni“ Krokuvoje, po kurio kitą dieną vyks tiesiai į menų fabriką „Loftas“, kur pasirodys prieš žymiausią Estijos grupę „Ewert and The Two Dragons“, pasaulinių gastrolių metu pristatinėjančią naujausią savo albumą „Circles“.

Vilniuje įvyks specialus „Ewert and The Two Dragons“ turo koncertas!

2015-04-29

Viena žymiausių Estijos indie roko grupių „Ewert and The Two Dragons“ didžiąją šių metų laiko dalį praleido kelyje. Vasarį išleistą albumą „Circles“ pristatinėjanti grupė jau apkeliavo Šiaurės Ameriką, Skandinaviją ir kitas Europos šalis. Vienas iš trijų specialiai Baltijos šalims skirtų grupės koncertų gegužės 7 dieną įvyks Vilniaus menų fabrike „Loftas“. 

Motinos dieną atlikėjas Vygantas įteiks muzikinę dovaną mamoms

2015-04-29

2015 m. gegužės 5 d. 18.30 val. Vilniaus Valstybinis Mažasis teatras prisipildys romantiškų meilės baladžių, o jas iš visos širdies visoms esamoms ir būsimoms mamoms Motinos dienos proga atliks Vygantas, pritariant gitaristui Tomui Varnagiriui ir akordeonistui Martynui Norvilui.

„The Vintage Caravan“ – vintažinis rokas iš Šiaurės festivalyje „Devilstone“

2015-04-29

Kuo labiau modernėjame, tuo daugiau traukia „vintažas“: liepos 16-19 į „Devilstone“ iš Islandijos atkeliaus „The Vintage Caravan“, savo kūryba niekuo neprimenantys ekscentriškosios „Bjork“ nei melancholiškųjų  „Sólstafir“, bet įtikinamai patvirtinantys islandų scenos unikalumą ir įvairovę.

GALAPAGAI 2015 skelbia: liepos 24-ąją festivaliui diriguos PENDULUM!

2015-04-29

Muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai 2015“ organizatoriai oficialiai praneša, kad šių metų festivalyje gros „Pendulum“ su MC Verse. Australiečiai dominuoja viso pasaulio šokių aikštelėse jau 10 metų. Be to, liepos 24-25 dienomis Zaraso ežero saloje siaus „THePETEBOX“, „G&G Sindikatas“, BA., „Trubetskoy“, „Golden Parazyth“ ir kiti geriausieji!

Tarptautinę šokio dieną – nuolaidos į spektaklius ir prizai šokio filmų konkurso nugalėtojams

2015-04-29
Lietuvos šokio informacijos centras sveikina šokio bendruomenę Tarptautinės šokio dienos proga ir pristato šokio filmų konkurso nugalėtojus bei išskirtinių asmenybių paskaitas festivalio „Naujasis Baltijos šokis' 15“ edukacinėje programoje. Taip pat skelbia balandžio 29–30 d. galiosiančią akciją – 30 proc. nuolaidą dviem bilietams į gegužės 6 d. prasidedančio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ spektaklius.

DEVINTĄJĮ SEZONĄ SUGRĮŽTA DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS FESTIVALIS „SENAMIESČIO ŽIOGAS“

2015-04-28

Žodis – sielos muzika, dainuojamoji poezija – sielos vaistai. Kartu su vasara, atostogomis ir puikiais orais į Kauno Ryšių kiemelį „837“ jau devintą kartą sugrįžta dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio žiogas“, kurį organizuoja VšĮ „Idėjų garažas“.

„Radio Moscow“ – psichodelinio roko fenomenas iš JAV festivalyje „Devilstone“

2015-04-27

Neseniai paskelbęs pirmąsias 14 grupių iš maždaug 40 sąrašo, festivalis „Devilstone“ verčia dar vieną kortą ir pristato „Radio Moscow“. Grupė neslepia simpatijų septyniasdešimtiesiems. Tačiau jokiu būdu nesiekia kopijuoti anuomet sukurtų kūrinių. Savąja originalia kūryba jiems tiesiog organiškai pavyksta perteikti ano meto vaibą. 

Grupė „Stratovarius“ pasaulinio turo metu pirmą kartą koncertuos Lietuvoje

2015-04-27

Muzikinio pavasario sėja eina į pabaigą, tačiau rudeninis derlius tik didėja. Spalio 7 dieną į Lietuvą pirmą kartą atvyksta žymi Suomijos heavy/power metalo grupė „Stratovarius“. Ji su planuojama palyda, kuri bus įvardinta vėliau, surengs vienintelį koncertą Vilniuje, „Forum palace“. 

„Siela“ euforiškai pristatė naują albumą

2015-04-27

Savaitgalį grupė „Siela“ sausakimšame muzikos klube „Tamsta“ euforiškai pristatė naują albumą „Širdis. Kryžius. Pasaga“. Naujos grupės dainos sulaukė puikios publikos reakcijos, o po koncerto prie autografų nusidriekė ilga gerbėjų eilė.

DAROM akcija Karklėje

2015-04-23

Tenka pripažinti, jog fantastiška Karklės gamta ir magiškas jūros ošimas ištisus metus vilioja ne tik kultūringus, ekologiško mąstymo piliečius, bet ir aktyvius šiukšlintojus, po kurių apsilankymų, ypač švenčių ar savaitgalių laikotarpiais, gamta dūsta nuo kalnų atliekų ir šiukšlių!

Pavasaris skleidžiasi šiuolaikinio šokio žiedais

2015-04-22

Vienas didžiausių Lietuvoje šiuolaikinio šokio festivalių „Naujasis Baltijos šokis‘15“ gegužės 9 d. savo svečius ir sostinės publiką pakvies į premjerą – gatvės ir šiuolaikinio šokio spektaklį „Šventasis pavasaris“, įkvėptą kompozitoriaus Igorio Stravinskio kūrybos.

„Naujasis Baltijos šokis“ ir „Aerowaves“ keičiasi kūrėjais ir skatina kurti šokio filmus

2015-04-22

Praėjusį savaitgalį Barselonoje vykusiame Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ festivalyje „Spring Forward“ savo darbus pristatė lietuvės choreografės Ugnė Dievaitytė ir Vilma Pitrinaitė, pernykščio tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ dalyvės.

„Liverpool Indie/Rock“ baras vienerių metų gimtadienį kviečia švęsti tris dienas.

2015-04-20

Lygiai vienerius metus Vilniaus indie roko scenos mylėtojai gali didžiuotis, jog mieste yra baras, kuris atstovauja jų mėgstamiausią muziką. Vienerių metų sukaktį baro komanda ruošiasi pažymėti išskirtinai – švęsdami net tris dienas.

„Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje – flamandų, kinų ir LDK šokis

2015-04-16

Gegužės 6–12 d. Vilnių vėl užlies šiuolaikinio šokio banga. Ji į 19-ąjį „Naujojo Baltijos šokio“ festivalį atneš Flamandų šokio srautą, pirmą kartą Lietuvos žiūrovai išvys Kinijos šiuolaikinio šokio žvaigždes, mūsų laimynai – latviai, estai, taip pat buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) teritorijoje esančių valstybių choreografai – pristatys savo naujausius darbus. Laukia dvi lietuvių premjeros ir daugybė įsimintinų įspūdžių. 

„Biplan“ koncertuos labdaringame vaikų namams skirtame renginyje Rygoje

2015-04-15

Pirmąją profesionaliai animuotą lietuviškos abėcėlės dainą įgarsinusi ir vaikus ypatingai palaikanti grupė „Biplan“ gegužės 30 d. vyks į Latvijos sostinę Rygą, kur koncertuos labdaringame tarptautiniame festivalyje „Mūsų ateitis“, skirtame Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Pavasario muzikos alchemija su grupe “ Merope “

2015-04-14

Balandžio mėn. pabaigoje į Lietuvą trečią kartą sugrįžta unikalią garsų alchemiją kurianti world muzikos grupė „Merope“. Ji mūsų šalies klausytojus apdovanoja neeiline galimybe – pirmiesiems pabuvoti antrojo grupės albumo “ Amaranthine “, dedikuoto pasaulio jūroms ir vandenynams, pristatymo koncertuose. 

Festivalis „Devilstone“ skelbia pirmuosius vardus

2015-04-13

Vienas ryškiausių Baltijos šalyse alternatyvaus roko ir sunkiosios muzikos festivalis „Devilstone“ intensyviai ruošiasi septintajai vasarai ir skelbia pirmąsias 14 grupių iš sąrašo, kurį iš viso sudarys daugiau nei 40 vardų. Festivalis tradiciškai vyks Anykščių Dainuvos slėnyje vidurvasarį, liepos 16-19 d., ir jo turinį sudarys gyvi muzikos koncertai trijose scenose bei nuo ketvirtadienio iki sekmadienio beveik nepertraukiamai besitęsianti programa.

Grupė „Siela“ atskleidžia po septynerių metų pertraukos išleidžiamo albumo viršelį

2015-04-13

Gotikinio roko grupės „Siela“ gerbėjams septynerius metus reikėjo laukti, kol grupė paskelbė apie naują albumą. „Širdis. Kryžius. Pasaga“ dienos šviesą išvys pristatymo dieną, balandžio 24-ąją muzikos klube „Tamsta“. Tačiau menininkės Martynos Jovaišaitės kurtą viršelį grupė atskleidžia jau šiandien.

Jurgį Didžiulį remiksų konkurse sužavėjo aštuoniolikmečio versija

2015-04-10

Dainininkas ir kūrėjas Jurgis Didžiulis dvipusės kasetės pavidalu išleistu pirmuoju savo soliniu albumu „Intro/Extro“ kartu su radijo stotimi „ZIP FM“ organizuoto konkurso metu pasidalino su kitais prodiuseriais, kviesdamas juos savo dainas modifikuoti ir naudoti nekomerciniais tikslais. Šiandien „ZIP FM“ klausytojai išrinko nugalėtoją, kuriuo tapo aštuoniolikmetis Kristupas Jasiulionis, pseudonimu Chris Metric.

Su grupe „U.D.O.“ į Vilnių atvyksta rokeriai „Sister Sin“ ir „Garagedays“

2015-04-09

Gegužės 5 dieną mūsų publikai puikiai pažįstama vokiečių heavy metalo grupė “U.D.O.” koncertuos Lietuvoje. Koncertas vyks Vilniuje, “Forum palace”, o scenos veteranus palaikys jaunesni bendražygiai – švedai “Sister Sin” ir austrai “Garagedays”.

„Tallinn Music Week“ publikos apdovanojimą laimėjo lietuvių grupė „BA.“

2015-04-07

„Tallinn Music Week“ publikos apdovanojimas atiteko Lietuvos indie rock/post-punk/alternative stilių muziką atliekančiai grupei „BA.“. Mobilaus ryšio tiekėjas „EMT“ įsteigė 1000 eurų prizą, skirtą atlikėjo karjeros vystymui.

„Colours of Bubbles“ koncertuos su pasaulyje populiarėjančiais „Ewert and The Two Dragons“

2015-04-02

Iš koncerto „Tallin Music Week“ grįžę „Colours of Bubbles“ turi gerų žinių muzikos gerbėjams. Gegužės 7 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ į sceną jie lips prieš žymiausią Estijos grupę „Ewert and The Two Dragons“, kurie pasaulinių gastrolių metu jau trečią mėnesį pristatinėja naujausią savo albumą „Circles“.

„Scorpions“ muziką Lietuvoje pristatys buvęs jos gitaristas Uli Jon Rothas su grupe

2015-04-01

Net ir tvirtai tikintiems priežasties ir pasekmės dėsniu gegužės mėnuo žada muzikinį siurprizą. Bandę solidžiai užbaigti ilgametę karjerą, bet dabar neribotam laikui atidėję šias užmačias mūsų publikai gerai pažįstami vokiečių roko veteranai “Scorpions” į Lietuvą “pritraukė” ir savo buvusį gitaristą Uli Jon Rothą.

Šiauliuose pirmąkart skambės „Žiauriai gražūs romansai”

2015-03-30

2015 m. balandžio 1 d. 18 val. diena bus neeilinė, kadangi pirmąkart  Šiauliuose skambės “Žiauriai gražūs romansai”. Į Chaimo Frenkelio vila atvyksta rašytojas, poetas, režisierius, dainų tekstų ir muzikos autorius, bardas Vytautas V.Landsbergis su žmona Ramune ir programa „Žiauriai gražūs romansai“.

Grupė „Siela“ pristato naują singlą ir praneša apie albumą

2015-03-23

Gotikinio roko grupė „Siela“ pagaliau vėl nudžiugino savo gerbėjus. Muzikantai po dvejų metų pertraukos pristato naują dainą „1968“, kuri pateks ir į leidybai ruošiamą grupės albumą „Širdis. Kryžius. Pasaga“. „Sielos“ albumo pristatymo koncertas vyks balandžio 24 dieną muzikos klube „Tamsta“.

„G&G Sindikatas” į Klaipėdą atveš revoliuciją

2015-03-23

Balandžio mėnesį Klaipėdoje suliepsnos muzikinės revoliucijos ugnis, kurią degiu hiphopu užkurs kultiniai „G&G Sindikato” smogikai.  Būtent šio mėnesio 25- dieną Svaras, Kastetas, Pushaz, Donciavas ir Mamania maištingoms uostamiesčio sieloms pristatys savo naujausią muzikinį manifestą.

Karklės festivalyje šiemet – tik 10 tūkst. bilietų

2015-03-19

Muzikos festivalio „Karklė Live Music Beach” organizatoriai nutraukia ilgai trukusią tylą ir garsiai skelbia, jog šis muzikinis įvykis į pajūrį šiais metais grįš dar stipresnis nei anksčiau. 

KOSTAS SMORIGINAS: KITO TOKIO AKTORIŲ TRIO NĖRA – BENT JAU EUROPOJE

2015-03-16

Kovas jau įpusėjo ir miškuose pražydusios žibutės skelbia tikrai pasirodžiusį pavasarį. Tokiu metų laiku labiau nei bet kada įprasta žmogaus širdyje sužydėti ir tam tikriems sentimentams, romantikai, atvirumui.

Lietuvoje pirmą kartą koncertuos garsi amerikiečių roko grupė „Kamelot“

2015-03-16

Pavasarinės sėjos derlių nuimsime rudenį. Spalio 5 dieną į Lietuvą pirmą kartą koncertuoti atvyks viena įžymiausių JAV progresyvaus power ir simfoninio metalo grupių „Kamelot“. Amerikiečiai su dar dvejomis grupėmis, kurių vardai bus paviešinti vėliau, surengs vienintelį koncertą Vilniuje, „Forum palace“.

Giedrė Kilčiauskienė ir „Džiazo miniatiūros“ Palangos kurhauze

2015-03-13

Kovo 14 d. 19 val. Palangos kurhauze svečiuosis vokalistė Giedrė Kilčiauskienė su programa „Džiazo miniatiūros“. Ne vienus metus Giedrė garsių džiazo kūrinių programą atlieka su žinomais šio žanro muzikantais – pianistu Andrejumi Polevikovu, kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir būgnininku Dariumi Rudžiu.

Jungtinėje Karalystėje – lietuvių kurto spektaklio premjera

2015-03-11

Šių metų balandžio 24 d. Glazgo mieste (Škotijoje) startuos šešias savaites truksiantis bene didžiausias šokio festivalis „Dance International Glasgow (DIG)”. Įvairiuose miesto erdvėse bus pristatyti šiuolaikinio šokio, hip-hopo ir klasikinio baleto pasirodymai, kuriuos ruošia trupės iš viso pasaulio. Tarp daugiau nei keturiasdešimties suplanuotų renginių sunku nepastebėti ir Lietuvos vardo.

Kino kursai „Skalvijoje“: nuo aktorinio meistriškumo iki scenarijaus rašymo

2015-03-09

Ar aktorinio meistriškumo verta mokytis tik aktoriams? Ar scenarijaus rašymo pamokos skirtos tik scenaristams? Tuo suabejoti kviečia „Skalvijos“ kino centras, rengiantis kino kursus jaunimui ir suaugusiems. Aktorinio meistriškumo kursai vyks pirmadieniais nuo kovo 23 d., juos ves aktorė Aldona Vilutytė. Tuo metu scenarijaus rašymo pamokos vyks ketvirtadieniais nuo kovo 26 d. su scenariste Gaile Garnelyte. 

„American Songbirds Festival“ – įspūdingas muzikinis reginys

2015-03-09

Kovo pabaigoje Vilniuje ir Kaune savo europinį turą užbaigs muzikos projektas „American Songbirds Festival“, kurį sudaro keturios jaunos bei talentingos muzikantės, originaliai įkūnijančios Šiaurės Amerikos muziką. Jų pasakiški, sielą virpinantys bei įvairiapusiški pasirodymai yra vadinami moterų muzikos festivaliais.

Didžiausias Šiaurės ir Baltijos šalių talentų festivalis „Tallinn Music Week“ išaugs į miesto šventę

2015-03-05

205 pagrindinės programos atlikėjai iš visos Europos, 15 nemokamų miesto scenų su 73 muzikantais, specialios restoranų programos ir netgi naminio alaus festivalis – visa tai kovo 25-29 dienomis pristatys didžiausias Šiaurės ir Baltijos šalių talentų festivalis „Tallinn Music Week“. 

NEDA: „Su Olegu scenoje esame, kaip vienas kumštis“

2015-03-04

Nuo vaikystės su muzika gyvenimą susiejusi Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, aktorius bei vienas iš „Aktorių trio“ atlikėjų, kovo 21 d. su klausytojais dalinsis ne tik gitaros, fleitos ir balsų skambesiu, bet ir išgyvenimais bei patirtimi.

A.Kaniavos Moters dienos proga surengs du koncertus

2015-03-02

Artėjančios tarptautinės Moters dienos proga, išskirtinai moterims ir jas atlydėsiantiems vyrams, geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ paruošė pavasarinę dovaną – Andriaus Kaniavos ir orkestro „Musė“ bei Andriaus Kaniavos ir grupės koncertus. 

Ispanai „Radio Esperanza“ koncertuos Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose

2015-03-02

Kovo pradžioje Lietuvoje tris koncertus surengs world, reggae, rumba, rock muzikos stilius savo kūryboje jungiančios grupės „Amaika“projektas „Radio Esperanza“. Kovo 5-ąją jie gros Vilniaus Kirtimų kultūros centre, kovo 6-ąjąkoncertuos Šiaulių „Blic“ bare, o kovo 7-ąją - Kauno „Punto Jazz“ palėpėje.

Ribas peržengiantis Julius Paškevičius

2015-02-27

Sostinės Menų spaustuvė kasmet organizuoja projektą „Atvira erdvė“, kurioje jauni menininkai gali išbandyti savo jėgas. Ši programa vykdoma jau nuo 2003 metų, ir padeda žengti pirmuosius žingsnius profesionalioje teatro scenoje. Vienas iš tokių 2011 metais buvo Juliaus Paškevičius, pristatęs pirmąją savo pjesė, vėliau tapusią spektakliu „Ribos“.

Latvijos muzikos apdovanojimuose „Instrumenti“ triumfavo trijose nominacijose, „Carnival Youth“ tapo metų debiutu

2015-02-25

Populiarūs ir Lietuvoje mėgstami „Instrumenti“ vasario 24-osios vakarą Latvijos nacionalinėje operoje, Rygoje vykusių Latvijos muzikos apdovanojimų „Zelta Mikrofona“ metu triumfavo net trijose nominacijose. Taip pat tris apdovanojimus gavo ir atlikėjas Dons, o „Carnival Youth“ su albumu „No Clouds Allowed“ iškovojo nominaciją už geriausią debiutą. 

„Ewert and The Two Dragons“ naują albumą išleido Estijos nepriklausomybės dieną

2015-02-24

Šiandien, neatsitiktinai Estijos nepriklausomybės dieną, Jungtinėse Amerikos Valstijose išleidžiamas trečias studijinis žymiausios estų grupės „Ewert and The Two Dragons“ albumas „Circles“. Grupė taip pat pradeda įspūdingą 42 koncertų turą po JAV ir Europą, kurio metu gegužės 7 dieną atvyks ir į Vilniaus menų fabriką „Loftas“.

Britų roko veteranų "UFO" koncertą Lietuvoje pradės “Poliarizuoti stiklai”

2015-02-24

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta legendinė britų grupė “UFO”. Čia roko muzikos korifėjai surengs vienintelį koncertą Baltijos šalyse, kuris įvyks 2015 m. kovo 5 d. Vilniuje, „Forum palace“. Jie pristatys naują, tik šį mėnesį pasirodžiusį albumą “A Conspiracy Of Stars”, kuriuo jau džiaugiasi ištikimi klasikinio hardroko fanai visame pasaulyje.

Kauno Teatro klube poezijos ir muzikos vakaras su aktoriais A. Bialobžeskiu ir G. Arbačiausku

2015-02-24

Vasario 26 d. 19 val. Kauno Teatro klubas pasiners į šviesą ir šilumą žadančią poeziją ir muziką. Valstybinio Jaunimo teatro aktoriai, puikiai pažįstami publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose – Andrius Bialobžeskis ir Giedrius Arbačiauskas pristatys naują bendrą programą pavadintą ,,Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu” pagal Henriko Radausko kūrybą.

“Danny Levyn project” – naujas muzikinis projektas Lietuvos muzikos padangėje

2015-02-23

„Danny Levyn project“ – tai nauja grupė, kurią sudaro skirtingų kartų, skirtingų muzikos stilių ir tautybių atlikėjai. Grupės idėjinis vadas – Danny Levyn – argentinietis, apsigyvenęs mūsų šalyje prieš kelerius metus. Kaip teigia pats atlikėjas, jis yra paveiktas argentiniečių muzikos scenos legendų Charly Garcia, Spinetta, Soda Stereo. 

Aido Giniočio kūrybos vakaras „Atvirai ir nuoširdžiai“ Palangos kurhauze

2015-02-23

Vasario 28 d. 19 val. geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kviečia susitikti Palangoje, naujai atgimusiame kurhauze. Paskutinę kalendorinės žiemos dieną su savo gerbėjais dainomis dalinsis žmogus, kuris daugiau nei 25 metus dirba teatre ir vardan teatro.

G.ir A.Storpirščių „Tarakono iš vaikystės“ sugrįžimas - Šiauliuose

2015-02-18

Lygiai 20 metų praėjo nuo pirmosios Gedimino ir Ainio Storpirščių muzikinės kasetės „Tarakonas iš vaikystės“ išleidimo. Būtent šiai sukakčiai šeimyninis muzikinis duetas tiek savo, tiek ir gerbėjų džiaugsmui ryžosi perleisti kasetėje skambančias dainas kompaktinės plokštelės pavidalu ir surengti pristatymo koncertus įvairiuose Lietuvos kampeliuose. 

Muzikos „banditų“ viešnagė Lietuvoje

2015-02-17

Vasario mėnesio pabaigoje Lietuvoje lankysis daugiakultūrė grupė „Forabandit“, mistiškai apjungianti realiai niekada nesusidūrusių Oksitanijos trubadūrų ir Turkijos bardų klajoklių aşık muzikines tradicijas bei pasaulius. 

Užgavenių šėlsmas

2015-02-12

Vasario  17 d. 18 val.vyks tikrosios Užgavėnės Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. Šventė neapseis be tradicinių šėlionių ir šokių su kapela RATILAI. Primiršus padoraus elgesio normas, galėsite krėsti visokias išdaigas, pasijuokti vieni iš kitų, išsidūkti. 

Latviai „Carnival Youth“ savaitgalį prabils lietuviškai

2015-02-12

Net šešių Latvijos muzikos apdovanojimų nominantai originalieji „Carnival Youth“ nekantriai laukia savo debiutino albumo „No Clouds Allowed" pristatymo koncertų Lietuvoje. Jau šį savatgalį, vasario 13 dieną jie koncertuos Šiauliuose, „Blic Bar“, o 14 dieną – Vilniuje, „Liverpool Indie/Rock Bar“.

Panevėžio muzikiniame teatre – Vytauto Babravičiaus - Simo koncertas

2015-02-11

2015 m. vasario mėn. 13 d. į Panevėžio muzikinį teatrą po daugelio metų atvyksta Atgimimo dainius Vytautas Babravičius – Simas, kurio skambus, tyras balsas ir gitaros garsai sklandydavo virš daugiatūkstantinės Sąjūdžio mitingų minios. Artėjančios Lietuvos Nepriklausomybės dienos proga žinomas bardas surengs gražiausių savo dainų koncertą, kurio metu pristatys ir naujausią kompaktinę plokštelę „Ir sąžinė liepia...“.

Ukrainiečių režisierius S. Loznica kviečia kartu išgyventi Maidano revoliuciją

2015-02-11

Garsus ukrainiečių kino režisierius Sergejus Loznica užfiksavo vieną audringiausių ir skausmingiausių šiuolaikinės Europos įvykių – Maidano revoliuciją. Jo sukurtas dokumentinis pasakojimas „Maidanas“ tapo vieninteliu didelės apimties filmu apie praėjusios žiemos revoliucinius įvykius Kijeve. Neatsitiktinai šis filmas „Skalvijos“ kino centre bus pradėtas rodyti jau nuo vasario 13 d. 

Andriaus Kulikausko ir Sauliaus Bareikio koncertas visiems mylimiems ir mylintiems

2015-02-10

Vasario 14 d. 19 val. į Palangos kurhauzą kviečiami visi mylimi ir mylintys. Jiems aktorius Saulius Bareikis ir kompozitorius Andrius Kulikauskas įteiks ypatingą dovaną – autorinių dainų koncertą “Viena stebuklinga diena”. Jo metu skambės lyriškos, jautrios, užburiančios dainos apie meilę, kurių  jausmingi bardai yra sukūrę ne vieną.

Meilės dienos koncertai su Olegu Ditkovskiu ir Neda

2015-02-09

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ Meilės dieną kviečia pasitikti su teisinga muzika Vasario mėn. 13 d. 19 val. Vu planetariume ir vasario mėn. 14 d. 18 val. Taujėnų dvare Ukmergės raj.

Penktadienį Vilniuje koncertuos atlikėjas iš Senegalo

2015-02-06

Vasario 6 d. vakarą Vilniuje koncertuos bendras Lietuvos ir Afrikos muzikantų „Jazz Trio“, norintis dar sykį parodyti, kad muzikoje sienų nėra, o šio meno kalba - universali.

VYTAUTAS V. LANDSBERGIS: tikra meilė prasideda nuo meilės sau – tik tuomet galima mylėt ir ką nors kita

2015-02-06

Vytautas V. Landsbergis – žymus Lietuvos teatro ir kino režisierius, knygų, eilėraščių, dainų, autorius ir atlikėjas. Menininkas turintis gebėjimą savo kūrybą perteikti pačiais įvairiausiais būdais, gerbėjų itin mylimas kaip atlikėjas. Su žmona Ramune Landsbergiene vasario 14 d., koncertuos Kaune, kur atliks programą „Žiauriai gražūs romansai“. Apie meilę ir muziką interviu su Vytautu V. Landsbergiu.

„KINFO apdovanojimuose 2015“ triumfavo „Redirected/Už Lietuvą!“

2015-02-05

Antrus metus iš eilės Vilniuje „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre vyko žiūrovų išrenkamų „KINFO apdovanojimų 2015“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Šiais metas sulaukėme daugiau nei 60 tūkstančių žiūrovų balsų – tai 25-iais tūkstančiais daugiau nei pernai.

Brolišką Vasario 16-osios koncertą papildys kviestiniai atlikėjai

2015-02-05

Prieš kurį laiką nuskambėjus kvietimui Lietuvos gimtadienį švęsti kartu ir artėjant tradicija tampančiam vasario 16 koncertui „Broliai“ A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ atskleidžia naujų  renginio detalių. 

Menų spaustuvė atveria erdves norintiems drąsiai pasakyti – „Aš esu“

2015-02-05

Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ (AE) skelbia 2015 metų paraiškų priėmimą. Iki šių metų vasario 23 d. programa laukia novatoriškų, įvairias scenos menų disciplinas apjungiančių ir drąsių jaunųjų menininkų idėjų.

Gitaristas Michaelas Angelo Batio naujame albume bendradarbiaus su garsiais muzikantais

2015-02-04

Jau šį savaitgalį vienas ryškiausių gitaros meistrų, pripažintas greičiausiu gitaristu pasaulyje Michaelas Angelo Batio su savo grupe sugrįžta į Lietuvą. Šį kartą mūsų šalyje jis surengs du koncertus - vasario 6 dieną klube "Vakaris" Vilniuje ir vasario 7 dieną klube "Ramybė" Palangoje.

„Ewert and The Two Dragons“ albumo pristatymo ture ir Lietuva

2015-02-04

Vasario 24 dieną išleidžiamą „Ewert and The Two Dragons“ albumą „Circles“ jau galima iš anksto užsisakyti „Amazon“ ir „iTunes“. Po trijų savaičių turo Jungtinėse Valstijose grupė kovo-balandžio mėnesiais albumą pristatys Taline, Rygoje, Helsinkyje, o gegužę atvyks į Vilnių. Pirmąjį albumo singlą „Pictures“ jau galima išgirsti „Spotify“, o prieš kelias dienas grupė pristatė ir šios dainos vaizdo klipą.

Knygų mugės „Muzikos salėje“ – ypatingas susitikimas su lietuviška muzika

2015-02-02

Net 40 pripažintų ir jaunųjų Lietuvos muzikantų pasirodymų, keliasdešimt susitikimų su atlikėjais ir autoriais bei keli tūkstančiai naujų ir legendinių įrašų, – visą šį lietuviškos muzikos spektrą jau šių metų vasario 19–22 dienomis pristatys „Muzikos salė“, šiais metais tapsianti pagrindine populiariosios Vilniaus knygų mugės naujove. 

Šeštadienio naktį praūžė beprotiškiausias metų karnavalas „Yaga-Ball“

2015-02-02

Šėlstanti psichodelinės muzikos gerbėjų minia, ryškiaspalvės dekoracijos ir palubėje ant šluotos pakibę akrobatai – taip šeštadienio naktį pačiame Vilniaus centre esančioje pramogų salėje „Vakaris Vilnius“ praūžė beprotiškiausias metų maskaradas „Yaga-Ball“. 

Greitai paaiškės žiūrovų išrinkti metų geriausi lietuviško kino filmai ir renginiai

2015-02-02

Baigėsi antrasis „KINFO apdovanojimai 2015“ balsavimo etapas. Iš viso sulaukta daugiau nei 60 tūkstančių žiūrovų balsų.

„Yaga-Ball“: pasipuošk ir laimėk kelionę į Gruziją

2015-01-29

Elektroninės muzikos fiesta, naujojo cirko artistų pasirodymai ir beprotiški dalyvių kostiumai – visa tai jau šį šeštadienį „Yaga-Ball“ maskarade. Kasmetinis žiemos renginys vyks pramogų salėje „Vakaris Vilnius“, Pamėnkalnio g. 7.

„Oskarai“ Lietuvoje. Kaip reaguotum tu?

2015-01-28

Daugelis jį gavę dėkoja aukščiausiajam, mamai, tėčiui, šuniui, vadybininkui, močiutei. O kam dėkotumėte Jūs, jei gautumėte „Oskaro“ statulėlę?

V. V. Landsbergis barstydamas „Snaigių spyglius“ pristatys naująją kompaktinę plokštelę

2015-01-28

2015 metų sausio 31 d. 16 val. į Panevėžio muzikinį teatrą kviečiami visi dainuojamosios poezijos gerbėjai, nes šioje salėje laukia išskirtinis vakaras, kurio metu žinomas bardas Vytautas V. Landsbergis pristatys naująją, dar dažais kvepiančią, kompaktinę plokštelę „Snaigių spygliai“ – dainų ir baladžių rinkinį iš 18 kūrinių, kurtų įvairiais gyvenimo tarpsniais.

Pokalbis su Simonu Aškelavičiumi ir Ričardu Marcinkumi: „Tai filmas, kuriame pirmą kartą jūsų niekas nejuokins, nes jūs juoksitės patys“

2015-01-23

Ar jums teko skaityti interviu-anonsą? Taip šį pokalbį siūlė vadinti filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ režisieriai – Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius.

Dėl žiūrovų balsų „KINFO apdovanojimuose“ toliau varžysis filmai „Lošėjas“, „Redirected/Už Lietuvą!“ ir „Šventa karvė“

2015-01-20

Šiandien skelbiama antrojo balsavimo etapo pradžia. Dabar kiekvienas balsas lems, kam atiteks stilizuotos VHS kasetės – „KINFO apdovanojimas“.

Turkija, Libanas, Prancūzija ir Lietuva... Kultūrų įvairovė vienoje scenoje

2015-01-19

 „Gera Muzika Gyvai“ yra nuo 2006 m. veikianti ne pelno siekianti organizacija, kuri savo šiltais koncertais Lietuvos gyventojus pažindina su world muzikos stiliumi – šiuolaikine muzika, apjungiančia tradicijas, dabartinio žmogaus jausmus ir pomėgius. Šį pavasarį organizacija kvies pasinerti į Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų, Viduržemio regiono ir lietuviško folkloro skambesius.

„Velnio akmuo“ 2015 – liepos 16–19 d. Anykščiuose

2015-01-19

Šiuolaikinio roko ir ekstremalios muzikos festivalis po atviru dangumi „Velnio akmuo“ šiais metais vyks liepos 16-19 dienomis tradicinėje renginio vietoje – Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Festivalis kaip ir kasmet prasidės ketvirtadienio popietę ir tęsis iki pat sekmadienio. Planuojama, renginyje pasirodys 40 grupių, o bendras muzikantų skaičius bus didesnis nei 200 žmonių.

Populiarėjantys latviai „Carnival Youth“ albumą pristatys Lietuvoje

2015-01-19

Praėjusią savaitę paskelbtuose Latvijos muzikos apdovanojimuose kritikų liaupsinami jaunosios indie muzikos kartos atstovai „Carnival Youth“ paminėti net penkiose nominacijose, tarp kurių geriausio debiuto, geriausio vaizdo klipo, geriausio indie albumo, geriausios dainos. Apdovanojimų nugalėtojai paaiškės vasario mėnesio pabaigoje.

Keistuolių teatre dar viena sezono premjera – devyni trumpo metražo „Persikūnijimai“

2015-01-15

Keistuolių teatras pristatė dar vieną, iš tikrųjų keistą ir intriguojančią šio 27-ojo sezono premjerą suaugusiems, apie kurią paklausti Keistuolių teatro aktoriai, kaip susitarę ištaria: „tokios Keistuolių teatre dar tikrai nebuvo“. Tai pagal Vytauto V. Landsbergio šeštąją poezijos knygą pastatytas spektaklis „Persikūnijimai“.

Festivalis KITOKS laukia mažųjų kritikų

2015-01-14

Šią savaitę sostinės Menų spaustuvėje prasidėjęs tarptautinis festivalis KITOKS šalia geriausių lietuviškų spektaklių jau ne pirmus metus pristato svetur kuriamą teatrą vaikams ir jaunimui. Šiaurės šalių kūrėjų patirtis šioje srityje yra verta ne tik žiūrovų, bet ir pačių teatralų dėmesio. 

Spektakliui pasibaigus veiksmas tik prasideda!

2015-01-08

Sausio 12-18 d. sostinės Menų spaustuvė taps didžiausia vieta vaikų žaidimams, pažinimui ir bendravimui. Čia vyks jau penktasis tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui KITOKS’15. Iš viso programoje dešimt skirtingų spektaklių bei kūrybinių dirbtuvių, į kurias visą savaitę kvies trupės iš Lietuvos ir svečiai iš užsienio.

A.Mamontovas: „T.Dobrovolskio šeimai reikalinga visokeriopa parama“

2015-01-08

Šį ketvirtadienio vakarą daugelis žinomų šalies muzikantų pasirodys sostinės menų fabrike „Loftas“, siekdami ne tik įprasminti žuvusio draugo, kolegos, talentingo kūrėjo Tomo Dobrovolskio atminimą, bet ir finansiškai padėti jo šeimai. Vienas pirmųjų scenoje pasirodys Andrius Mamontovas.

Prasideda pirmasis „KINFO apdovanojimai“ etapas

2015-01-05

Kartu su naujametiniais sveikinimais internetinės kino naujienų svetainės „KINFO“ komanda primena, kad nuo sausio 2 d. visi kino mylėtojai yra kviečiami rinkti geriausius 2014 m. Lietuvos kino aktorius, režisierius, filmus.

Spektakliui pasibaigus veiksmas tik prasideda!

2014-12-29

Tokiu šūkiu naujus metus pasitiks jau penktasis tarptautinis teatro festivalis vaikams ir jaunimui „KITOKS‘15“. Sausio 12 – 18 d. sostinės Menų spaustuvėje vaikams ir šeimai bus pristatyti naujausi Lietuvos kūrėjų darbai bei trupių iš Italijos, Švedijos ir Norvegijos pasirodymai mažiesiems teatro kritikams.

„KINFO“ vėl kvies žiūrovus spręsti, kurie filmai geriausi

2014-12-15

Šių metų pradžioje įvyko pirmieji „KINFO apdovanojimai“, kuomet geriausius lietuviškus kino filmus, režisierius, aktorius išrinko žiūrovai. 35 000 kino meno gerbėjų geriausiu metų vaidybiniu filmu pripažino Justino Krisiūno debiutinį pilnametražį filmą „Emigrantai“, metų režisieriaus statulėlė įteikta Audriui Juzėnui („Ekskursantė“).

Vlado Bagdono „Suvaidintas koncertas”

2014-12-10

Retai Lietuvoje viešintis, bet mylimas ir pasiilgtas Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas gruodžio 12 d. 18 val. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83) surengs autorinį koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams.

Skelbiama festivalio „Galapagai 2015” data

2014-12-08

Muzikos ir aktyvių pramogų festivalis „Galapagai“, kasmet Zaraso ežero saloje suburiantis tūkstančius gyvai muzikai ir audringam laisvalaikiui neabejingų žmonių, kitą vasarą įvyks liepos 24-25 dienomis. 

Grupės AKTORIŲ TRIO koncertas

2014-12-05

Sausio 24 dieną visi bardų muzikos mylėtojai kviečiami į užburiantį vakarą Kaune, kartu su grupe „Aktorių trio“. Po šiuo pavadinimu slypi trys brandžios ir labai kūrybingos asmenybės, geri bičiuliai, Lietuvoje puikiai žinomi aktoriai, kurių prasminga muzika skamba jau net 25-erius metus. 

„Bliuzo naktys 2015“: ilgametis festivalis tradicijų nelaužo

2014-12-04

Varniuose prie Lūksto ežero jau daugiau nei du dešimtmečius vykstantis festivalis „Bliuzo naktys“ tęsia tradicijas ir vėl kviečia visus susitikti tuo pačiu metu – pirmąjį liepos savaitgalį.

Gruodį - filmo „Dviračiais per Gruziją“ premjera!

2014-12-02

Prieš keletą metų įkurta ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Špikis“ ir vėl kviečia dviračiais, kelionėmis bei nuotykiais besidominčius žiūrovus į kino teatrą, kuriame pristatys naują filmą apie kelionę dviračiais po įdomų ir tolimą - nors neretam tautiečiui ir širdyje artimą - kraštą.

Geriausias pasaulio saksofonistas surengs nepamirštamą šou Lietuvoje

2014-12-01

Gruodžio mėnesį į Lietuvą antrąkart grįžta geriausias pasaulio saksofonistas Sax Gordon iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šis talentingas muzikantas kuria ekstremaliai energingą, ties nuostabaus chaoso riba balansuojančią muziką.

Vlado Bagdono ir Andriaus Kulikausko bendras muzikinis projektas „Dainos sau”

2014-12-01

Du talentingi kūrėjai – aktorius ir muzikantas, abu nuėję ilgą kūrybinį kelią: vienas - klavišų takais, kitas – sukurtų charakterių sielų labirintais, po ilgos pertraukos susitinka vienoje scenoje.

Premjera! „Antis“, Leonas Somovas ir Jazzu įrašė bendrą dainą

2014-11-25

Sutikite – netikėčiausias ir labiausiai intriguojantis metų duetas! Artėjant atidundant metų pabaigos šventėms „Antis“ suvienijo jėgas su Leonu Somovu ir Jazzu ir šiandien naujam gyvenimui prikelia legendinę dainą „Nauji metai“.

Menų spaustuvėje – pirmasis Lietuvoje gyvo kino ir lėlių spektaklis šeimai

2014-11-25

Kaip spėti išklijuoti tapetus visuose būsimo spektaklio miesto nameliuose? Kaip įgyvendinti techniškai neįmanomą projekto idėją? Ir kaip rasti tinkamas menines priemones vaikiškai auditorijai prabilti sudėtingomis ir ne visuomet linksmomis temomis? Tai tik keletas iš iššūkių laukiančių pirmojo Lietuvoje gyvo kino ir lėlių spektaklio šeimai „Mergaitė su degtukais“ kūrybinės komandos.

Prie STONED JESUS prisijungia lietuviai HELLHOOKAH

2014-11-24

Žiemišką gruodžio 13-ają klubas „Propaganda“ pavirs į tikrą stoner ir psichodelikos oazę – prie Ukrainos stoner roko pažibos STONED JESUS ir lietuvių SRAIGĖS EFEKTAS prisijungia dar viena mūsiškė grupė – doom metal duetas HELLHOOKAH.

Europos Parlamento dovana žiūrovui – LUX kino dienos

2014-11-20

Europietiško kino mėgėjai laukia jau tradicija tapusio renginio: gruodžio mėnesį trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyks LUX kino dienos. Žiūrovai galės nemokamai pamatyti geriausius Europos filmus, pretenduojančius gauti Europos Parlamento teikiamą LUX kino apdovanojimą.

Vakaras su Vytautu Kernagiu: III tomo natų knygos pristatymas, parodos atidarymas ir draugų koncertas

2014-11-18

Lapkričio 20 d. 19 val. „Silberauto“ (Mercedes-Benz) salone (Pirklių g. 9) Vytauto Kernagio kūrybos gerbėjų laukia išskirtinis vakaras. Pagaliau dienos šviesą išvys jau trečioji, paskutinė, V. Kernagio dainų antologijos knyga, kurią išleido Vytauto Kernagio fondas.

Mongolijos muzikos šamanai – „Altai Khangai“

2014-11-17

Lapkričio pabaigoje šamaniškai svaiginančios ir vaizdingos muzikos kerus Vilniuje bei Kaune skleis „Altai Khangai“ trio iš Mongolijos. Šis trio pasižymi savo gebėjimu klausytojui perteikti tradicinę Vakarų Mongolijos muziką. Beribis muzikantų užsidegimas, įspūdingi senoviniai instrumentai bei gerklinis dainavimas patraukia dėmesį, hipnotizuoja ir priartina Azijos kultūrą prie vakarietiško pajautimo.

Aktorius Justas Tertelis: „Mano brolis man paspendė spąstus“

2014-11-14

„YesMoonCan“ – debiutinis režisieriaus Jono Tertelio darbas teatro scenoje, kurį žiūrovai galės pamatyti Menų spaustuvėje jau lapkričio 27 ir 28 dienomis. Naujausias programos „Atvira erdvė“ spektaklis pasakos apie šiuolaikines problemas, kurių galbūt iš viso nėra.

Grupių „G&G Sindikatas“ ir „Biplan“ širdys – pakeliui į „Wembley“!

2014-11-12

Kovo 27 dieną Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pirmą kartą žais oficialias rungtynes legendiniame „Wembley“ stadione Londone. Lietuvos futbolininkų varžovai bus aikštės šeimininkai – anglai. Šių rungtynių išvakarėse, kovo 26 dieną, vienos populiariausių Lietuvos grupių „G&G Sindikatas“ ir „Biplan“ Londone rengia didelį bendrą koncertą „Mūsų širdys pakeliui į „Wembley“.

Didžiausias „Anties“ hitas po sugrįžimo – „Debesys“

2014-11-11

2007-aisiais su naujomis dainomis po septyniolikos metų sugrįžusi „Antis“ padovanojo ne vieną naują hitą muzikos gerbėjams. Įvairūs kūriniai iš grupės albumų „Ančių dainos“, „Zuikis pleibojus“, „Baisiai džiugu!“ tapo ne tik koncertų favoritais, bet sulaukė ir radijo stočių dėmesio. Tačiau labiausiai sėkmė šypsojosi naujausiam, vasarą išleistam „Anties“ radijo singlui „Debesys“.

Transkontinentinė Gonsofus muzika skambės Vilniuje ir Šiauliuose

2014-11-11

Jau antrą kartą Lietuvoje svečiuosis įvairių muzikos žanrų virtuozai iš Slovakijos - duetas Gonsofus. Lapkričio 14 d. jie gros restorano „Soul & Pepper“ naktinėje erdvėje Vilniuje, o lapkričio 15 d. koncertuos Šiaulių bare „Blic“. 

Jaunimo teatras tęsia ciklą „Dainuojantis Šekspyras“ su grupe „Aktorių trio“

2014-11-10

Penkiasdešimtąjį teatro sezoną pradėjęs Valstybinis Jaunimo teatras ir šiame etape žada tęsti dainuojančių aktorių koncertų ciklą „Dainuojantis Šekspyras“. Šį sezoną teatras kartu su geros muzikos ekspertais „Bardai LT“ dovanos geriausius dainuojančių aktorių/bardų pasirodymus.

Laikui nepavaldi klasikos, kosmopolitiškumo ir priešistorinių tradicijų dermė prancūzų menininko kūryboje

2014-11-10

Spinduliuojantys rafinuotumą ir autentišką prabangą, nepavaldūs laikui, skirti prašmatniems bei reikliems klientams. Tokiais žodžiais būtų galima apibūdinti prancūzų juvelyro David‘o Daim‘o sukurtus papuošalus, specialiai pagamintus vieno garsiausių Lietuvos dizainerių Juozo Statkevičiaus aukštosios mados pavasario-vasaros 2015-ųjų metų kolekcijos pristatymo proga.

Lietuvių fenomenas keliauja po Europą

2014-11-10

Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas labai šiuolaikinio šokio (ne)labai spektaklis „Contemporary?“ pasiruošęs prisistatyti kitų šalių publikai. Šiuo metu kūrybinė komanda jau pakeliui į Liubliną (Lenkija). Čia lapkričio 11 dieną Lietuvos šokėjai pasirodys aštuonioliktą kartą rengiamame tarptautiniame šokio festivalyje. Na, o gruodžio pradžioje – (ne)labai spektaklis net dviem vakarams įsikurs Berlyno (Vokietija) scenoje.

Teatro projektas „YesMoonCan“ nemokys, kaip reikia gyventi

2014-11-03

Lapkričio 27, 28 d. ir gruodžio 11 d. 19 val. Menų spaustuvėje bus pristatyta antroji programos „Atvira erdvė‘14“ premjera –  teatro projektas „YesMoonCan“. Idėjos autorius, dramaturgas ir režisierius Jonas Tertelis iš kino į dramos teatrą pasuko eksperimentuoti ir surasti jauno žmogaus atspindį šiuolaikinio teatro erdvėje.

Vampyrų hito „Eyes on Fire” kūrėjai jau ruošiasi Helovino koncertui Vilniuje

2014-10-29

Spalio 31-ąją sostinės menų fabrike „Loftas“ nuskambės visiems vampyrų sagos „Saulėlydis“ gerbėjams iki skausmo brangi daina „Eyes on Fire“. Ją atliekantis danų duetas „Blue Foundation“, pastarąjį penkmetį sėkmingai muzikuojantis Niujorke, neneigia, kad ši daina turėjo įtakos jų finansinei nepriklausomybei, bet tiki, kad fanų turi ne tik dėl vampyrų filmo garso takelio. 

Aido Giniočio koncertas „Per juodus ir baltus klavišų takus...“

2014-10-28

Paskutinįjį spalio ketvirtadienį, spalio mėn. 30 dieną, 18 val., Keistuolių teatro aktorius, režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas ir pedagogas Aidas Giniotis, sugrįžta į gimtuosius Šiaulius, kuriuose surengs autorinių dainų koncertą. Į koncertą atlikėjas kviečia Chaimo Frenkelio viloje (Šiaulių ,,Aušros” muziejus).

Norvegų sunkiąją sceną kartu su „Mayhem“ Vilniuje pristatys “Blodhemn”

2014-10-28

Iškart po Vėlinių rimties, pirmadienį, lapkričio 3 dieną, į Lietuvą atvyksta viena skandalingiausių norvegų sunkiosios muzikos grupių „Mayhem“. Šį kartą koncertiniame ture ją lydi tautiečiai “Blodhemn”. Abi šios grupės šiemet išleido naujus albumus - ir jų dainas mūsų publika turės progos įvertinti netrukus.

Gitaros virtuozas Estas Tonne: „Viskas yra Muzika“

2014-10-20

Estas Tonne yra išskirtinis šių dienų trubadūras, jau dvidešimt metų keliaujantis su savo tikriausiu dvasiniu vadovu ir mokytoju – gitara

Į Lietuvą atvykstantis “Blue Foundation” įkūrėjas: “Muzikos industrija užknisa!”

2014-10-17

Spalio 31 d. Vilniaus menų fabrike „Loftas“ pasirodys danų duetas „Blue Foundation“, į pasaulio muzikos istoriją įėjęs su „Saulėlydžio“ sagoje skambančiu kūriniu „Eyes on Fire“, pelnęs platininius albumų pardavimus JAV ir nuolatinius muzikos industrijos ryklių viliones. Belaukdamas susitikimo su Lietuvos publika „Blue Foundation“ įkūrėjas Tobias Wilneris davė išskirtinį interviu.

Naują „Bardai tarp žvaigždžių“ koncertų sezoną Vilniaus planetariume atidarys Andrius Kaniava

2014-10-15

Įpusėjus rudeniui į Vilniaus planetariumą grįžta jaukūs, jausmingi, spalvotomis emocijomis nudažyti bardų muzikos vakarai. Naujame sezone visus pamėgusius šią itin romantišką Vilniaus vietą laukia susitikimai tiek su jau pažįstamais veidais, tiek ir su itin retai bardų scenoje pasirodančiais atlikėjais.

GET YOUR GUN – vienas originaliausių VA kolektyvų – vėl Lietuvoje!

2014-10-08

Šiaurietiškos melancholijos įsikūnijimas, Danijos stoner / psichodelinio roko „ginklanešiai“ GET YOUR GUN vieną iš savo rudeninio turo koncertų surengs Lietuvoje – jau antrą kartą per šiuos metus!

Į rudenį su daina

2014-10-07

Trečią kartą Lietuvoje surengtas Edukacinis muzikos projektas Dainos stovykla., kuris pirmą kartą šį savaitgalį surengtas Birštone. 

Domantas Razauskas grįžta į Lietuvos miestus su Rudens koncertu

2014-10-06

Spalio 7 d. 18 val. į Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos konferencijų salę ir spalio 11 d. 19 val. į Kauno restoraną „Papa Jazz“ (Savanorių pr. 178). atvyksta ypatingai jaunimo tarpe pažįstamas atlikėjas Domantas Razauskas. Talentingasis dainų tekstų ir muzikos autorius žada surengti rudeniškai šiltus ir spalvingus pasirodymus.

Andriaus Kaniavos „Tūla ir kiti“: „Spektaklis panašus į džiazo koncertą“.

2014-10-06

Spalio 8 ir 10 dienomis Vilniaus teatre „Lėlė“ Andriaus Kaniavos monospektaklis „Tūla ir kiti“ pradės savo naująjį gyvenimo etapą. Nauja erdvė – tai nauja patirtis bei iššūkis ir pačiam aktoriui. Kalbamės su menininku apie spektaklio pradžių pradžią, Jurgį Kunčiną ir „Tūlos“ žiūrovą.

„Oktoberfest“ aidai ir Vilniuje

2014-10-02

Kasmet daugybės milijonų žmonių sulaukianti, Miunchene vykstanti alaus šventė - Oktoberfest kviečia ne tik ragauti įvairiausių alaus daryklų siūlomo alaus, tačiau ir pažinti vokiškas tradicijas. 

Warsaw Balkan Madness: “Etno elektronika turi ką pasiūlyti”

2014-10-01

Warsaw Balkan Madness – magiškas Pietų ir Rytų Europos melodijas šokių aikštelėje skleidžiantis projektas, kurį Varšuvoje sukūrė Robert Radzimirski. Spalio 3 dieną Warsaw Balkan Madness atidaro renginių ciklą “Soul & Pepper Nights”. Ne pirmą kartą Lietuvoje viešėsiantis Robertas šįkart dalinasi mintimis apie muziką, gyvenimą ir politiką.

„Sirenos“ kviečia kalbėtis

2014-09-29

Šį savaitgalį, po Ivo van Hoves spektaklio „The Fountainhead“ vyko pirmasis „Sirenų“ klubo susitikimas su žiūrovais. Architektas ir semiotikas Justinas Dūdėnas kalbino spektaklio aktorius – trijų pagrindinių spektaklio veikėjų vyrų Howardo Roarko, Peterio Keatingo ir Gailo Wynando vaidmenis sukūrusius Ramsey‘į Nasrą, Ausą Greidanusą jaunesnįjį ir Hansą Keatingą.

„Artistai“ keliauja po Lietuvą – naujojo albumo pristatymas Druskininkuose

2014-09-24

Rugsėjo 27 dieną 20 val. restorane „Nakviša“ Druskininkuose laukia susitikimas su dviem skirtingų kartų, patirčių, balsų, bruožų artistais, šių metų pavasarį įrašiusiais albumą, kurį ir pavadino – „Artistai“. Gediminas ir Ainis Storpirščiai – tai kūrėjai, kurių vardai skamba tiek teatro, tiek ir dainuojamosios poezijos padangėje. 

Grupė „Baltasis Kiras“ kviečia į muzikinį paukščio skrydį

2014-09-17

Net tris koncertus šią savaitę surengsianti vilniečių grupė „Baltasis Kiras“ kviečia į įvairių stilistikų muzikinį paukščio skrydį, kurio kulminacija taps net du tarptautiniai renginiai rugsėjo 19 dieną. Sugroję bendrą koncertą su lenkų reggae atlikėju Pablopavo muzikantai skubės apšildyti amerikiečių grupės „Sonny & The Sunsets“.

Koncertus Lietuvoje surengs geriausias 2013m. bliuzo atlikėjas

2014-09-15

Spalio mėn. Lietuvoje koncertuos ryški bliuzo žvaigždė Eric Bibb iš JAV. Šį atlikėją publika be galo myli už scenoje kuriamas gražiausias emocijas, o kritikai vieningai sutaria, kad Eric Bibb muzika – unikalus ir praturtinantis patyrimas. Atlikėjas daugybę kartų buvo nominuotas „Blues Music Awards“ apdovanojimuose, pripažintas geriausiu bliuzo atlikėju penkis kartus, jo kūryba įvertinta „Grammy“ apdovanojimu. 

Europinio turo įkarštyje ENTOMBED A.D. ir GRAVE užsuks į Vilnių

2014-09-11

Spalio 20 dieną klube „New York“ koncertuos vieni iškiliausių švediško death metalo scenos atstovų – naują albumą šviežiai išleidę ENTOMBED A.D. ir mirties metalo klasikai GRAVE.

Ketvirtadienį Lukiškių aikštėje prasideda „Naujojo cirko savaitgalis“

2014-09-11

Tikriausiai ne vienas pastebėjo, kad Lukiškių aikštėje Vilniuje išdygo cirko palapinės. Jos ir tapo savotišku šaukliu į ryt – rugsėjo 11-ąją – prasidedantį tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį „Naujojo cirko savaitgalis’14“. Devintus metus vykstantis festivalis per keturias dienas pristatys margaspalves trupes iš viso pasaulio, o renginio organizatoriai žiūrovams žada neišdildomų įspūdžių!

Keliautojai Aziją kvies pamatyti per žiūronus

2014-09-08

Daugelis Lietuvos gyventojų į Aziją žvelgia atsargiai ir mato ją kaip egzotišką ir nepatirtą šalį. Interaktyvioje parodoje ,,Azija iš arčiau” lankytojai yra kviečiami priartinti savo žvilgsnį ir pamatyti Aziją iš arčiau – per žiūronus. Nuotraukos iš Mongolijos, Indonezijos, Malaizijos, Laoso, Filipinų, Pietų Korėjos, Kinijos ir Mianmaro bei tose šalyse keliavusių ar gyvenusių lietuvių istorijos.

Lietuvoje laukiamas Sohn koncertuos unikaliame „iTunes“ muzikos festivalyje

2014-09-08

Nors į menų fabriką „Loftas“ atlikėjas Sohn su grupe atvyks tik rudens pabaigoje, melomanai jau rugsėjo 9-ąją turi galimybę dalyvauti jo koncerte. Tiesa, nuotoliniu būdu – Sohn pasirodys visame pasaulyje transliuojamame „iTunes“ muzikos festivalyje.

Vilniaus kino ekranuose – dokumentiniai pasakojimai apie asmenybes

2014-09-04

Garsus filosofas, lingvistas Noamas Chomsky‘is, rašytojas chuliganas Michelis Houellebecqas, sentencijomis kalbantis buvęs JAV gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas – tai asmenybės, kurios ne tik imponuoja savitu žvilgsniu į pasaulį, bet ir geba juo dalintis su kitais. Ir tai tik keli žinomi žmonės, kuriuos pažinti kviečia 11-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Festivalis vyks rugsėjo 18-28 d. „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino salėse.

Kairėnų vasaros festivalį uždarys Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis

2014-09-03

Dešimtasis, kulminacinis Kairėnų vasaros festivalio koncertas įvyks rugsėjo 7 d. 19 val. VU Botanikos sode. Jame pasirodys talentingasis atlikėjas Domantas Razauskas – žmogus, kurio nerasite šmėžuojančio televizijos ekranuose, neišgirsite grojančio populiariosiose radijo stotyse, tačiau jis yra puikiai žinomas ir pažįstamas dainuojamosios poezijos mėgėjų tarpe. 

"Elle G" daina - tarptautiniame grojaraštyje

2014-08-29

Vilniečių merginų dueto "Elle G" sukurta daina „Black Rock Road“ - tarp dešimties Mercedes-Benz kompiliacijos kūrinių. 

Gražiausių Kosto Smorigino dainų vakaras Taujėnų dvare

2014-08-27

Besibaigiant vasarai, rugpjūčio 31 dieną, 16 val., pirmąkart į Taujėnų dvarą atvyksta aktorius, režisierius, atlikėjas Kostas Smoriginas. Gana retai pastaruoju metu koncertuojantis atlikėjas yra paruošęs geriausių savo dainų programą ir žada ją pristatyti Taujėnų dvaro lankytojams ir svečiams.

Laisvalaikio Guru Karklės festivalyje!

2014-08-27

Rugpjūčio vidury nugriaudėjo penktasis „Karklė Live Music Beach“ festivalis. Krokodilui prie jūros visada smagiau, nei skęsti miesto dulkėse, tad ir Laisvalaikio Guru čia atvyko pasilinksminti.

Andrius Kaniava ir orkestras „Musė“ tęsia skrydį su naujuoju albumu

2014-08-26

Optimizmo ir energijos nestokojantis aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava vasaros pabaigai paruošė ilgai lauktą dovaną savo talento gerbėjams. Sunkiosios muzikos orkestras,  daugiau nei trejus metus keliaujantis po Lietuvą su A. Kaniava ir jo dainomis, pristato naująją kompaktinę plokštelę  „Musė“, kurią išleido geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir kviečia į jos pristatymo koncertus Vilniuje ir Kaune.

Prasidėjo septinatasis muzikos ir menos festivalis „Saulėtosios naktys“

2014-08-22

Rugpjūčio 21 dieną prasidėjo meninių idėjų ir šiltos muzikos nestokojantis festivalis „Saulėtosios naktys“. Į Gataučių kaimą (Joniškio r.) susirinko per 300 svečių. Šalia spalvingos sodybos, apsuptos obelimis ir gera aura lankytojai mėgaujasi savo mylimiausių bardų muzika ir užsiėmimų gausa. 

Į Lietuvą atvyksta „naujoji Etta James“

2014-08-21
Netrukus į Lietuvą atvyksta naująja Etta James vadinama vokalistė su grupe „Freedonia“. Labiau bendruomene nei grupe save laikantis kolektyvas sulaukė pasaulio dėmesio taip pat bendruomenės dėka: jis gavo minios finansavimą pirmajam albumui. Kai to paties pavadinimo plokštelė išvydo dienos šviesą, „Freedonia“ iškart pelnė keletą apdovanojimų ir platesnio gerbėjų rato simpatijas – ypač tų, kurie svajoja, kad bliuzo, soulo ir džiazo legendos, tokios kaip Etta James, Marvin Gaye, Barbara Acklin, Jackie Wilson ir kitos dar šiandien būtų gyvos. 

Festivalio „Purpurinis vakaras“ apžvalga

2014-08-21

2014 m. rugpjūčio 16-18 dienomis Anykščiuose įvyko bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. Laisvalaikio Guru taip pat nepraleido progos apsilankyti ir palinguoti kartu su garsiausiais Lietuvos bardais!

Karklės festivalio organizatoriai : „Atsiprašime už nesklandumus, dėkojame už supratimą“

2014-08-20

Savaitgalį pajūryje praūžęs 5-asis, jubiliejinis Karklės festivalis buvo pats didžiausias, įspūdingiausias ir masiškiausias per visą „Karklė Live Music Beach“ istoriją. Šiemet organizatoriams gamta iškrėtė itin nemalonų pokštą – ilgąjį Žolinių savaitgalį festivalininkai maudėsi ne saulės, o lietaus ir purvo voniose.

Džiazo kvintetas iš Didžiosios Britanijos koncertuos Vilniaus senamiestyje

2014-08-20

Vasarai einant į pabaigą restoranas „Soul & Pepper” (Gedimino pr. 9, Vilnius), įsikūręs prie centrinio pašto, kviečia paskutiniąsias šiltas dienas praleisti turiningai. Kol leis orai restoranas kvies kieme ragauti naujų skonių, o vakarus leisti su gyva muzika.

Kairėnų vasaros festivalyje Rolandas Kazlas kvies „Pakeleivius“

2014-08-20

Pačioje vasaros pabaigoje, vienas paskutiniųjų Kairėnų vasaros festivalio koncertų taps neeiliniu ne vien dėl to, kad jame skambės negirdėtos dainos, o dėl to, kad jas atliks vienas garsiausių Lietuvos aktorių, režisierius Rolandas Kazlas. Savo autorinių dainų programą „Dainapjūte“ pavadinęs aktorius sako, kad „rugpjūtis - pats geriausias laikas pristatyti per vasarą nuveiktus darbus“. Kartu su savo kūrybos pakeleiviais, gyvo garso grupe, maestro ruošia kupiną dainuojamosios poezijos dainų koncertą, kuriame atvers savo kūrybos kraičio skrynią.

Festivalis Saulėtosios naktys stebins dienos veiklų gausa

2014-08-19

Rugpjūčio 21-24 dienomis jau 7 kartą į Gataučius (Joniškio r.) pakvies festivalis Saulėtosios naktys. Tai nekomercinis, ekologiškas, menines idėjas puoselėjantis renginys, kuris ne tik pasiūlys išgirsti garsiuosius Lietuvos bardus, jaunąsias grupes, bet ir leis išbandyti naujas veiklas.

„Purpurinio vakaro“ magija pripildė meno gerbėjų širdis

2014-08-18

„Ant akmens šiąnakt dėsime galvas, po žvaigždėm šiąnakt gulsimės...“, – vidurnaktį aidėjo Anykščių Dainuvos slėnis. Tradiciškai bendra muzikantų ir klausytojų atliekama Vytauto Kernagio daina baigėsi septintasis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. Net keturias dienas trukusiame renginyje meno injekciją galėjo gauti kiekvienas, neabejingas dainuojamajai ir grynajai poezijai, teatrui, kinui, fotografijai. 

„Karklė 2014”: didžiosios transformacijos prasideda!

2014-08-13

Ilgąjį Žolinių savaitgalį pajūryje drąsiai galima vadinti ir didžiuoju, nes jis dedikuotas svarbiausiam vasaros muzikiniam įvykiui Vakarų Lietuvos pakrantėje. Penktadienį startuosiantis festivalis „Karklė Live Music Beach“ įjungė aukščiausią pasirengimo pavarą – tirpsta paskutinės paros iki pasaulinio garso žvaigždžių ir daugiatūkstantinės dalyvių minios antplūdžio. 

Bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” daugiau kaip pusė renginių – nemokami

2014-08-13

Šį ketvirtadienį prasidėsiančiame ir truksiantį tris dienas Anykščiuose Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” skambės ne vien žinomų ar jaunų šio žanro atlikėjų atliekamos dainos. Festivalis kaip reta talpus ir kitų kultūrinių renginių, prasmingų susitikimų su žymiais Lietuvos kūrėjais bei atlikėjais. Dauguma šių renginių – nemokami.

GRUPĖ „NETEISĖTAI PADARYTI“: REIKIA NEBIJOTI SAVE IŠVERSTI VIDUMI Į IŠORĘ

2014-08-13

Dainuojančių mimų duetas „Neteisėtai padaryti“ jau metus stengiasi užkariauti kuo daugiau Lietuvos klausytojų ausų ir širdžių. Grupės branduolį sudaro mažas-storas bei aukštas-plonas – aktoriai Rokas Petrauskas ir Šarūnas Gedvilas. Aktorinis meistriškumas, netikėti palyginimai ir metaforos, muzikiniai gebėjimai bei tiesiog gera nuotaika kiekvieną koncertą paverčia mažu spektakliu. Apie tai ir dar daugiau pasakoja grupė „Neteisėtai padaryti“. 

Festivalio „Saulėtosios naktys“ scenoje - Keistuolių teatro aktorius ir dainininkas Andrius Kaniava

2014-08-13

Rugpjūčio 21-24 dienomis „Saulėtųjų naktų“ festivalio dalyviai ir vėl pasiners į muzikos sūkurį ir linksmas pramogas. Jau septintąjį kartą organizuojamas nekomercinis muzikos, meno ir neformalios veiklos festivalis šiemet žada dar daugiau įspūdžių. Kaip ir visada, festivalio dalyviu net 3 dienas džiugins koncertai bei kūrybinės dirbtuvės. Pirmą kartą festivalio istorijoje ant scenos užlips ir gerai Lietuvos publikai žinomas talentingas aktorius bei dainų ir tekstų kūrėjas Andrius Kaniava.

Jaunieji bardai energingai žengia į sceną

2014-08-12

Dainuojamosios poezijos gerbėjai tikriausiai net nemirksėdami išvardintų garsiausius šio žanro kūrėjus, kurių dainos nepaliaujamai skamba naktimis prie stovyklinio laužo, puošia studentiškas dienas, nuspalvina romantiškus pasimatymus ar išspaudžia ilgesingų prisiminimų ašarą. Tai tarsi gyvos muzikos laidas, sujungiantis skirtingas kartas, paliečiantis sielas bei viltingai nusidriekiantis į ateitį, kad ir toliau virpintų jas ta giliamintiška nata. 

„Purpurinis vakaras“ – daugiau nei muzika ir eilės

2014-08-11

Pirmasis šių metų Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinio vakaro“ akordas nuskambėjo ketvirtadienio vakarą Vilniuje, klube „Artistai“.  Kantri tėvas ir vienas iš dainuojamosios poezijos „pionierių“ Virgis Stakėnas čia pasirodė su vežimu legendinių baladžių, kurios privertė visiškai nauju žvilgsniu pažvelgti į visiems puikiai žinomą V. Stakėno kūrybą.

Į muzikos ir pramogų džiungles„Karklė 2014” – su specialiu žemėlapiu

2014-08-08

Norint suskaičiuoti iki festivalio „Karklė Live Music Beach“ likusias dienas jau greitai užteks vienos rankos pirštų. Tuo tarpu bandant susivokti atlikėjų, scenų ir pramogų gausybėje gali nesunkiai apsisukti galva. Pirmoji pagalba pajutus svaigulio simptomus – gerai išanalizuoti festivalio žemėlapį, kuris padės išsirinkti savo festivališką pozą ir atrasti tai, ką būtina patirti rugpjūčio 15-17 dienomis.

Vasaros pabaigoje pozityvumo bangas skleis festivalis „Saulėtosios naktys“

2014-08-07

Rugpjūčio 21-24 dienomis į Gataučių kaimą (Joniškio r.) jau septintąjį kartą pakvies pozityvių idėjų, gero laiko nekomercinis festivalis Saulėtosios Naktys. Festivalyje susipina ne tik muzika bei menas, bet ir užsimezga naujos draugystės bei nauji hobiai. Saulėtosios naktys - Tai lyg mažas Vudstokas Edeno sode, kur palapinių miestelis įsikuria tarp obelų ir kvepiančio šieno! 

Kairėnų vasaros festivalyje "Aktorių trio" dainuos draugams

2014-08-07

Rugpjūčio 10 d. 19 val. Botanikos sode - ilgai lauktas susitikimas su legendine grupe - „Aktorių trio“. Trys aktoriai – Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis – tai žmonės vis dar galintys suvirpinti kiekvieno klausytojo širdį tikru, nuoširdžiu, žadinančiu gyvenimui garsu. 

Muzikos terapija festivalyje „Masters of Calm“ - nuo elektronikos iki lietuviško folkloro

2014-08-06

Zarasų rajone esančioje Dūburio ežero saloje rugpjūčio 9-16 dienomis vyks tarptautinis sveikos gyvensenos festivalis „Masters of Calm“. Savaitės trukmės festivalyje dienomis įvairūs lektoriai ves paskaitas ir praktinius seminarus apie sveiką kūną, darnią šeimą, santykius bei dvasinį ugdymą, o vakarais dalyviai bus kviečiami į relaksacinės multikultūrinės muzikos koncertus.

R. Kazlo bei donelaitiškų „Darbų ir dyvų“ viešnagė Anykčiuose per Žolinę

2014-08-05

Ką bendro turi vokiečių kompozitorius Johanas Sebastianas Bachas, aktorius ir režisierius Rolandas Kazlas bei lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis? Šiuos meno kūrėjus ir jų darbus savo poetinėje muzikinėje pramonėje „Darbai ir dyvai“ sujungė aktorius R. Kazlas. 

Priešpaskutinis "Senamiesčio žiogo" renginys

2014-08-04

Rugpjūčio 21 d. įvyks ketvirtasis – priešpaskutinis VIII – ojo sezono dainuojamosios poezijos festivalio „Senamiesčio žiogas“ renginys. Aksominiu balsu žiūrovus užburs aktorius ir atlikėjas Kostas Smoriginas, taip pat koncertuos žmogų - orkestrą apdainuojantis Vidas Bareikis, pirmą kartą festivalio scenoje pasirodys dainuojantys mimai „Neteisėtai padaryti“, o jaunieji atlikėjai Ieva Kasperevičiūtė ir Justinas Dargis savo meile muzikai ir poezijai įkvėps kiekvieną apsilankiusį.

Įžanginiame vakare į „Purpurinį vakarą“ – išskirtinis Virgio Stakėno koncertas

2014-08-04

Rugpjūčio 7 d. 20 val. muzikinio baro „Artistai“ lauko terasa prisipildys purpurinės atgaivos ir sutrumpins Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ laukimą, kuris šiais metais vyks rugpjūčio 14-16 dienomis Anykščiuose. Išskirtiniame vakare dalyvaus jaunimo atstovai – duetas iš Anykščių, Deimantė Kavaliauskaitė ir Mėta Pelegrimaitė - ne pirmus metus grojantis ir džiuginantis duetas bei VIRGIS STAKĖNAS – žinomas „Country“ ir „folk“ stiliaus dainininkas, dainų autorius, vienas dainuojamosios poezijos pradininkų ir atlikėjas.

„Yaga Gathering 2014“: ko laukti ramybės scenoje ir idėjų erdvėje

2014-07-30

Ketvirtadienį, liepos 31 dieną, prasideda festivalis „Yaga Gathering 2014“ – penkias dienas trunkanti magiška muzikos ir menų fiesta, praturtinta sveikatingumo užsiėmimais, įvairiomis edukacijomis ir kitais užsiėmimais. Likus dienai iki festivalio pradžios organizatoriai atskleidžia, ko laukti ramybės scenoje bei pirmą kartą pristatomoje idėjų erdvėje. 

Velnio akmuo praėjo, įspūdžiai liko!

2014-07-29
Savaitė po turbūt siautulingiausio Lietuvoje festivalio "Velnio Akmuo".
Emocijos susigulėjo, mintys susidėliojo, tad štai Laisvalaikio Guru trumpa apžvalga apie tai, ką pavyko išgirsti ir pamatyti ir įvertinti per šias dienas Anykščiuose.

Į Lietuvą sugrįžtančių HIM vokalistas Ville Valo: „Iki šešių ryto nebešvenčiu“

2014-07-28

Suomių gotikinio roko grupė HIM scenoje širdis daužo jau 23-ejus metus, tačiau per tą laiką tik kartą buvo Lietuvoje, ir tai buvo seniai. Jau už poros savaičių jie sugrįžta – koncertuos rugpjūčio 15-17 dienomis vyksiančiame „Karklės“ muzikos festivalyje. „Bus gerai“, – užtikrina grupės vokalistas, tamsiosios muzikos ikona Villie Valo.

Festivalis „Karklė“ pristato 70 atlikėjų line-up‘ą ir 30 pasaulio virtuvių.

2014-07-24

Temperatūrai lauke kylant kaip ant mielių, „Karklė Live Music Beach“ organizatoriai iš kūrybinės orkaitės traukia jau patvirtintą programą. Tuo tarpu festivalyje plušėsiantys virėjai kaupia jėgas maratonui prie puodų ir keptuvių bei žada staigmenų ne tik klausą, bet ir skonio receptorius išlavinusiai publikai.

Festivalis „Yaga Gathering 2014“ pristato naujojo cirko sceną

2014-07-24

Liepos 31 – rugpjūčio 4 dienomis vyksiantis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering 2014“ pristato naują tematinę erdvę – naujojo cirko sceną, kurioje vyks cirko meno pamokos, spektaklis ir kitos veiklos.  

MARKAS PALUBENKA: Muzikoje aš nuolat keičiuosi, mano vizija – neprognozuojamumas

2014-07-23

Markas Palubenka - jaunas kūrėjas iš Vilniaus, subtiliai derinantis akustinį ir elektroninį skambesius bei išskirtinį vokalą.

Pietryčių Europos tautų muzikinis karavanas keliauja per Lietuvą

2014-07-22

Lietuvoje šiuo metu vieši pašėlusią tautų muzikos sintezę kuriančių muzikantų šešetukas. Grupė Fekete Seretlek - tarptautinės etnografinės muzikos stovyklos „Etno Histeria” dalyviai. Šiemet stovykla tarptautiniu muzikiniu karavanu keliauja iš Prahos į šių metų Europos kultūros sostinę Umea Švedijoje.

Legendinis Mighty Mo Rodgers kuria bliuzą apie Lietuvą

2014-07-21

Čikagos bliuzo legenda Mighty Mo Rodgers (JAV), išleidęs šešis albumus ir laimėjęs 7 JAV ir Europos muzikos apdovanojimus, kuria bliuzą apie Lietuvą. „Kaip žinote, aš esu rašytojas ir aš žadu sukurti Lietuvos bliuzo dainą“, – sakė atlikėjas. Jis neprisipažino, ar pagros ją, kai liepos 30-31 d. pirmą kartą lankysis Lietuvoje, bet atskleidė, kad jau turi jai medžiagos.

„Karklė 2014” pramogos: ryškios, rinktinės, novatoriškos!

2014-07-17
Penktasis „Karklė Live Music Beach“ – tai ne tik ryški žvaigždžių plejada, verčianti su nekantrumu braukyti dienas kalendoriuje laukiant didžiojo vasaros įvykio. Pašlovinimo nusipelno ir pramogos, nes visos atrakcijos buvo kruopščiai atrinktos iš to, ką šauniausi festivaliai Lietuvoje gali pasiūlyti geriausio.
 

„Purpuriniame vakare“ susitiks penkios meno mūzos

2014-07-16

Septintą kartą dangų virš Anykščių Dainuvos slėnio nuspalvinsiantis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ skardens ne tik Šventosios pakrantėmis, bet savo akordais pripildys ir kitas miesto kultūrines erdves. 

„Velnio akmuo“ 2014: ekstremali energija ir rokenrolo ritualai

2014-07-15

Jau šį savaitgalį Anykšciuose prasidės festivalis „Velnio akmuo“. Intensyvus veiksmas Dainuvos slėnyje užvirs ketvirtadienį, o stiprią renginio pradžią garantuos triguba ekstremalumo, bliuzo ir avangardo porcija iš Skandinavijos – ARCH ENEMY, SHINING ir BLUES PILLS. Ankstyvo savaitgalio karštį padės pajusti ir įvairiose festivalio teritorijos vietose išdėstytas netradicinių pramogų minų laukas.

Koncertų ciklą "Liepų alėjos vakarai" pradės A. Giniotis ir G. Storpirštis

2014-07-14

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ kviečia atvykti į pirmąjį koncertų ciklo „Pažaislio Liepų alėjos vakarai“  susitikimą Pažaislio vienuolyno komplekso Karietų aikštėje. Pirmasis susitikimas su muzika įvyks liepos 16 d. 19 val. Du draugai, du aktoriai, du bardai – Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis - susitiks vienoje scenoje. Koncerte pamatyti vaizdai ir išgirstos dainos bus dovana ir staigmena klausytojams. Šelmiški pokštai, improvizacija, energijos pliūpsnis – visa tai taps dviejų talentingų menininkų bendrai kuriamo muzikinio pasirodymo sudėtinėmis dalimis.

Festivalyje „Yaga Gathering“ jogos užsiėmimus ves mokytoja iš Londono

2014-07-14

Liepos 31 – rugpjūčio 4 dienomis vyksiantis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Garhering“ supažindins su naujos kartos bendruomenine joga ir jogos masažu. Porinė joga, akro joga, thai joga masažas – tai dalis festivalio sveikatingumo erdvėje vyksiančių užsiėmimų.

Labdaros koncerte – pasaulio jaunimo chorų laureatai iš JAV

2014-07-13

Liepos 14 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje įvyks Detroito jaunimo choro (JAV) labdaros koncertas. Šis kolektyvas yra tituluojamas vienu geriausiu pasaulio jaunimo choru. Detroito jaunimo choro repertuaras apima gospel ir Motown (soul pirmtakas) muzikos stilius.

Festivalyje “Galapagai” pasirodysiantys BIX neišsižada savo Kiaulės

2014-07-10

Daugelyje didžiųjų Europos festivalių, taip pat ir garsiojoje danų Roskildėje groję BIX rugpjūčio 1-2 dienomis pasirodys didžiausiame Lietuvos festivalyje „Galapagai“. Zaraso saloje įsikursiančioje „Galapagų“ valstybėje, gali būti, BIX pradžiugins susirinkusius ne tik legendiniais anekdotais, bet ir nauja daina.

Laisvalaikio Guru festivalyje “Bliuzo naktys”!

2014-07-08

Liepos 4 – 6 dienomis, Varniuose 22-ą kartą įvyko tarptautinis festivalis „Bliuzo naktys“, į kurį užsuko pasižvalgyti ir Laisvalaikio Guru. Tris dienas ir dvi naktis bliuzo muzikos mylėtojai galėjo pasinerti į festivalio veiklas, muziką bei nuostabią atmosferą, kurią sukūrė ne tik patys festivaliautojai, tačiau ir puikus oras – saulė lepino kaip reikiant! 

Norvegijos ambasada ir festivalis Velnio Akmuo kviečia į unikalią parodą

2014-07-07

Norvegijos ambasada ir festivalis „Velnio akmuo“ kviečia į neįprastą pažintį su norvegiško metalo reiškiniu. Festivalio metu, liepos 17-20 d., pačiame Anykščių mieste bus atidaryta speciali, autentiška norvegų fotografo Per Ole Hagen paroda „Tikri norvegiško metalo koncertai“. Lietuvoje pirmą kartą pristatomą tokio pobūdžio ekspoziciją sudarys 40-ies originalių fotografijų kolekcija, įamžinusi kultines šio žanro asmenybes ir grupes – „Immortal“, „Mayhem“, „Satyricon“, „Enslaved“, 1349, „Dimmu Borgir“.  

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato alternatyvią nekoncertinę programą

2014-07-03

Muzikos festivalis „Velnio akmuo“, vyksiantis liepos 17-20 dienomis jaukiame Anykščių Dainuvos slėnyje, savo lankytojus supažindina su nekoncertinėmis veiklomis ir pramogomis. Į roko ir ekstremalią muziką orientuotas festivalis žada ne ką mažiau alternatyvų ir unikalų veiksmą kone nenutrūkstamai per visą savaitgalį.

Festivalyje TUNDRA'14 atsiskleis harmonijos ir sąmonės draugystė

2014-07-02

Liepos 10–13 dienomis didžiausia elektroninės muzikos gerbėjų koncentracija bus Zarasų rajone, kur jau šeštus metus iš eilės savo namus atranda užburiančiomis dekoracijomis ir muzikinių stilių gausa garsėjantis festivalis TUNDRA.

Pirmą kartą įvykęs LEMPAfest žavėjo jaukumu ir bendruomeniškumu!

2014-06-30

Birželio 27 -29 dienomis, Bijūnuose, Aukštadvaryje, įvyko muzikos ir menų festivalis LEMPAfest.

Festivalio „Galapagai“ organizatoriai atskleidė dar penkias grupes ir Jurgio Didžiulio ruošamą staigmeną

2014-06-27

Rugpjūčio 1-2 dienomis, festivalyje „Galapagai“ skambės tik kokybiška ir labai įvairi muzika. Rokenrolo ritmą keis hiphopas, o balkanų muzikos garsus – kolumbietiškas skambesys. Festivalio organizatoriai tikino, kad net ir išrankiausi ras, pagal kokią muziką pajudėti.

Dainininkė Mamani Keita: „Visi afrikiečiai svajoja atvykti į Europą. Bet kai čia atvažiuoji, ateina neviltis“

2014-06-25

Prieš dešimt metų įspūdingo ir žavaus balso Malio daininkė, Paryžiuje gyvenanti Mamani Keita, buvo pasiekusi sunkų gyvenimo laikotarpį. Ji neturėjo dviejų eurų vaiko prašomam skanėstui. Nebuvo ir iš ko pasiskolinti. O galvoje vis garsiau skambėjo melodija ir žodžiai „Tai sunku, uždirbti prancūziškų pinigų, dirbk, dirbk…“ (angl. It’s not easy, earning French money, keep working, working). Jie tapo daina, o ši – trečiojo jos solinio albumo pagrindu. 

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

2014-06-25

Pačiame vasaros festivalių sezono įkarštyje vyksiantis „Velnio akmuo“, likus kiek mažiau nei mėnesiui, skelbia dalį savo programos – koncertų tvarkaraštį. Keturių dienų roko ir ekstremalios muzikos festivalis prasidės liepos 17 d., ketvirtadienį, ir iš karto startuos su keletu pagrindinių akcentų. Šešerius metus skaičiuojantis „Velnio akmuo“ tradiciškai vyks Anykščiuose, Dainuvos slėnyje. 

Nunešiu jus ant uodegos į geriausius festivalius Lietuvos!

2014-06-23
Laisvalaikio Guru kraunasi lagaminus ir keliauja į vasaros festivalius! Nori ir tu? Ieškok vasaros festivalių skrajutės baruose, susidaryk savo geriausių festivalių maršrutą ir keliauk kartu!

Sąmoningo kvėpavimo seminarai ir stovykla su Dan Brule - NUOLAIDOS užsiregistravusiems iki liepos 1d.

2014-06-23

Pasisemkite energijos, atraskite tai, ką buvote užmiršę, susidėliokite mintis tiesiog kvėpuodami. Į Lietuvą atvyksta visame pasaulyje vertinamas kvėpavimo guru Dan Brulé, kuris surengs seminarus ir Lietuvoje. Jei manote, kad tai dar vienas nuobodus renginys - tikrai klystate!

„Bliuzo naktyse“ tatuiruoti festivaliautojai galės pasinerti į aklus pasimatymus, tapti žmogumi-raketa arba išmokti šokti bliuzą

2014-06-23

Liepos 4-5 dienomis Varniuose įvyks jau legendomis ir mitais apipintas „Bliuzo naktų“ festivalis. 22-us metus rengiamos bliuzo mėgėjų naktys ir dienos gali didžiuotis pelnytai vadinamos seniausiu festivaliu po atviru dangumi Lietuvoje. Muzikinę nuotaiką diktuos bliuzo legendos su Holivudo aktoriumi Stevenu Seagalu priešakyje, o laisvalaikiu visi galės išmėginti it iš gausybės rago pabirusias pramogas.

„Broma Jazz“ – 2014 m. rugpjūčio 16 – 17 dienomis!

2014-06-19
„Broma Jazz“ – 2014 m. rugpjūčio 16 – 17 dienomis!
"Broma Jazz" - tai organizatorių ilgai brandinta idėja atgaivinti Kėdainių miesto kaip aktyvaus kultūrinio centro įvaizdį, galinčio lygiuotis į Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Birštono nužymėtus džiazo kultūros naratyvus. Pagrindinis renginio tikslas – propaguoti džiazo kultūrą ir padėti ją pamilti!

Festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ - kelionė į sapnų pasaulį su Anglijos muzikos legenda „And Also The Trees“

2014-06-18

Rugpjūčio 22-24 dienomis vyksiantis septynioliktasis „Mėnuo Juodaragis“ festivalis šiais metais keliasi į Vidurio Lietuvą ir vyks naujoje vietoje – užburiančios augalijos parke Kėdainių rajone - Skinderiškyje. Šiemet festivalis kviečia į glaustąją šventės versiją, kuri rengiama kas 4 metus ir tampa savotiška festivalio perkrova, galimybe naujoms idėjoms, svajonėms, bei misterijoms.

Festivalyje „Galapagai“ koncertuos grupės „Brainstorm“ lyderio sūnūs

2014-06-16

Rugpjūčio 1-2 dienomis įspūdingo grožio Zaraso saloje įvyks muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“. Organizatoriai atskleidė ir dar vieną grupę, pasirodysiančią festivalio scenoje. Tai – visiems gerai žinomos latvių grupės „Brainstorm“, pakeitusios pavadinimą į „Prata Vetra“, lyderio Renaro Kauperio sūnų suburta grupė „Carnival Youth“.

Festivalio „Senamiesčio žiogas“ atidarymo renginys džiugino, stebino, jaudino ir... neleido išeiti

2014-06-09

Ketvirtadienį, birželio 5 dieną, nuskambėjo pirmasis aštuntojo sezono „Senamiesčio žiogas“ koncertas. Visi bilietai buvo išpirkti. Ir bene visi atėjusieji pasibaigus koncertui negalėjo išeiti... Bet apie viską – iš eilės.

Muzikiniame „Galapagų“ traukinyje koncertuosiantys dvyniai Timohi: „Esam dviejų žmonių orkestras“

2014-06-09

Rugpjūčio 1-2 dienomis Zaraso saloje įvykstančio muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai“ organizatoriai pasirūpino, kad kelionė iki festivalio vietos neprailgtų. Tradiciškai, į pagalbą pastelkę šelmiškus dvynius – Romaną ir Dimitrijų Timofejevus iš grupės „Timohi“ – melomanams į festivalį siūlys keliauti muzikiniu vagonu.

„Roko naktyse“ – folkloru apipinta sunkiosios muzikos grupė „Eluveitie“

2014-06-09

Rugpjūčio 15-16 dienomis tykiame ir ramiame Varėnos dainų slėnyje griaudės „Roko naktys“. Festivalio organizatoriai jau ruošia sunkiosios muzikos artileriją, kurios priešakyje muzikiniais apdovanojimais įvertinti metalistai iš Šveicarijos – „Eluveitie“.

A. Barniškis-Blėka: „Į „Galapagus“ tie patys savanoriai grįžta kasmet“

2014-06-09

Rugpjūčio 1-2 dienomis Zarasuose vyksiančiam muzikos ir pramogų festivaliui „Galapagai“ jau renkama savanorių armija. Anot organizatorių, festivalyje metai iš metų nori dalyvauti tie patys savanoriai. Tačiau ne ką mažiau svarbu yra ir į organizacinę komandą įsileisti „jauno kraujo“.

 

Vienas aistringiausių šios vasaros koncertų

2014-06-05

Šį šeštadienį pasiduok latino muzikos aistrai. Pasinerti į latino muzikos ritmus kvies Antonio Palmisani populiarinantis Lotynų Amerikos muziką. 

Kairėnų vasaros festivalyje - džiazo vakaras su Giedre Kilčiauskiene

2014-06-05

Birželio 8 dieną, 19 val. Kairėnų vasaros festivalyje – išskirtinis džiazo vakaras, kuriame įspūdingą vasaros koncertą surengs atlikėja Giedrė Kilčiauskienė ir gyvo garso grupė.  Puikiai žinomų melodijų puokštė, nuspalvinta džiazo harmonijos, slaptai nudeginantis, subtilus, pakerintis ir nuginkluojantis Giedrės Kilčiauskienės vokalas, apgaubtas tobulai subalansuotos instrumentinės palydos, – tai derinys, kuris puikiai tinka karštos vasaros vakarui. 

Festivalyje “Bliuzo naktys” pasirodys legendinis N.Buzzas

2014-06-03

Liepos 4-5 dienomis Varniuose prie Lūksto ežero vyksiančio festivalio „Bliuzo naktys 2014“ papildytas atlikėjų sąrašas turėtų ypač nudžiuginti amerikiečio Nikio Buzzo gerbėjus. Legendinis muzikantas, kurio vardas yra įtrauktas į Bliuzo šlovės salę, o kai kurie darbai netgi įvertinti Oskaru, atvyksta į Lietuvą kartu su soul grupe „Dr. Blues & Soul Re Vision“. 

Jaukus pasibuvimas su Vytauto V. Landsbergio ir Akvilės Vervečkaitės dainomis

2014-06-03

Prasidėjus šiltajam vasaros sezonui, geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kvies  leisti vakarus su bardų muzika ir dainomis. Dešimt vasaros ketvirtadienių klausytojus džiugins žymiausi Lietuvos bardai, kurių pasirodymus paįvairins jaunieji dainuojamosios poezijos konkursų, stovyklų dalyviai ir laureatai.

Festivalis „Galapagai“ kuria salą – valstybę, kurioje viskas galima!

2014-05-30

Rugpjūčio 1-2 dienomis unikalioje Lietuvos vietoje – Zaraso ežero saloje – vyksiantis muzikos ir pramogų festivalis “Galapagai” pakvies į valstybę, kurioje viskas galima. Šią savaitę pristatomi specialiai festivaliui sukurti šiuolaikiniai herbai, kuriuose nestinga užuominų į puikiai leidžiamą laiką.

Muzikos festivalis „Velnio akmuo“ skelbia savanorių atranką

2014-05-29

Alternatyvios muzikos festivalis „Velnio akmuo“, įvyksiantis šių metų liepos 17-20 dienomis Anykščiuose, pradeda savanorių atranką. Šiais metais į festivalį planuojama atrinkti tik 30 savanorių, kurie tiesiogiai prisidės prie festivalio įgyvendinimo ir kokybiško visų festivalio dalių išpildymo.

Birželio 1 d. Šalčininkuose vyks antrasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“

2014-05-28

Birželio 1 d. - Tarptautinę vaikų gynimo dieną bei pirmąją kalendorinės vasaros dieną, Šalčininkų miesto parke startuos antrasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“. Penkių šalių atstovai susitiks vienoje scenoje ir savo dainomis džiugins miesto gyventojus bei svečius iš visos Lietuvos. Vilniaus teritorinės muitinės prisistatymas, prekybininkų ir amatininkų mugė bei penkių valandų koncertas po atviru dangumi įkvėps naujiems startams vasaros pradžiai.

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ kviečia į atidarymo koncertą Kaune

2014-05-28

Festivalis „Senamiečio žiogas“ į aštuntojo sezono atidarymo koncertą birželio 5 d. kviečia ir dainuojamosios poezijos gerbėjus, ir tuos, kurie dar nespėjo pamilti šio puikaus žanro. „Ateikite ir praleiskite jaukų vasaros vakarą Kauno senamiestyje, nes dainuojamoji poezija sujungia dainą ir poeziją į vieną nedalomą meninį kūrinį, tarsi „atrakindama“ kiekvieną eilėraštį“, – kviečia Gediminas Storpirštis. 

Pradėk „mažąjį savaitgalį“ su bliuzu

2014-05-28

Vėl ketvirtadienis ir vėl ispaniškame restorane „Lizarran“ skambės gyva muzika. Šį kartą „mažajį savaitgalį“ kviesime pradėti vieno geriausių Lietuvos bliuzo atlikėjo Aleksandro Belkino koncertu. 

Kairėnų vasaros festivalis kvies pasiklausyti ,,Meilės istorijų iš Prancūzijos”

2014-05-28

Pirmąją kalendorinės vasaros dieną į Vilniaus universiteto botanikos sodą kvies Kairėnų vasaros festivalis ir džiugins išskirtinėmis „Meilės istorijomis iš Prancūzijos“. Programą atliks atlikėjai Evelina Sašenko bei Vygantas Kazlauskas su gyvo garso ritmo grupe, kurią sudaro - žinomi Lietuvos muzikantai. 

Festivalyje “Galapagai” grupė “Skamp” gros kartu su “Superci” ir Mr.Woodnote!

2014-05-27

Netikėtą rožinės kramtomosios gumos burbulą susprogdinę vilniečiai „Skamp“ iš kišenės ir toliau traukia staigmenas. Į sceną efektingai grįžtanti grupė šią vasarą festivalyje „Galapagai“ pasirodys kartu su kultine švedų hip hopo grupe „Supersci“ ir australų kilmės saksofonistu Mr.Woodnote iš Didžiosios Britanijos. 

Dany Levyn: „Žaviuosi Lietuva ir lietuvaitėmis“

2014-05-23

Lietuvoje gyvena nemažai menininkų iš kitų šalių. Ne išimtis ir kompozitorius bei atlikėjas argentinietis Dany Levyn, kuris įkvėptas Rytų Europos kultūros turtingumo ir įvairovės, nusprendė daugiau sužinoti apie šio regiono kultūrą. Taip prasidėjo kelionės ir ieškojimai Rumunijoje, vėliau Ukrainoje, Baltarusijoje ir galiausiai Lietuvoje, kur užsiliko ilgiau nei tikėjosi. Dažniausiai neieškantis žodžių ir sunkiai nutildomas, šį kartą nedaugžodžiavo ir geriau siūlė ateiti į koncertą ir asmeniškai susipažinti.  Tad trumpas pašnekesys apie kuriamą muziką.

Senosios tradicijos festivalyje KILKIM ŽAIBU XV

2014-05-21

Kviečiantis švęsti Rasas festivalis KILKIM ŽAIBU XV šiemet vyks gerokai didesnėje nuostabios gamtos erdvėje. Dvilypė švenė vyks dviejose atskirose aikštėse vienu metu.

Išskirtinis interviu su Laisvalaikio Guru, kuriam rūpi Tavo Laisvalaikis!

2014-05-20

Šeštadienį vykusi Gatvės muzikos diena (GMD) buvo itin spalvinga ir pritraukė daugiau nei du šimtus muzikantų. Laisvalaikio Guru taip pat nepraleido progos ir aplankė šį šaunų renginį, kuriame ieškojo talentingų atlikėjų bei grupių. Pakalbintas, originalumu išsiskiriantis, Gatvės muzikos dienos dalyvis, atskleidė savo požiūrį tiek į gatvės muziką, tiek į visą teisingą laisvalaikį.

Iki nakties, kai tamsoje pamatysi daugiau, liko vienas mėnuo

2014-05-20

Vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ dėlioja paskutinius programos akcentus ir skelbia – iki bemiegės nakties liko tik vienas mėnuo. Šiais metais festivalis lankytojus pasitiks birželio 20 d. su beveik 200 įvairių renginių ir šūkiu „Tamsoje pamatyk daugiau!”. 

Festivalyje „Galapagai“ – pasaulinės rokenrolo žvaigždės „The Baseballs“!

2014-05-20

Daugiau nei 20 milijonų vaizdo klipo peržiūrų, daugiau nei milijonas parduotų albumų, Europos radijo hitų viršūnės, dvi prestižinių Vokietijos muzikos apdovanojimų „Echo“ statulėlės, sausakimšos koncertų salės nuo Švedijos iki Australijos: ar apie tokią sėkmę galėjo bent pasvajoti trys jauni vokiečiai, 2007 metais juokais pradėję kopijuoti 6-ojo dešimtmečio žvaigždžių balsus? Šiandien jie gali didžiuotis sugrąžinę į madą rokenrolą. “The Baseballs” rugpjūtį atvyksta į festivalį „Galapagai“!   

Makalius dalins kelionių patarimus vasarotojams

2014-05-19

Artėjant vasarai pradedame svajoti apie atostogas, ieškome geriausių variantų, ieškome, kur galėtume nuvykti. Ir dažnai nutinka taip, kad iškyla daugybė klausimų: kur? kada geriausia?  kaip įsigyti bilietus? Ir t.t. Į tai geriausiai gali padėti atsakyti kelionių guru pramintas Rimvydas Širvinskas, visiems geriau žinomas Makaliaus vardu. 

Giliausias tradicijas puoselėjantis festivalis „Bliuzo naktys“ buria savanorius

2014-05-19

Daugiau nei 20 metų gyvuojančio ir ne vieną gerbėjų kartą užsiauginusio festivalio „Bliuzo naktys“ organizatoriai kviečia savanorius įsilieti į komandą ir iš arti pamatyti, kaip gimsta legendos.

“Elle G” gimtadienio planetoje – naujos dainos, kosmoso dulkės ir palydovai

2014-05-15

“Žemė - vienintelė žinoma planeta, kurioje gali būti gyvybė. Tačiau yra dar viena, kurioje švenčiami gimtadieniai.” Tokia trumpa žinute merginų duetas “Elle G” iš Vilniaus kviečia klausytojus paminėti 2 metų grupės gimtadienį. Skrydis į “Elle G” gimtadienio planetą įvyks gegužės 22 dieną (Žemės laiku), ketvirtadienį, 19:00, Vilniaus Universiteto Planetariumo Žvaigždžių salėje.

„Etran Finatawa“ – Sacharos bliuzas

2014-05-11

Gegužės 21-22 d. Lietuvoje koncertuos grupė iš Nigerio „Etran Finatawa“. Šios grupės kuriamas dykumų bliuzas stipriai praplėtė Sacharos muzikos paletę – „Etran Finatawa“ pirmoji Vakarų Afrikos klajoklių tautų tuaregų ir wodaabe muziką bei dainas panaudojo moderniame kontekste. Karščiu ir laisve dvelkianti grupės kūryba yra pilna novatoriškumo ir gyvybės, ja siekiama atkreipti dėmesį į nepaprastai turtingą Afrikos klajoklių tautų kultūrinį paveldą. Ši muzika – tai gyvenimo šventimas ir tuo pat metu gilus skausmas dėl nykstančių Nigerio tradicijų. Nigeryje „Etran Finatawa“ muzika tapo kultu, o jų dainos dainuojamos mokyklose.

Britų roko maištininkai „Turbowolf“ – festivalyje „Velnio akmuo“

2014-05-11

Muzikos festivalis „Velnio Akmuo“ šiais metais paruošė tikrą rokenrolo fiestą – festivalyje pasirodys energingi ir pašėlę britų rokeriai „Turbowolf“. Tai bus pirmasis kartas, kai grupė koncertuos Lietuvoje ir apskritai Baltijos šalyse, tad liepos 17-20 dienomis Anykščiuose vyksiančiame festivalyje tikimasi sulaukti roko muzikos fanų antplūdžio ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.

Vaidas Gronskis: „Gyvenimą reikia išgyventi“

2014-05-11

Gegužės 13d. ( antradienį ) bus atidaroma paroda „asmeninės spalvos“  kiek neįprastoje vietoje, ispaniškame restorane „Lizarran“. Vaidui Gronskiui tai pirmoji asmeninė paroda, kurios tikslas sukelti emocijas. Nesvarbu ar tai susižavėjimas, nepasitenkinimas, klausimų lavina...

Pokalbis su dailininku apie artėjančią parodą, kūrybą, gyvenimą.

Tarptautinis Universitetų teatrų forumas vyks jau 15-tą kartą!

2014-04-30
Gegužės 4–10 d. Vilniuje vyks 15-as Tarptautinis universitetų teatrų forumas, pakviesiantis į 13 užsienio svečių ir lietuvių sukurtų spektaklių bei į 3 kūrybines teatralizuotas akcijas apie senuosius miesto teatrus. Ta proga pakalbinome šio forumo organizatorius.

VANDA ALEKSIŪNIENĖ - TAUTODAILININKĖ, JAUČIANTI PAGARBĄ PASLAPČIAI, TIESAI IR GYVENIMUI

2014-04-23

Meninkė gimė 1928 m. sausio 19 dieną, Rokiškio rajone, Rokiškėlių kaime. Įstabi gamta supusi tautodailininkę: čia ežeras skalavo tėviškės šonus, piliakalnis, apaugęs išlakiomis pušimis, žvelgė į gimtinės kiemą. Miškas, vos ne ranka pasiekiamas, nuo pat pirmųjų jos gyvenimo dienų įkvėpė kurti, savo fantazijas realizuoti dailėje.

PIN diena švenčia kūrybiškumą ir skatina pagarbą kūrėjams!

2014-04-22

Balandžio 26-oji – Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Nuo vidurdienio iki vidurnakčio, PIN diena bus švenčiama 13-oje Vilniaus vietų. Lankytojų laukia daugiau nei 50 skirtingų menininkų ar jų susivienijimų pasirodymų.  Apie intelektinę nuosavybę bei PIN dieną kalbiname asociacijos AGATA teisininkę Audingą Mielkutę.

Šv. Velykų koncertas "Dubenėlis"

2014-04-16

Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė - vaikai žaisdavo kiaušiniais, simbolizuojančiais gyvybę, o suaugę, pasiėmę instrumentus, eidavo į laukus ir laimindavo jų šeimininkus dainomis. Draugų kolektyvas Dubenėlis Velykų vakarą (balandžio 20 d., sekmadienį) kviečia į Geltonos sofos klubą, kur dainomis pasidžiaugs pavasariu bei gamtos ir dvasios atgimimu.

Rolando Kazlo režisuotas spektaklis kviečia būties tankmėn

2014-04-16

Gegužės 3-4 d. Menų spaustuvėje teatras “cezario grupė” pristatys spektaklio “Tankumyne” premjerą pagal Riunoskės Akutagavos to paties pavadinimo novelę. Spektaklio režisierius Rolandas Kazlas ir “cezario grupės” aktoriai kviečia žiūrovus į ekspediciją žmogiškos esaties tankmėn. Žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti su Rolando Kazlo režisuotais darbais pagal Hermaną Melvilį, Kristijoną Donelaitį, tačiau šis darbas – pirmasis, kurį aktorius tik režisuoja, pats nepasirodydamas scenoje.

Domantas Razauskas. 15 gramų širdies muzikos

2014-04-16

Domantas Razauskas – dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, kuris koncertuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Tradiciškai jis laikomas dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. Tai muzikinių žanrų gausa nuo reggae, bliuzo, džiazo, folk muzikos iki avangardo. Šiuo metu Domantas Razauskas kartu su grupe įrašinėja naują kompaktinį diską, apie tai, kūrybą, vertybes ir ateities planus pasakoja menininkas. 

Pasaulinės muzikos įrašų parduotuvių dienos ambasadorius – grupės „Public Enemy“ įkūrėjas

2014-04-15

Jungtinėse Valstijose 2007 metais gimusi ir kasmet pasaulyje vis labiau populiarėjanti muzikos įrašų parduotuvių diena („Record Store Day“) bus minima šį šeštadienį. Šios dienos ambasadoriumi šiemet tapo politinio repo pradininkais vadinamos legendinės hip hopo grupės „Public Enemy“ įkūrėjas Chuckas D.

CinAmono 3 – naujoji džiazo karta

2014-04-15

Šį ketvirtadienį ir vėl skambės gera muzika. Įsisukti į džiazo garsus kvies naujas džiazo projektas CinAmono 3. Pakalbinome šio ansamblio vedlę ir vienintelę damą Laura, kuri nedaugžodžiavo. Ir teisingai, geriau vieną kartą išgirsti nei daug kartų skaityti.

R. Gary „Aušros pažadas“ atgis prancūziškai

2014-04-14

2014-ieji metai yra ypatingi – šiemet minimos 100-osios Vilniuje gimusio Romain Gary (Roman Kacew) gimimo metinės. Prancūzų institutas Lietuvoje, pažymėdamas šią svarbią abiem šalim datą, į Lietuvą pakvietė atvykti žymų Prancūzijos aktorių ir režisierių Bruno Abraham-Kremer su didelės sėkmės susilaukiusia pjese pagal R. Gary romaną „Aušros pažadas“.

Valentyn Odnoviun: fotografija turi galią spręsti globalias problemas

2014-04-14

Valentyn Odnoviun – jaunas, bet jau nemažai pasiekęs fotografas, kuris po ilgų klajonių savo šalimi pasirinko Lietuvą. Jo darbų paroda “Street shot”( balandžio 15d. 19val. ) bus pristatyta kiek neįprastoje tam vietoje, ispaniškame restorane „Lizarran“.

Kalbiname Valentyn apie fotografiją, kūrybiškumą bei pačią parodą.

Scenos chuliganai „Kitas Kampas“ ir „Suicide DJs“ apsijungia

2014-04-11

Vienintelis improvizacijos teatras „Kitas Kampas“ šiemet sezono pabaigą ir 5 metus kartu švęs trijų koncertų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje metu. Prie jų šia ypatinga proga vakar sutiko prisijungti kiti scenos ekstremalai – grupė „Suicide DJs“.

Naujoji lietuvių aistra – flamenko šokis

2014-04-10

Šį šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai turės puikią galimybę susipažinti su flamenko šokio menu. Plačiau apie lietuvių naująją aistą, pokalbis su “Flamenco akademijos” direktore Rasa Vedrickiene.

 

Žymus Prancūzijos kompozitorius kviečia į muzikines jungtuves

2014-04-07

Balandžio mėn. Vilniuje ir Kaune pasirodys vienas stipriausių muzikos vizionierių, žymus kompozitorius ir gitaristas Titi Robin ir jo trio iš Prancūzijos. World muzikos stiliaus ribas peržengiančio kolektyvo lyderis Titi Robin davė išskirtinį, filosofija persmelktą interviu prieš atvykdamas į Lietuvą. 

Į Lietuvą atvykstantis The Petebox ant kojų pakėlė „Formulės 1“ lenktyninkus Bahreine

2014-04-07

Savaitgalį Bahreine buvo duotas startas trečiajam „Formulės 1“ 2014 metų sezono etapui. Šį ypatingą įvykį žymiausi pasaulio lenktynininkai ir „F1“ gerbėjai atšventė specialiame koncerte, kurio metu pasirodė taip pat į Lietuvą atvykstantis The Petebox.

Aktorius M. Papinigis iš gerai pažįstamo Vovos persikūnijo į reperį

2014-04-04

Iš Emilio Vėlyvio filmų „Zero“, „Zero II“ ir „ReDirected“ daugumai puikiai atpažįstamas aktorius Mindaugas Papinigis nusifilmavo trumpame menų fabriko „Loftas“ klipe, kuriame įkūnijo nebe gerai kino žiūrovams pažįstamą Vovą, o reperį.

Parkūru užsiimantis Matas: visas Vilnius mūsų žaidimų aikštelė!

2014-04-02

Gimnastika, lengvoji atletika, kovos menai, visa tai sujungus gauname išskirtinį judėjimo meną – parkūrą, kuris atsirado Prancūzijoje ir išplito po visą pasaulį. Vilniuje taip pat turime šio judėjimo meno pasekėjų, kurie renkasi į treniruotės, dalyvauja festivaliuose ir kitaip smagiai leidžia laiką. Apie parkūrą kalbiname, šiuo metu vienos aktyviausiai veikiančios komandos „MAMGROW“ narį Matą. 

Tarptautinės kino industrijos profesionalai įvertino Kauną kaip potencialą investicijų vietą

2014-04-01

Kino industrijos profesionalams, atvykusiems iš viso pasaulio į tarptautinį festivalį ,,Kino pavasaris”, Kauno kino studija kartu su  Kauno miesto savivaldybe Kaune organizavo specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas buvo pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino gamybos srityje bei išskirtinė erdvė filmavimo darbams.

Amerikos ir Rusijos Madonų susitikimas tarpdisciplininės poezijos sprogime Vilniuje

2014-03-28

Tarptautinis tarpdisciplininės poezijos festivalis „TARP“ – analogų neturintis renginys tiek Lietuvoje, tiek Europoje siūlo į poeziją pažiūrėti kitu kampu. Balandžio 1 d. festivalio rengėjai kviečia į Venclovų muziejų-namus, kur vyks atviras, nemokamas TARPinis festivalio renginys intriguojančiu vardu „Pandoros skrynia ir Madonos bomba“. Čia vienam vakarui tarptautiniams skaitymams ir poetiniams eksperimentams atvyksta poetės, menininkės Natalija Fedorova (Rusija), Ksenija Zimmerman (Rusija) ir Celia Bland (JAV).

„Colours of Bubbles“ muzikantai išsitatuiravo debiutinio albumo pavadinimą

2014-03-28

Jauni ir ambicingi indie rokeriai „Colours of Bubbles“ sukėlė tikrą šurmulį gimtuosiuose Šiauliuose. Šį mėnesį sėkmingai pradėję savo albumo „Inspired by a True Story“ pristatymo turą Vilniuje ir Alytuje, muzikantai Šiaulių bare „Blic“ surengė tokį sausakimšą koncertą, kad pažadėjo netrukus šiame mieste pakelbti ir dar vieną pasirodymą. Bet prieš tai šį šeštadienį, kovo 29 dieną, „Colours of Bubbles” su koncertu apsilankys Kauno „PuntoJazz palėpėje“.

Į Lietuvą atvykstantis Xzibit: pigiam populiarumui seniai atsukome nugaras

2014-03-28

Su didesne nei dviejų dešimtmečių patirtimi hip hope ir daugiau nei 25-iais mln. parduotų įrašų bei armija gerbėjų visame pasaulyje – ant tokio svaraus pagrindo atsirado Xzibit ir B-Real bendras projektas „Serial Killers“, kuris jau balandžio 8 d. atvyksta į menų fabriką „Loftas“.

„Kino pavasaris“ kviečia į filmą – siurprizą

2014-03-28

Balandžio 1–ąją, tarptautinės juokų ir melagių dienos proga tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ savo žiūrovams paruošė ypatingą staigmeną. Išskirtinio seanso, vyksiančio 22.00 valandą kino centro „Forum Cinemas Vingis“ 3 salėje, metu žiūrovams bus parodytas filmas – siurprizas, kurio pavadinimas bus atskleistas tik kino salėje. Tai unikali galimybė pamatyti juostą, kurios dar nematė nei viena pasaulio publika, bei pabendrauti su specialiai į Vilnių atvykstančia tarptautine filmo kūrėjų komanda.

No Intro: „Kartu matome daugiau ir plačiau!“

2014-03-26

Du jauni atlikėjai Laurynas Valatka ir Agnė Živatkauskaitė kurį laiką koncertavo atskirai, ir tik neseniai suvienijo jėgas ir tapo grupe „No Intro“. Abu kaip susitarę teigia, kad grupės pavadinimas byloja, kad jiems svarbiausia klausytojams sukelti unikalias emocijas, o ne jas apibūdinti žodžiais. 

„Comedy Kasta“ šį vakarą „Penktadieniuose pašnekiuose“

2014-03-26

Pastaruosius metus šalyje galima vadinti „humoro pavasariu“. Tai tikras atgiminas tiems, kuriems buvo pabodęs sustabarėjęs ir šabloniškas senosios kartos humoras, paremtas anekdotais ar pasenusiais stereotipais. Atsiranda vis daugiau juokaujančių, apibūdinančių save kaip stand up comedy  atlikėjais. 

„Manowar“ perspėja: šį šeštadienį koncerte Vilniuje gali prireikti ausų kamštukų

2014-03-26

Viena populiariausių Lietuvoje kada nors viešėjusių metalo grupių „Manowar“ po 20 metų pertraukos vėl aplankys mūsų šalį. Jau šį šeštadienį garsiausiai pasaulyje grojantys metalistai griaudės “Teatro arenoje” Vilniuje. „Mes grojame tikrai garsiai – būkite tam pasiruošę!” – teigia grupė, kurios koncertuose decibelų rekordus fiksuoja ir  Gineso rekordų knyga, todėl ausų kamštukų koncerto žiūrovams gali išties prireikti.

Ką veikti „Akropolyje“ festivalio „Kino pavasaris“ metu?

2014-03-26

Per dvi festivalio „Kino pavasaris“ savaites „Forum Cinemas“ kino centre „Akropolyje“ žiūrovai išvys daugiau kaip trisdešimt filmų. „Pats populiariausias filmas “Akropolyje” – festivalio atidarymo filmas „Glorija”, į kurį žiūrovai išpirko visus iki vieno bilietus. Tiesa, gera naujiena tiems, kurie to dar nespėjo padaryti, tačiau labai nori šį filmą išvysti. Vietoj atšaukto filmo „Koks tėvas, toks ir sūnus“ antradienį, kovo 25 d. rodysime papildomą „Glorijos“ seansą“, - sako festivalio programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Festivalį „Talinn Music Week“ šiemet pradės... lietuviškas priėmimas

2014-03-26

Po kelių dienų prasidedančiame Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos talentų festivalyje-konferencijoje „Tallinn Music Week“ (TMW) Lietuva šiemet bus pastebima kaip niekada ryškiai. Net dvylika mūsų šalies atlikėjų pasirodys oficialioje renginio programoje, o ketvirtadienį vakare miesto centre esančiame bare „Must Puudel“ įvyks ir Lietuvos organizuojamas priėmimas „Warm Up! with Lithuania“, skirtas muzikos specialistams ir TMW konferencijos delegatams.

Tomas Avižienius: „Tapydamas užfiksuoju pozityvias mintis“

2014-03-24

Interjero bei grafinio dizaino srityje dirbantis, 24 metų Tomas Avižienius, teigia, kad kūryba neturi ir negali kelti erzulio. Dalyvavęs ne vienoje parodoje Tomas savo darbuose stengiasi užfiksuoti nuotaiką, o tapydamas didelį dėmesį teikia koloritui bei tapymo manierai. 

Žymus Prancūzijos kompozitorius ir gitaristas - Titi Robin Trio

2014-03-24

„Titi Robin Trio“ yra vieno stipriausių Prancūzijos muzikos vizionierių Titi Robino suburtas kolektyvas, kurį sudaro patyrę muzikos meistrai Ze Luis Nascimento (perkusija), Francis Varis (akordeonas) ir, žinoma, pats Titi Robin (gitara, ud‘ ir bouzouq).

Ką daryti, kad ilgai sėdint kino salėje išlikti sveikiems?

2014-03-20

Iki festivalio „Kino pavasaris“ liko vos kelios dienos, todėl tiems, kurie savo kišenėje jau turi bilietus ar planuoja juos netrukus įsigyti ir yra pasiruošę bent po pusdienį praleisti kino teatre, turime labai svarbių ir naudingų patarimų.

Aistringi italų nihilistai „Spiritual Front“ koncertuos Vilniuje su „Theodor Bastard“

2014-03-20

Gegužės 10 dieną, Vilniuje, klubo „Propaganda“ scenoje ant Tauro kalno susitiks dvi Lietuvoje itin mylimos grupės – melancholiško roko, tango ir neofolk muzikantai „Spiritual Front“ iš Romos bei melodingos eksperimentinės word ir trip-hop muzikos atlikėjai „Theodor Bastard“ iš Sankt Peterburgo. Abu kolektyvai gerai žinomi vykusių festivalių „Mėnuo Juodaragis“ ir „Kunigunda Lunaria“ žiūrovams kaip laukiamiausios programos grupės su ypač emocingais gyvais pasirodymais.

Mantas Bartuševičius: „Ką apie standup‘ą žinome mes?“

2014-03-20

Mantas Bartuševičius - gimęs ir augęs Vilkijoje šiuo metu pasirodo kartu su „Humoro klubo“. Scena jam nesvetima, tačiau joje jis ne tik linksmina, o kartais ir žavi savo atliekama muzika.

Apie muziką jo gyvenime ir stundup‘us kalbamės su šmaikščiuoju Mantu.

 

Skrillex ir Noisia išpopuliarinti „Foreign Beggars“ patvirtino savo šou Vilniuje

2014-03-19

Skrillex, Noisia ir kitų didžiųjų elektroninės muzikos prodiuserių išpopuliarintos britų hip hopo žvaigždės „Foreign Beggars“ patvirtino savo šou Vilniuje. Pasiutę reperiai pasirodys „burn Energy Session“ renginių serijoje gegužės 8 d. menų fabrike „Loftas“.

Vidas Bareikis: akustiškai po žvaigždėmis

2014-03-19

Balandžio 25 d. 19 val. aktorius, režisierius, muzikantas, produktyvus kūrėjas, vadovaujantis teatro judėjimui “No theatre”  Vidas Bareikis pirmą kartą pasirodys Vilniaus planetariume ir pristatys savo autorinę programą. 

Molėtų parapijos namų galerijoje paroda iš Maidano

2014-03-19

Žymių Ukrainos spaudos fotografų paroda „Maidanas – Laisvės akimirkos“ dešimtį dienų – kovo 19–29 d. – bus eksponuojama Molėtų parapijos namų galerijoje. 18 val. Molėtų parapijos Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje klebonas, dekanas, monsinjoras Kęstutis Kazlauskas aukos Šv. Mišias už Maidano didvyrius. Po Šv. Mišių visi bus pakviesti į Molėtų parapijos namus, kuriuose eksponuojama didelė paroda (net 64 fotografijos) iš Ukrainos. 

Frankofonijos dienos su progresyviu maištaujančiu džiazu

2014-03-19

Kovo mėnesį vykstančių Frankofonijos dienų proga Lietuvoje svečiuosis Laurent Dehors Jazz Trio su programa "Politinė daina". Prancūzų instituto Lietuvoje kvietimu prancūzo Laurent Dehors suburtas džiazo trio pakvies į du progresyvaus džiazo koncertus Vilniuje ir Panevėžyje.

„Lyapis Trubetskoy“ paskelbė rugsėjo mėnesį nutrauksiantys veiklą

2014-03-18

Populiariausia baltarusių grupė, ne kartą sėkmingai koncertavusi Lietuvoje „Lyapis Trubetskoy“ paskelbė rugsėjo 1 dieną nutrauksianti veiklą. Vakar išplatintame „YouTube“ įraše grupės lyderis Siargejus Mihalokas teigia išformuojantis kolektyvą. „Kvailiausia, kas gali nutikti roko grupei, tai sutikti 25 metų jubiliejų. Save gerbiančios grupės neturėtų tiek ilgai gyvuoti“, – neaišku juokais ar rimtai įraše kalba Siargejus Mihalokas.

„Bantit Acoustics: būk pokytis, kurį nori matyti!“

2014-03-18

Dviejų žmonių komanda, užaugusi Telšiuose ėmė ir nusprendė, kad kasdienius gyvenimus reikia praskaidrinti įdomia veikla. Jos ieškojo, bandė ir ją rado! Jau kuris laikas Agnė ir Linas įgyvendina savo sukurtą projektą „Bandit Acoustics“, kuris ieško jaunų, dar negirdėtų atlikėjų, juos filmuoja ir pristato platesnei publikai. Apie projektus ir gimusias idėjas kalbamės su Agne ir Linu.

Svingo muzika – gero maisto kultūra

2014-03-18

Ketvirtadienio vakarą vilniečiai kviečiami keliauti į 1930-ųjų romantiškąjį ir bohemiškąjį Paryžių.  Šią muzikinę kelionę dovanos viena profesionaliausių ir originaliausių svingo grupių Schwing Trio.

Partnerių parduotuvės atidarymas!

2014-03-17

Mūsų partneriai, jauna ir profesionali sviesiaigarsiai.lt renginių techninio aptarnavimo komanda plečia savo veiklą! Praeitą savaitę atsidariusioje parduotuvėje jau galima įsigyti kokybiškos  garso bei apšvietimo pro technikos. 

„Lietuvoje jaučiuosi kaip sugrįžęs į namus“

2014-03-17

Po ilgos petraukos į Lietuvą sugrįžta  unikalus bliuzo atlikėjas Harry Manx iš Kanados. Jo kūryba – tai anksčiau negirdėtas eksperimentas, kuriame bliuzas jungiamas su klasikinėmis Indijos raga tradicijomis.

Simfoninio roko karalienė Tarja Turunen rudenį koncertuos Lietuvoje

2014-03-17

Rudenį Lietuvoje koncertuos populiarioji suomių dainininkė Tarja Turunen. Vienintelis simfoninio roko karaliene tituluojamos atlikėjos ir jos grupės pasirodymas įvyks lapkričio 16 d. Vilniuje „Forum palace“. Mūsų šalyje vyksiantis Tarja koncertas yra dainininkės pasaulinių gastrolių „Colours In The Road“ dalis. Net dvejus metus vyksiančio pasaulinio turo metu Tarja pristato savo naujausią, ketvirtąjį solinį albumą „Colours In The Dark“, išleistą 2013 m. pabaigoje. Nuo to laiko šis darbas spėjo patekti į perkamiausių įrašų sąrašus net dvylikoje pasaulio šalių.

Pavasario lygiadienis „Šventaragio ugnys“

2014-03-17

Pavasario lygiadienis – diena lygi nakčiai, šviesa lygi tamsai. Nuo Pavasario lygės tamsa  tirpsta lyg sniegas, užleisdama vietą šviesai, vis ilgesniam saulutės ratui. Tai atskaitos taškas, kai saulė pateka tiksliai rytuose, leidžiasi vakaruose, o žemdirbiškoje tradicijoje tada buvo pradedami skaičiuoti Naujieji metai.

„Tamsta“ vėl kviečia jaunus muzikantus varžytis „Garaže“

2014-03-17

Klubas „Tamsta“ ir vėl pasiruošęs užleisti sceną jauniems, pirmuosius žingsnius muzikoje žengiantiems atlikėjams. Nuo kovo  18 dienos klube prasidės konkurso „Garažas“ kovos. Didžiulio susidomėjimo praėjusiais metais sulaukusio konkurso laimėtojų laukia ne tik bičiulių ir muzikos specialistų aplodismentai, bet ir vertingi prizai.

„Tallinn Music Week“ šiemet nuskambės 65 koncertai

2014-03-16

44 estų ir 21 tarptautinių grupių pasirodymas 12-oje miesto scenų per tris dienas nuskambės kovo 27-29 dienomis Taline vyksiančioje didžiausioje Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos talentų festivalyje-konferencijoje „Tallinnn Music Week“.

„God Is An Astronaut“ – vieni geriausių post rokerių Lietuvoje!

2014-03-16

Gegužės 20 d. į Vilnių antrą kartą atvyksta šiuo metu, ko gero, viena geriausių Europos instrumentinių post roko grupių – airiai „God Is An Astronaut“. Grupės turas neįvardintas jokiu specialiu pavadinimu, išskyrus – „Live“ / „Gyvai“, tačiau suplanuotas itin intensyviai po visą Europą nuo pat kovo pradžios. Vienas iš turo taškų – Vilnius, klubas „New York“. 

Festivalių favoritai „Kino pavasaryje“: garsūs režisieriai ir aktoriai, tikros istorijos ir sukrečiantys įspūdžiai

2014-03-16

Likus lygiai savaitei iki iškilmingo atidarymo, Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pristatė „Festivalio favoritų“ programą, kurioje – pastaraisiais metais prestižiniuos kino festivalius aplankę ir juose sužibėję filmai.  Programa žiūrovus stebins puikia garsių aktorių vaidyba – ekranuose bus galima pamatyti Oskarus pelniusius Matthew McConaughey ir Jaredą Leto bei tokias žvaigždes kaip Idrisą Elbą, Brendaną Gleesoną, Ryaną Goslingą, Hugo Weavingą ir kitus. 

Giedrius Leškevičius: grupė „JOKE“ - mano išsipildžiusi svajonė!

2014-03-12

Prieš keletą metų, balandžio pirmąją Lietuvos muzikinės scenos padangėje atsirado grupė skambiu pavadinimu „JOKE”. Apie grupę, jos skleidžiamas linksmas „bangas“, sėkmės receptą bei įkvėpimus kalbamės su vienu iš grupės įkūrėjų - Giedriumi Leškevičiumi. 

manoMUZIKAI TREJI : gimtadienis LOFTE su When Saints Go Machine (interviu)

2014-03-12

Šiandien „When Saints Go Machine“ yra kviečiami groti ne tik didžiosiose Europos scenose, bet ir prestižiniuose vasaros festivaliuose, kuriuose jiems tenka anaiptol nebe apšildančių grupių vaidmuo. Išskirtinės muzikos kūrėjai netrukus pasirodys ir Lietuvoje. Jau ateinantį šeštadienį Menų Fabrike „Loftas“ Danijos elektro pop pažibos vainikuos trečiąjį manoMUZIKOS gimtadienį.

Komikas Vaidotas Šiožinis: „kas juokinga gyvenime, tas juokinga ir scenoje“

2014-03-12

Vaidotas Šiožinis save apibūdina, kaip dabartistą, kuris nėra kažkuo labai išskirtinis, gal tik antakiais ir ūgiu. Jis mėgsta pasijuokti iš to kas jam sekasi ir kas nesiseka ir tai daryti jam pavyksta keliaujant kartu su visu „Humoro klubu“. Kalbiname Vaidotą, apie scenos baimes ir komikų gyvenimą.

Baltasis Kiras kviečia į koncertą!

2014-03-12

Gyvenantys Vilniuje ir mylintys rokenrolą, Baltojo Kiro nariai pirmiausia yra būrys draugų. Kaip patys sako, muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada nesveikai gera ir ramu. 

Grupė „Ministry of Echology“ pristatys debiutinį albumą

2014-03-12

Vilniečių reggae/dub muzikos grupė „Ministry of Echology“  netrukus išleis debiutinį albumą „Notes & Quotes“. Ta proga organizuojami koncertai, kuriuose „ministrai“ pristatydami albumą atliks seniai skambėjusius kūrinius, taip pat ir naujas, dar niekur negrotas kompozicijas.

Kovo mėnuo Lietuvoje – Frankofonijos šventė

2014-03-12

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Frankofonijos diena. 1999 m. tapusi Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (TFO) oficialia nare stebėtoja Lietuva, atstovaujama Užsienio reikalų ministerijos, kasmet šią dieną mini organizuodama vis kitą frankofonišką šalį pristatančią parodą, konferenciją ar koncertą. TFO generalinis sekretorius Abdou Diouf primena, kad „prancūzų kalba – tai galimybė“, o 2014 m. Frankofonijos dienos suteikia „vietą talentams“. 

Šviežiausia, kas iki šiol bet kada buvo „Lofte“ – jau balandžio mėnesį

2014-03-11

Balandžio 13 d. menų fabrike „Loftas“ prasideda nauja didžiųjų renginių serija „SOL Live“, kurioje klausytojai susitiks su gyvos muzikos scenos geriausiais, šviežiausiais ir geidžiamiausiais atlikėjais. Jau pirmojoje serijoje visų laukia svečių gausa: kanadietis Teen Daze, amerikietis Giraffage, skandinavai Yung Lean ir „Sad Boys“.

Kvatotis kvies „Viasat“ komedijų programa

2014-03-11

Kovo 20 dieną startuos kino mylėtojų maratonas „Kino pavasaris“. Viena iš estafečių – programa „Viasat“ komedijos. Per žiemą sukauptas kalorijas šį kartą žiūrovai juokdamiesi galės deginti net 11 filmų. Tarp jų juostos, skirtos ir prancūziško, ir britiško, ir itališko humoro mėgėjui, ir norinčiajam patikrinti, kaip su šiuo žanru susidoroja airiai, švedai, ispanai ar net vengrai. 

„Kino pavasaryje“ – reikšmingi lietuviško kino atradimai

2014-03-11

Visus, pasiilgusius gero lietuviško kino, festivalis „Kino pavasaris“ pakvietė susipažinti su svarbiausiais praėjusių metų lietuvių kurtais filmais bei kartu pamatyti šviežias kino premjeras. Net trys lietuviško kino programos – „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“,  šiais metais bus skirtos kuo išsamiau pristatyti lietuviško kino naujienas. Žiūrovai galės pamatyti jau spėjusius išgarsėti ir simpatijų sulaukusius filmus.

Aurelija Norkūnaitė: dievinu veidus, juose slypi istorijos!

2014-03-10

Aurelija Norkūnaitė save įvardina, kaip iliustratorę ir labai džiaugiasi netikėtai gimusia savo darbų paroda. Menininkės darbų parodos „Galvos“ atidarymas, jau ryt (03 11) 19 val. kiek neįprastoje tam vietoje, ispaniškame restorane „Lizarran“.

 

Hip hopo ir trap muzikos atlikėjas araabMUZIK grįžta į Vilnių

2014-03-06

Muzikos prodiuseris ir atlikėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų araabMUZIK kovo 25 dieną grįžta į menų fabriką „Loftas“, kur gyvai kurs ir atliks hip hopo, drum&bass, trap ir dubstep kūrinius bei dar kartą sukels audrą prie scenos.

Dokumentinių filmų programa „Adrenalinas“ – puiki alternatyva krepšiniui

2014-03-06

Pirmą kartą „Kino pavasario“ repertuare pristatoma teminė dokumentinių filmų programa „Adrenalinas“ privers žiūrovus trumpam sulaikyti kvėpavimą. Keturi programos filmai aprėps platų sporto šakų spektrą: nuo vasariško vandens iki kalnų žiemos sporto, nuo prestižinių „Tour de France“ dviračių lenktynių iki netradicinio, greičiau ne sportu, o ekstremalia pramoga vadinamo bėgimo su buliais. 

Tarptautinę teatro dieną bardai dalinsis dainomis.

2014-03-06

Kovo 27 d. 20 val. muzikiniame klube „Artistai“ netruks teatrališko žaismingumo, jaunatviško polėkio ir netikėtų atradimų. Jaunosios kartos bardų vedliu pelnytai tituluojamas aktorius Gediminas Storpirštis ir būrys jaunų, talentingų dainų autorių-atlikėjų teatro šventę nutarė pažymėti dainomis ir poezija.

Vytauto V. Landsbergio koncertai panašūs į spektaklius

2014-03-06

Vieni iš mūsų užaugę nori būti lakūnais, kiti aktoriais, treti dar kažkuo. Vytautas V. Lansbergis nuo pat vaikystės buvo maksimalistas, baigęs vaikų darželį norėjo būti zoologijos sodo direktoriumi tam, kad galėtų paleisti visus gyvūnus į laisvę. Tuo metu dar nesuprato, kaip atrodytų liūtai ir panteros laisvėje, tačiau bėgant metams maksimalizmas neišblėso. 

Albumo pristatymo turą „Colours of Bubbles“ pradės penktadienį Vilniuje

2014-03-06

Šį penktadienį, kovo 7 dieną Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ indie rokeriai „Colours of Bubbles“ pristatys ilgai lauktą savo debiutinį albumą „Inspired on a True Story“. Kovo-balandžio mėnesiais grupė surengs albumo pristatymo koncertus taip pat ir Alytuje, Šiauliuose, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje.

W. Borchertas: „Pjesė, kurios joks teatras nenori vaidinti ir joks žiūrovas žiūrėti“

2014-03-06

„Žmonės eina pro mirtį, nekreipdami dėmesio, nusivylę, atbukę, surambėję, ir abejingi, abejingi, tokie abejingi.“

Konferencijoje „Meeting point – Vilnius“ rinksis Europos kino industrijos elitas

2014-03-06

Penktus metus iš eilės „Kino pavasario“ metu vykstantis tarptautinis industrijos renginys „Meeting point – Vilnius“ tampa viena didžiausių kino industrijos konferencijų regione. Rengiama kartu su Lietuvos kino centru, Vilniaus kino klasteriu, Kūrybiškos Europos biuru ir Vilniaus savivaldybe ši konferencija kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vilniui padės tapti karštuoju kino industrijos tašku. Į Vilnių atvyksta Berlyno, Karlovy Vary, San Sebastiano, Maskvos, Venecijos, Transilvanijos, Minsko, Goteborgo, Helsinkio, Sarajevo, Liubeko, Hamburgo ir kitų festivalių programų sudarytojai.

„Biplan“ įrašė taiką skatinantį kreipimąsi Ukrainos radijo stočiai

2014-03-06

Grupė „Biplan“ didelės Ukrainos radijo stoties „Džem FM“ prašymu įrašė radijo kreipimąsi dėl susiklosčiusios situacijos Ukrainoje. „Paprastai jūsų prašome atsiųsti ką nors susijusio su muzika, tačiau dabartinėmis aplinkybėmis norime jūsų paprašyti laisva forma ir savais žodžiais įrašyti radijo kreipimąsi, kuris skatintų taikų susidariusios situacijos sprendimą. Tai mums būtų labai svarbu ir vertinga“, – teigiama šią savaitę atsiųstame radijo stoties kreipimęsi.

Lietuvos vardas skamba ir naujoje grupės „Manowar“ dainoje

2014-03-06

Jau kovo 29 d. „Teatro arenoje“ Vilniuje koncertuosiančios grupės „Manowar“ naujausioje dainoje skamba Lietuvos vardas. „Mūsų kariai iš <...>, Lietuvos, <...> / kelia rankas ir kovoja už metalą“ – tokius žodžius melomanai išgirs naujai įrašytoje klasikinio hito „The Blood Of The Kings“ versijoje. Šioje „Manowar“ dainoje be Lietuvos minimos daugelis Europos šalių, taip pat JAV, Argentina, Japonija ir Kanada.

Deividas Budginas: muzika, ne fonas, ją galima ir reikia analizuoti!

2014-03-05

Deividas Budginas – žmogus daugiau nei dešimt metų aktyviai veikiantis muzikinėje bendruomenėje, rašantis muzikines apžvalgas bei derinantis kūrybos ir verslo sferas.

Kalbiname Deividą apie muziką bei darbus neatsiejamai susijusius su muzika. 

„Kultūros nakties“ organizatoriai toliau kviečia teikti pasiūlymus šių metų festivaliui!

2014-03-04

Aštuntus metus rengiamos „Kultūros nakties” organizatoriai vis dar kviečia menininkus bei kultūros įstaigas prisijungti prie 2014 metų festivalio, kuris vyks iš birželio 20 į 21 d. Vilniuje. „Kultūros nakties“ organizatoriai atsižvelgdami į menininkų bei įvairių organizacijų prašymus pratęsia paraiškų teikimo terminą iki š.m. kovo 7 dienos! 

Šarūnas Petrutis: „Nerepetuota muzika visada padovanoja, ką nors naujo!“

2014-03-04

Šarūnas Petrutis dažnai pristatomas, kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos indie folk atstovų Lietuvoje. Ne vienas klausytojas jį atpažįsta kaip tradicinio amerikietiško skambesio mėgėją, kuris praėjusiais metais savo klausytojus nudžiugino ir paties Šarūno namuose įrašytu albumu „Original Recordings“. 

Specialūs "Kino pavasario" seansai studentams ir senjorams – tik po 8 litus

2014-03-04

Festivalis „Kino pavasaris“ šiais metais savo žiūrovams pasiūlys beveik 250 filmų, atrinktų iš geriausių kino festivalių. Norėdami, kad juos pamatytų kuo daugiau žiūrovų, festivalio organizatoriai ėmėsi iniciatyvos – į kino seansus pritraukti kuo daugiau jaunimo ir vyresnio amžiaus kino gurmanų. Už dieninius kino seansus darbo dienomis studentai ir senjorai mokės vos po 8 litus.

Įamžink savo moterišką žavesį Editos Suchockytės galerijoje

2014-03-04

Jau šį šeštadienį, kovo 8 d., grafikė Edita Suchockytė savo galerijoje Užupyje rengia išskirtinę popietę moterims. Moters dienos proga nuo 12.00 iki 16.00 val. Edita pieš apsilankiusių moterų portretus, lauks vaišės bei malonūs siuprizai.

Naujas „Lyapis Trubetskoy“ vaizdo klipas ragina užstoti Ukrainą

2014-03-04

Dėl aktyvios socialinės pozicijos Baltarusijoje draudžiama grupė „Lyapis Trubetskoy“ prieš kelias dienas išleido naują albumą „Matrioška“, jau tryliktą savo diskografijoje, o šiandien pristatė ir vaizdo klipą dainai „Voiny sveta“ („Šviesos kariai“). Prieš kelias dienas internete pasirodė ir neoficialus šios dainos vaizdo klipas, apeliuojantis į įvykius Ukrainoje

Renginių organizatoriai teigia: klientai tampa vis drąsesni!

2014-03-03
Pavasariui skaičiuojant pirmąsias dienas visada įdomu šiek tiek atsigręžti atgal ir apžvelgti žiemos sezoną. Kaip žinia žiemos laikotarpiu renginių organizatoriai turi nemažai darbo. Daugelis įmonių žiemos periodu pažymi sau svarbias šventes, apdovanoja nusipelniusius darbuotojus bei apžvelgia savo veiklos metus. Tuo tarpu renginių organizavimo įmonės „neriasi“ iš kailio besistengdamos savo užsakovams pateikti kuo originalesnius renginių scenarijus.
 
 

Baltojo Tilto Okupacija 2 kovo 8 dieną kvies kartu atšvęsti Tarptautinę Moters dieną!

2014-03-03

Klubas „Gluck“ ir vyno rūsys „Vinchenso“ kovo 8 dieną kviečia visus reivo mėgėjus kartu praleisti Tarptautinę moters dieną. 

„Colours of Bubbles” atskleidžia debiutinio albumo viršelį

2014-03-03

Apie savo debiutinio albumo išleidimą ir jo pristatymo turą paskelbusi indie roko grupė „Colours of Bubbles” atskleidžia būsimo albumo „Inspired by a True Story” viršelį. Šį albumą nuo kovo 6 dienos bus galima įsigyti „Coffee Inn” kavinėse bei koncertinio turo metu.

Šiandien išleidžiamas grupės „Manowar“ jubiliejinis albumas „Kings Of Metal MMXIV“

2014-03-03

Kovo 29 d. “Teatro arenoje” Vilniuje koncertuosianti grupė „Manowar“ išleidžia jubiliejinį albumą „Kings Of Metal MMXIV“. Įrašas, kritikų vadinamas metalo muzikos klasika, pirmą kartą dienos šviesą išvydo prieš 25-erius metus. Jubiliejaus proga „Manowar“ visus albumo kūrinius įrašė iš naujo, pritaikius modernias technologijas. Dviem kompaktiniais diskais išleistą albumą „Kings Of Metal MMXIV“ galima įsigyti jau šiandien, vasario 28 d. Neabejojama, kad išskirtinis jubiliejinis leidinys nudžiugins visus sunkiosios muzikos gerbėjus.

Geriausias bliuzo koncertas šiais metais

2014-03-03

Po ilgos pertraukos vienas unikaliausių bliuzo atlikėjų Harry Manx  surengs tik kelis koncertus Europoje ir vienas iš jų įvyks Lietuvoje. Nepraleiskite galimybės susipažinti su šio atlikėjo kūryba, kuri muzikos kritikų vadinama „pagrindine jungtimi tarp Rytų ir Vakarų muzikos". 

„Biplan“ surengė pirmą solinį koncertą Minske

2014-03-03

Grupė „Biplan“ sekmadienį surengė savo pirmą solinį koncertą Baltarusijos sostinėje Minske. Klube „Tarantino“ lietuvių grupė atliko savo naujų ir geriausių dainų programą rusų ir lietuvių kalbomis, o dainą „Amore“ sudainavo ir baltarusiškai.

Įvykiai Ukrainoje keičia koncertų datas – perkeltas ir „Turisas“ koncertas Vilniuje

2014-03-03

Dėl paskutinių dienų įvykių Ukrainoje ir Rusijos agresyvių veiksmų šioje šalyje, kovo 13 d. Vilniaus klube „New York“ turėjęs įvykti grupės „Turisas“ koncertas perkeltas į balandžio mėnesį. Apie tai muzikantai oficialiai pranešė savo svetainėje ir facebook paskyroje. Nauja su koncerto organizatoriais suderinta data yra 2014 m. balandžio 17 d. (ketvirtadienis). Koncerto vieta nesikeičia – klubas „New York“ Vilniuje. Jau įsigyti bilietai į koncertą galios ir naują renginio datą, todėl jie nebus keičiami ir kreiptis į bilietų platintoją nėra jokios būtinybės.

„Lofte“ pasirodys amerikiečių hip hopo žvaigždės – Xzibit, B-Real ir kiti

2014-03-03

Šiąnakt pasitvirtino daugiau nei savaitę tarp hip hopo mėgėjų sklandžiusios kalbos apie tai, kad balandžio 8 d. Lietuvą „burn Energy Session“ renginių serijoje aplankys „Serial Killers“ – tai trijų žinomų JAV reperių Xzibit, B-Real (iš „Cypress Hill“) ir Demrick tandemas.

„Festivalių favorituose“ žiūrovai išvys kitokius garsių režisierių veidus ir Oskarų laureatus

2014-03-03

„Kino pavasario“ programa „Festivalio favoritai“ nuo kovo 20 dienos pakvies susipažinti su pastaraisiais metais kino pasaulyje sužibėjusiais ir didžiausių kino festivalių graibstytais filmais. Žiūrovus prie ekranų prikaustys filmai su Oskarais apdovanota vaidyba, tikromis stiprių ir iškilių asmenybių gyvenimo istorijomis, nepatogiomis temomis bei žmogiškų dilemų sprendimais. 

Šiandien V. Diavarą sveikins gausus būrys muzikantų ir didžėjų

2014-02-28

Muzikantas ir prodiuseris Victoras Diavara jau ne pirmą kartą savo gimtadienį švenčia garsiai, linksmai ir muzikaliai. Šie metai ne išimtis, todėl šįvakar į menų fabriką „Loftas“ yra kviečiami visi. Čia gros eilė didžėjų ir grupių.

„Colours of Bubbles” atskleidžia debiutinio albumo viršelį

2014-02-28

Apie savo debiutinio albumo išleidimą ir jo pristatymo turą paskelbusi indie roko grupė „Colours of Bubbles” atskleidžia būsimo albumo „Inspired by a True Story” viršelį. Šį albumą nuo kovo 6 dienos bus galima įsigyti „Coffee Inn” kavinėse bei koncertinio turo metu.

„Penktadieniniuose pašnekiuose“ keliautojas Saulius Bagdonavičius

2014-02-27

Gyvoje pokalbių laidoje, kiekvieną ketvirtadienį „7 Fridays“ bare kalbinami itin įdomūs pašnekovai pasakojantys apie savo veiklas, gyvenimo būdą, pristatantys savo išskirtines patirtys bei požiūrį į gyvenimą.

Jau šiandien „Penktadieniniuose pašnekiuose“ svečiuosis festivalio „Saulėtosios naktys“ organizatorius bei keliautojas Saulius Bagdonavičius.  

Geriausia airių grupė po „U2” atvyksta į Lietuvą koncertuoti ir švęsti

2014-02-27

Šv. Patriko dienos proga jau kovo 14-ąją gyvos muzikos „Bushmills Live“ renginių serijoje menų fabrike „Loftas“ koncertuos geriausia Airijos grupė po „U2“ – „Republic of Loose“, prie kurių prisijungti išreiškė norą net pati Sinead O’Connor.

Filmas "Dviračiais per Himalajus" keliauja per Lietuvą!

2014-02-26

Praėjusiais metais kino ekranus buvo pasiekęs šių keliautojų kurtas filmas „Dviračiais per Altajų“. Šiais metais pristatytas naujasis filmas „Dviračiais per Himalajus“, kuris, premjeros metu Vilniuje, pritraukė neregėtą skaičių žiūrovų. Didelio pasisekimo bei ovacijų sulaukęs filmas su džiaugsmu keliauja per Lietuvos kino teatrus ir rengia papildomus seansus didžiuosiuose miestuose!

"Vilnius Challenge 2014" miesto multi-sporto varžybos

2014-02-26

Šių metų birželio 7 d. vyks multi sporto renginys Vilnius Challenge! Tai unikali proga patirti tikrą nuotykį su draugu ar drauge! Nepakartojami įspūdžiai, adrenalinas, azartas, neatrastos Vilniaus vietos ir šimtai bendraminčių - visa tai multi sporto renginyje Vilnius Challenge!

19-ajį „Kino pavasarį“ pasitinkant: dvejuose miestuose – 247 filmai, susitikimai su kūrėjais ir intriguojantys naktiniai seansai

2014-02-26

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“  pristatė  vieną laukiamiausių kino renginių Lietuvoje. Kovo 20 – balandžio 3 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksiantis festivalis šiemet žiūrovams parengė įspūdingą programą,  kurioje kino mylėtojai ras žymiausių užsienio kūrėjų naujausius darbus, garsiausius metų debiutus bei lietuviško kino naujienas. 

Trečiajame portalo manoMUZIKA.lt gimtadienyje – Skandinavijos pažibos „When Saints Go Machine“

2014-02-26

Muzikos portalas manoMUZIKA.lt trečiąjį savo gimtadienį sutiks trankiai. Kovo 15 dieną Vilniuje, Menų fabrike „Loftas“, ši nepelno siekiančio tinklalapio sukaktis bus švenčiama kartu su viena populiariausių Skandinavijos indie scenos grupių – elektro pop kolektyvu „When Saints Go Machine“.

„Garbanotas Bosistas“ pavasarį pradės koncertu „Lofte“

2014-02-25

Grupė „Garbanotas Bosistas“ kviečia į ambicingiausią koncertą karjeroje. Nuo 60-ųjų psichodelikos iki šiandienos indie folk'o savo muzikoje laviruojantys vilniečiai kovo 8-ąją gros menų fabrike „Loftas“.

Milda Arčikauskaitė: sukelti stiprų įspūdį galima ir muzikuojant tyliai!

2014-02-25

Džiazo dainininkė Milda Arčikauskaitė dainuoja ir teigia, kad dainavimas yra gyvybė ir grožis. Ji kuria muzikinius projektus, tačiau nesiveržia į jokius televizinius šou, sako esanti nepriklausoma ir nesaistanti savęs su jokiais muzikiniais stiliais, bet stengiasi derinti lengvumą, polėkį bei discipliną.

Kalbiname pačią Mildą apie muzikinius projektus bei kūrybinius įkvėpimus. 

Su VYTAUTU V. LANDSBERGIU apie filmo pristaymą, koncertus su Ieva Narkute po JAV ir penktąją „Rudnosiuko istorijos“ knygą.

2014-02-25

Vytautas V. Landsbergis – žymus Lietuvos teatro ir kino režisierius, knygų, eilėraščių, dainų, autorius ir atlikėjas, sukūręs daugiau nei dvidešimt kino filmų, septynias pjeses ir nemažai eilėraščių tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Jama&W: dabar jaučiame turintys ką pasakyti!

2014-02-20

Jau daugiau nei penktus metus Vilniuje egzistuoja labai įdomi muzikos komanda. Grupe savęs nelaikantys muzikantai būdami scenoje remiasi spontaniškumu bei improvizacija, o koncertų metu - publikos pasiūlymais bei pačios publikos integravimu į vykstantį šou. Ar jau žinote kokia tai komanda? Taip, tai improvizatoriai – Jama ir W.

Nuo Jono Meko iki Lietuvos partizanų

2014-02-20

„Kino pavasaris“ antrus metus iš eilės žiūrovus kviečia į programos „Lietuviai svetur“ filmus. Kino mėgėjai galės išvysti naujausius ir didžiausio pasisekimo sulaukusius užsienyje kuriančių lietuvių darbus. Programoje – 16 trumpo ir ilgo metro filmų, kurių geografija apima keturis žemynus. Žiūrovai išvys tiek pasaulyje garsių ir jau pažįstamų, tiek Lietuvoje dar mažai girdėtų kino kūrėjų darbus ir galės pažvelgti, kokiomis idėjomis ir jausmais gyvena tautiečiai už šalies ribų.

„Antis“ išleido albumo „Baisiai džiugu!“ vinilo plokštelę

2014-02-20

Grupė „Antis“ savo naujausią albumą „Baisiai džiugu!“ įamžino vinilo plokštelėje, kurią jau rytoj, penktadienį, nuo 17 valandos pristatys Vilniaus knygų mugėje, Rūdninkų knygyno stende. Vinilo plokštelėje skamba visos devynios naujos grupės dainos, tarp jų ir radijo klausytojams žinomi kūriniai „Žaislas“ ir „Muzika“.

Grupė “Elle G” išleidžia debiutinį albumą „Never ending story“

2014-02-19

Apie ką ši istorija? “Elle G” istorija prasidėjo Vilniuje, kai solfedžio suole užgimusi draugystė išaugo į muzikinį Elenos Augustinaitės ir Giedrės Nalivaikaitės duetą. Tuomet su ukulele, aksominiais balsais ir keletu barškučių sename lagamine merginos ėmė keliauti iš koncerto į koncertą, perdainuodamos vinilinės eros melodijas.

„Naktinių personų“ sugrįžimo proga perleistas kultinis albumas „Tiems, kurie mūsų negirdi“

2014-02-19

Su koncertais į arenas sugrįžusi grupė „Naktinės personos“ pateikė dar vieną staigmeną gerbėjams – kartu su nepriklausoma muzikos agentūra M.P.3 perleido savo legendinį 1995 metų albumą „Tiems, kurie mūsų negirdi“, kuris iki šiol buvo išleistas tik kasetės formatu.

Trijų žemynų muzikos garsai koncertuose Lietuvoje

2014-02-17

Šią savaitę Lietuvą pasieks ir Vilniuje bei Kaune koncertuos, išskirtinė muzikos grupė - „Solo Cissokho trio“. Tai neįprastai spalvingas trijų žmonių kolektyvas savo muzikoje jungiantis meksikiečių, švedų bei senegaliečių liaudies tradicijas. 

Geriausiai CICAE koncepciją atitiko jautri ir provokuojanti drama „Ji prarado kontrolę“

2014-02-17

Berlyno kino festivalyje „Kino pavasario“ programų sudarytojas E. Pukšta,  kaip konfederacijos CICAE žiuri narys, vertino „Jaunojo kino forumo“ programos filmus ir rinko nugalėtoją.  Šiemet „Jaunojo kino forumas“ jau pirmais seansais prikaustė dėmesį išradingais atradimais, ilgus debatus provokuojančia dokumentika, plačia egzotika, tarp dviejų žanrų balansuojančiais filmais.  Po ilgų debatų  CICAE žiuri geriausiu filmu paskelbė vokiečių režisierės Anjos Marquardt režisuotą debiutinę dramą „Ji prarado kontrolę“.  

„4 Fun“: kūrybinį įkvėpimą sunku suplanuoti

2014-02-12

Grupė susibūrusi bene prieš trylika metų, 2007 metais atstovavusi Lietuvą „Eurovizijos“ konkurse Helsinkyje, apšildžiusi Joe Cocker bei Katie Melua koncertus Vilniuje. Grupė ir toliau sėkmingai koncertuojanti tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų, tai – „4 Fun“! Apie grupės ilgo gyvavimo paslaptis, kūrybinius procesus bei artėjančius koncertus, kalbamės su „4 Fun“ grupės lydere Julija Ritčik.

Gytis Ambrazevičius: jei ne muzika, būčiau medkirtys!

2014-02-12

Jis rašo dainas, kartais eilėraščius. Kartais padainuoja, o kartais paskaito. Sako, kad būna ir su kosmosu pabendrauja. Jis Sauliaus Mykolaičio vardo prizo bei premijos laureatas – Gytis Ambrazevičius. Apie kūrybą kalbamės su pačiu Gyčiu. 

Paprasti, šilti ir besišypsantys: Rok&Dom!

2014-02-12

Paprasti, nuoširdūs ir visada besišypsantys, tai muzikinis projektas „Rok&Dom“. Rokas ir Dominyka jau ne vienerius metus muzikuoja grupėje „Ministry of Echology“ , o grodami trio  su būgnininku Šarūnu skleidžia geras emocijas bei pozityvią energiją. Tiek muzikoje, tiek gyvenime iš šių atlikėjų galima pasimokyti paprasto ir lengvo požiūrio į mus supančią aplinką. 

„Colours of Bubbles” skelbia debiutinio albumo pristatymo turą

2014-02-12

Indie muzikos atstovai „Colours of Bubbles” kovo mėnesį išleis savo debiutinį albumą „Inspired by a True Story“ ir skelbia jo pristatymo turą, kurio pirmasis koncertas vyks kovo 7 dieną Vilniaus muzikos klube „Tamsta“. Grupė su koncertais taip pat aplankys Alytų, gimtuosius Šiaulius, Kauną, Panevėžį ir Klaipėdą.

Nepriklausomame Amerikos kine – jautrios temos ir ryškios asmenybės

2014-02-12

 „Nepriklausomo Amerikos kino“ programoje kasmet pristatomi per praėjusius metus Amerikoje sukurti nepriklausomų kino kūrėjų darbai. Įkvepiantys ir naikinantys meilės, keršto jausmai, kraują stingdantys nusikaltimai, praeities paslaptys –  „Kino pavasario“ žiūrovai išvys platų temų spektrą, galės įvertinti kino juostas, kurios buvo apdovanotos įvairiuose kino festivaliuose, bei pamatyti kiek kitokį nei įprasta Amerikos kiną.

Kūriniai ir vaikai – su Lietuvos ženklu

2014-02-12

Išgirdę ekscentriškojo Kolumbijos lietuvio Antano Mockaus pavardę, rodos, žinome tiek daug apie šią spalvingą asmenybę. Mename p. Antano šuolį iš Bogotos universiteto rektoriaus kėdės į itin sėkmingą politiko karjerą, atnešusią jam net dvi kadencijas Kolumbijos sostinės mero pareigose. Juk vien A. Mockaus vadovavimo Bogotai metu žmogžudysčių skaičius sumažėjo net 70 proc.,  eismo nelaimių - 50 proc., o jo paprašyti gyventojai savanoriškai pradėjo mokėti didesnius mokesčius.

E. Pukšta: dalyvauti Berlinalės žiuri man – didžiulis įvertinimas

2014-02-11

64- asis Berlyno tarptautinis filmų festivalis, dar vadinamas Berlinale,  – vienas žymiausių ir svarbiausių kino festivalių, į kurį atvysta kūrėjai ir žiūrovai iš viso pasaulio. Šiuo metu vykstančiame Berlyno kino festivalyje laukiama 18 pasaulinių premjerų, o filmus jame pristato pasaulinio lygio žvaigždės Larsas von Trieras, Shia LaBeouf‘as,  Uma Thurman,  Martinas Scorsese, George`as Clooney`is, Catherine Deneuve, Viggo Mortensenas ir kiti. Pirmą kartą kaip žiuri narys į festivalį pakviestas  ir festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Koncertas Vilniuje tapo pirmuoju Euromaidaną remiančiu koncertu už Ukrainos ribų

2014-02-10

Vilniaus menų fabrike „Lofte“ sekmadienį netilo muzika ir Ukrainai skirti palaikymo šūkiai – Lietuvos sostinėje įvyko pirmasis Euromaidano palaikymo koncertas už Ukrainos ribų. Per nepilnas tris paras surengto paramos koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu nukentėjusiems Kijevo Maidane surinkta arti 6 300 litų.

Lietuviai šturmuos didžiausią Baltijos šalyse talentų festivalį „Talinn Music Week“

2014-02-10

Didžiausio Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos talentų festivalio-konferencijos „Tallinn Music Week“ šių metų programoje – net dvylika mūsų šalies atlikėjų! Tai yra daugiau nei per visus ankstesnius penkis festivalius kartu sudėjus, kai iš viso iki šiol pasirodė vienuolika Lietuvos atlikėjų. Kovo 27-29 dienomis vyksiančio festivalio „Tallinn Music Week“ programoje iš viso 227 atlikėjai iš 20 šalių.

„Meistrų“ programoje – vardai ir filmai, kuriems nereikia reklamos

2014-02-07

Festivalio „Kino pavasaris“ programa „Meistrai“ žiūrovus kasmet supažindina su naujausiais visame pasaulyje pripažintų režisierių darbais. Nereikia būti kino gurmanu, kad atpažintum tokius kino genijus kaip nuolatinius „Kino pavasario“ svečius - Kim Ki-duką ir Michaelą Winterbottomą,  o taip pat Romaną Polanskį, Larsą von Trierą, Takashi Miike, Joelį ir Ethaną Coenus.

 

„Socialinis veiksmas“: savanorystė – teorinės žinios praktiškai!

2014-02-06

Jaunų žmonių tarpe kasmet vis labiau populiarėja savanorystės idėja. Dažnai tenka išgirsti, kaip žmonės tam tikrų programų pagalba savanoriauti išvyksta net į tolimas pasaulio valstybes. Kasdien internete galima aptikti žinučių, kurios kviečia savanoriauti rengiamuose kultūriniuose (ir ne tik) festivaliuose, ar savanoriškais pagrindais prisidėti prie įmonių veiklos.

Saulius ir Jokūbas Bareikiai susitiks scenoje

2014-02-06

Pavasarinių koncertų įvairovę Viešoji įstaiga „Bardai LT“ papildys dviejų žymių dainuojančių aktorių koncertu, tėvo ir sūnaus - Sauliaus ir Jokūbo Bareikių duetu, kurie pasirodymą surengs 2014 m. kovo 13d. 19 val. Vilniuje. 

„Blues Returns“: mėgstamiausia grojimo vieta gatvė!

2014-02-05

Pavasarį bei vasarą Vilniaus Pilies gatvėje galima sutikti nemažai gatvės muzikantų. Dalis jų tik pradedantys atlikėjai-mėgėjai, dalis muzikos mokyklų mokiniai. Gatvė jiems tampa išbandymu grojant didesnei auditorijai, vieta už savo atliekamą muziką gauti šiek tiek pinigų, o kitiems tampa puikiu tramplynu tolimesnėje muzikinėje karjeroje.

Gyvenimas yra muzika, pagal kurią mes šokam!

2014-02-03

Atslinkus šaltesniems orams daugelis pradeda dairytis naujų laisvalaikio veiklų. Daugelis šokių studijų džiaugiasi, nes būtent šiuo metu jų studijos prisipildo pradedančiųjų grupėmis. 

Ar muzika geba suvienyti tris žemynus?

2014-02-03

Vasario mėnesį Vilniuje ir Kaune viešės neįprastai spalvingas trijų narių world music kolektyvas, perteikiantis meksikiečių, švedų bei senegaliečių liaudies tradicijas. Kolektyvo nariai Ellika Frisell, Solo Cissokho ir Rafael Sida, pasitelkę smuiką, korą ir perkusinius instrumentus, kuria energingą liaudies muziką, tinkančią tiek smagiems šokiams, tiek džiugiam klausymuisi.

„Kultūros nakties“ organizatoriai kviečia menininkus siūlyti idėjas 2014-ųjų metų renginiui

2014-01-31

Aštuntus metus rengiamos „Kultūros nakties” organizatoriai kviečia menininkus bei kultūros įstaigas prisijungti prie 2014 metų festivalio, kuris vyks iš birželio 20 į 21 d. Vilniuje. Pernai vienos nakties festivalis tapo pagrindiniu kultūros renginiu Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai atidaryme ir buvo priimtas į tarptautinį „Baltųjų naktų” tinklą. 

Choras „Jauna muzika“ atneša į sceną naujus muzikinius vėjus

2014-01-31

Vasario 7 dieną, penktadienį, 19 valandą Vilniaus senamiestyje esančioje Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks neeilinis koncertas. „Rytų Vėjai“ - taip jį pristato Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Naujais metais profesionalus kamerinis choras klausytojus pasitinka su gaiviais vėjais, atpūsiančiais gražiausias chorinės muzikos melodijas iš Rytų. 

Paskutiniuose „Žiemos ekranų“ seansuose – jausmai ir prisiminimai

2014-01-31

Šį savaitgalį Vilniuje – finalinis „Žiemos ekranų“ akordas. Penktadienį porą filmų žiūrovai galės išvysti kino centre „Skalvija“, o iki pat sekmadienio ŠMC kino salėje ritmingai suksis iškilios prancūzų rašytojos ir režisierės Marguerite Duras filmai. Nuo sausio 31 d. festivalis taip pat kraustosi į Klaipėdą ir Panevėžį, o nuo vasario 5 d. – Kauną bei kitus Lietuvos miestus.

 

Dainius Kinderis: „Kelionė be tikslo tai tik valkatavimas ir nesibaigiantis savęs ieškojimas“

2014-01-30

Jam vos virš trisdešimties, jis apkeliavęs daugiau kaip 85 šalis, įvairiose žemynuose, dalis kilometrų įveikta keliaujant autostopu. Žmogus besirenkantis sveiką gyvenimo būdą bei pažinimo džiaugsmus išleido jau tris knygas ir šiuo metu vadovauja savo įkurtai kelionių agentūrai. Kalbame ir kalbiname keliautoją, rašytoją Dainių Kinderį.

 

Italas Antonio Palmisani: aš mėgstu lietuvišką folklorą!

2014-01-30

Antonio Palmisani jau ne vienerius metu gyvena, kuria ir koncertuoja Lietuvoje. Koncertu metu Antonio populiarina Lotynų Amerikos muziką, o su suburta grupe „Retired musicians social club“ atlieka muzikinę programą „Vizijos ir Brazilijos“. 

Pagrindinė „Žiemos ekranų“ programa kvies keliauti

2014-01-29

Savaitgalį lankytojų antplūdžio sulaukę „Žiemos ekranai“ sostinėje tęsis iki pat sekmadienio. Kino centre „Skalvija“ bei „Pasakos“ ir ŠMC kino salėse toliau suksis Otaro Joselianio juostos, Marguerite Duras bei pagrindinės programos filmai. Pastaroji, pristatanti dešimt naujausių frankofoniškų filmų, siūlys keliauti ne tik skirtingais žanrais, bet ir skirtingais kontinentais.

„Kino pavasario“ kritikų pasirinkime – ilgiausias festivalio filmas ir Holivudo žvaigždynas

2014-01-29

Šiemet jau trečią kartą kino gurmanams bus pristatyta „Kino pavasario“ programa „Kritikų pasirinkimas“. Žymios Europos kino kritikų pavardės ir jų pasiūlymai žiūrovus įtikino, kad įvardinti filmai tikrai bus verti dėmesio, todėl išaugo „Kritikų pasirinkimo“ programos filmų skaičius –  jų bus net penkiolika. 

Vasario 16-ąją - ypatingai pilietinis „Skylės“ koncertas

2014-01-29

96-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Vilniuje bus paminėtos išskirtiniu roko grupės „Skylė“ koncertu „Broliai“. Tai dalis Vasario 16-osios pilietinei šventei skirto muzikos renginio „Auszra 16“, kurį kasmet rengia nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus“. Populiari šalies poetiško roko grupė „Skylė“ pasirodys ne tik su dainininke Aiste Smilgevičiūte, bet ir su kitais solistais, bei specialiai suburtu Juodaragio genties savanorių choru.

Studentų stalo futbolo čempionate tikimasi rekordo

2014-01-29

Pradedama registracija į stalo futbolo čempionatą „Paysera studentų lyga“. Po ilgos pertraukos rengiamo turnyro organizatoriai žada naują varžybų kokybę ir dalyvių skaičiaus rekordą.

Į Vilnių atvyko Europos kino grandas O. Joselianis

2014-01-24

Į speiguotą sostinę vakar laimingai nusileido kultinis režisierius Otaras Joselianis. Gerai nusiteikęs ponas Otaras vakar „Žiemos ekranų“ atidarymo metu rėžė kalbą apie gruzinų ir prancūzų kiną. Kūrėjas festivalyje viešės visą savaitgalį. „Skalvijos“ kino centre jis pats pristatys keturis savo filmus: penktadienį – „Šantrapa“, šeštadienį – „Sudie, mano karvide“, sekmadienį – „Balandį“ ir „Pastoralę“. Po seansų žiūrovai turės galimybę su juo pabendrauti gyvai.

 

Vienuoliktą kartą vyksiantis „Yaga-Ball“ maskaradas ir vėl sudrebins Vilnių?

2014-01-23

Beprotiškiausias Lietuvos ir Pabaltijo elektroninės muzikos maskaradas „Yaga-Ball“ vyks jau šį šeštadienį pramogų salėje „Vakaris Vilnius“, Pamėnkalnio g. 7. Šventės tema – beprotystė, tad visi dalyviai kviečiami kuo keisčiau pasipuošti. 

S. Lingevičiūtė: režisieriaus A. Germano filmai verčia mus jaustis kitokiais nei norime būti

2014-01-23

Šiemet  „Kino pavasario“ žiūrovams „Retrospektyva. Aleksejus Germanas“ programoje bus pristatomi iškilaus rusų režisieriaus A. Germano filmai. Tai žmogus, apie kurį galima pasakoti daug. Nors jis tesukūrė penkis filmus, tačiau kiekvienas iš jų – šedevras, palikęs gilų pėdsaką kino istorijoje. Kuo šis šviesaus atminimo režisierius svarbus Lietuvai ir pasauliui, pasakoja „Kino pavasario“ programos sudarytoja Santa Lingevičiūtė.

Kino teatre „Pasaka“ – kone puse milijono litų naujai technikai ir pasaulinės premjeros

2014-01-23

Naujuosius metus ir jau visai netrukus prasidėsiantį naują kino festivalių sezoną kino teatras „Pasaka“ pasitiko džiugiomis naujienomis – beveik 400 tūkstančių litų kainavusia atnaujinta kino salių technika bei nuo didžiųjų kino centrų neatsiliekančiomis filmų premjeromis. 

Svarbiausios stalo futbolo varžybos jau šį savaitgalį!

2014-01-22

Stalo futbolininkai žiemą nemiega ir rūpinasi, kad aktyvūs vilniečiai nenuobodžiautų. Apie artėjančią „Lietuvos taurę“ ir kitas stalo futbolininkų pramogas mieste pasakoja „Foosin“ įkūrėjas Simonas Jakubauskas.

„In Latino“: spalvingų kultūrų pažinimas

2014-01-21

Lauke spaudžiant šaltukui smagu šildytis šiltais prisiminimais. Tokia kiek romantiška gaida prisimename šį rudenį praūžusį ir apie šilčiausius kraštus pasakojusį festivalį „In Latino“. Apie šio festivalio esamus ir būsimus atradimus kalbiname festivalio organizatorę Agnestą Filatovę.  

„Žiemos ekranai“ – su dvasios laisve ir Otaru Joselianiu

2014-01-21

Jau devintąjį viduržiemį žymintys „Žiemos ekranai“ įsižiebs šį ketvirtadienį Vilniuje, Multikino kino teatre, su bene prancūziškiausiu šiųmetinės programos filmu „Anri“ (rež. Yolande Moreau, 2013). 

Dvi sėkmingiausios belgų grupės – pirmajame šiemet „LRT Opus Gyvai“ renginyje

2014-01-21

Lietuvą vasario 5 d.  „LRT Opus Gyvai“ renginių serijoje aplankys šiuo metu sėkmingiausia belgų grupė „Balthazar“, o šiandien dar paaiškėjo, kad juos menų fabrike „Loftas“ apšildys charizma scenoje nenusileidžiantys „Soldier’s Heart“.

 

Į šeimyniškus sekmadienius kviečia „Lizarran“!

2014-01-17

Sekmadienis dažniausiai yra ta diena, kai visą dėmesį ir laiką skiriame savo artimiausiems. Po visų savaitės darbų norisi smagiai praleisti laiką su šeima, ir nesvarbu kas tai bebūtų, šeimyniniai pietūs, pasivaikščiojimai parke, filmų peržiūros ar žaidimai drauge. Svarbiausia visi gerai nusiteikę ir besišypsantys! 

„Žiemos ekranuose“ – maži dideli dalykai

2014-01-15

Vilniuje žiemos laikas dažnai tampa ypatingai jaukus ir šiltas, nes atneša „krūvą“ kino festivalių. Telieka tik įsikibti draugui/ei į parankę, patogiai įsitaisyti kino salėse ir žiūrėti, žiūrėti! Visai netrukus kino mylėtojus ir ne tik, į kino sales kvies pamėgtas, devintasis kino festivalis „Žiemos ekranai“. 

Ispaniški ritmai Vilniaus gatvėje

2014-01-14

Vilniaus gatvė kasmet pasipildo naujomis kavinėmis, barais bei klubais. Vienos jų įsitvirtina ir sėkmingai gyvuoja ne vienerius metus, kitos vos atsidariusios teišsilaiko kelis mėnesius ir dingsta. Panašu, kad Vilniaus gatvėje esantis ispaniško maisto restoranas rado savo sėkmingos veiklos formulę: ne tik bene plačiausiai lankytojams atvėręs duris (vasaros laikotarpiu), bet ir plačias šypsenas. 

Jaunuolių kuriamas filmas: išgirskite tai, ką kalbėjo senelių seneliai!

2014-01-08

Kaip dažnai susimąstome apie savo tapatybę, tradicijas ar etnokultūrą? Kiek etnokultūros šiuolaikinio žmogaus pasaulyje? Vieni gyvena dažnai nesusimąstydami apie mus supančias tradicijas, kiti joms skiria visą savo gyvenimą.  Smagu, kai sužinai, kad jauni žmonės susiburia į komandą, kuri ima ir sugalvoja nufilmuoti dokumentinį filmą, kuris papasakotų apie lietuvišką tapatybę, tradicijas bei etnokultūrą. 

Muzikinė kelionė po žemynus

2014-01-04

"Gera muzika gyvai"  sveikina visus su naujaisiais 2014m. metais ir skubame jums pristatyti naująjį world music sezoną. Šį pavasarį muzikinės kelionės jus nuskraidins į Švediją, Prancūziją, Senegalą, Nigerį ir Kanadą.

„Daft Punk“ kūrybai skirtame Naujametiniame vakarėlyje – speciali programa

2013-12-30

Gruodžio 31 dieną menų fabrike „Loftas“ įvyks futuristinis karnavalas, apie kurį kalbama ir rašoma jau daugiau nei mėnesį, tačiau muzikinė programa yra atskleidžiama tik šiandien.

Šarūnas Kirdeikis kviečia ruoštis futuristiniam karnavalui

2013-12-19

Choreografas Šarūnas Kirdeikis su savo šokėjais neretai prisijungia prie pačių įvairiausių idėjų įgyvendinimo – jie taps ir „Lofte“ organizuojamo futuristinio Naujametinio karnavalo dalimi.

Koncertas “Keliautojo užrašai” – graži kalėdinė dovana

2013-12-19

Prisiekę keliautojai - Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (vadovas Vaclovas Augustinas), vokalistė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė bei džiazo instrumentalistai Bert Cools (gitara/Belgija),  Vytis Vainilaitis (perkusija), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Remigijus Rančys (saksofonai) sujungia muzikines pajėgas ir antrą Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., 18 val. kviečia į Šv. Kotrynos bažnyčią.

„Talentų karta“ darbdaviams teigia: didžiausias turtas yra žmonės!

2013-12-18

Emigracija, jaunimo nedarbas ir nuolatiniai skundai, kai kuriuos žmones Lietuvoje vis tik paskatina veikti ir problemas spręsti iš esmės. Taip nutiko ir Aleksejui Žaltkovskiui, kuris su bendraminčių komanda įkūrė organizaciją „Talentų karta“, kuri yra pasiryžusi jauniems žmonėms padėti rasti geriausias savo savybes bei tinkamiausias veiklas. 

E. Jennings naujajame vaizdo klipe pasipuošė mamos jaunystės suknele

2013-12-18

Šiandien vienas žymiausių muzikinių duetų Lietuvoje – „The Ball And Chain“ – prieš pat didžiausias metų šventes pristato savo trečiąjį klipą „It’s Too Late“, kuris vainikuoja jų naujų vaizdo klipų trilogiją. 

Saksofonininko Mr. Woodnote gerbėjus apšildys naujas Kasteto ir Donciavo projektas

2013-12-17

Šį šeštadienį du „G&G Sindikato“ vyrai pristatys savo bendrą naują projektą „Kastetas VS. Donciavas“, kurio metu nuskambės į stalčius per daug metų sugulę Kasteto tekstai ir Donciavo muzika.

Prieš šventinė arbatėlė – ne visai šventine tema

2013-12-12

Menų spaustuvės Infotekoje šią savaitę vėl šildys arbata ir prie jos pateikiama diskusija. Gruodžio 12 d. (ketvirtadienį) 18 val. klube „Prie arbatos“ kviesime diskutuoti tema – „(Į)vykdomos ir ne(į)vykdomos teatro vadybos atsakomybės“.

Leidyklos „Dangus“ dvidešimtmečio šventėje - muzika iš Lietuvos gelmių ir Alpių sniego

2013-12-11

„Proga iš tiesų tokia ypatinga, kad negalėjome jos praleisti kukliai, tyliai ir nieko nedarydami“ – sako  nepriklausomos baltiškos ir alternatyvios muzikos leidyklos „Dangus“ įkūrėjas ir vadovas Ugnius Liogė, kviesdamas penktadienį, gruodžio 13 dieną, Vilniuje paminėti veiklos 20-metį. 

D. RAZAUSKAS: „Prasmės toliau koncertuoti lyg niekur nieko nematau“

2013-12-09

Domantas Razauskas – dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, kuris koncertuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Tradiciškai jis laikomas dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. 

Projektas „Bandit Acoustics“ muzikantus kviečia tapti banditais

2013-12-09

Žemaitijos sostinėje neseniai pradėtas organizuoti projektas „Bandit Acoustics“. Jo tikslas sukviesti jaunus, talentingus dainų kūrėjus iš visos Lietuvos į Telšius, kur muzikantai filmuojasi vaizdo klipuose bei atlieka skirtingų žanrų kūrinius. „Bandit Acoustics“  komandos nariai bando ir kviečia visus dainų kūrėjus išdrįsti pabandyti sudalyvauti jų projekte, muzikuoti, atsiskleisti ir tapti savotiškais banditais, kurie veikia vien gerais, muzikiniais tikslais.

Pasitik Kalėdas su Balkanų muzika

2013-12-09

Esi Emiro Kusturicos, Gogol Bordello, o gal Gorano Bregovičiaus muzikos gerbėjas? Tuomet „Fanfare de Transylvanie“ orkestro atliekama muzika kaip tik tau. Šio orkestro atliekama muzika pasižymi itin plačiu repertuaru: jame telpa visos Rumunijos folkloras bei nepaprastai originalios populiarių balkanų muzikos temų interpretacijos, kuriomis seka tokie žymūs kūrėjai kaip Goranas Bregovičius, Gogol Bordello, Gypsy King.  

„Lofto“ Naujųjų metų klipe suvaidino Žilvinas Tratas

2013-12-06

Šiandien pasirodė menų fabriko „Loftas“ Naujųjų metų vaizdo klipas atskleidžiantis šių metų šventės temą ir nuotaiką.

Pažinti pasauly - gyvos muzikos koncertuose

2013-12-05

Daugiau nei tris metus, kartą į mėnesį, o kartais ir dažniau Lietuvos muzikos gerbėjai turi galimybę susipažinti su pasaulio muzika. Dažnam klausytojui visai negirdėti atlikėjai iš Etiopijos, Kolumbijos, Brazilijos, Malio, Senegalo, Tuvos, Zimbabvės ir kitų egzotiškų šalių, dažną taip nustebina gerąją prasme, kad tokių pasaulio muzikos garsų norisi dar ir dar. 

Apie Holivudą ir lietuvišką kiną su Justina Grumslyte- Brazdžionis

2013-12-03

Lapkričio mėnesį Los Andžele vyko „Lietuviško kino nakties po angelų dangumi“ kino seansai, kurių metu buvo pristatyti devyni lietuvių trumpametražiai darbai ir vaidybinis filmas „Aurora“. Šis renginys užbaigė „Kino pavasario“ organizuojamą lietuviško kino turą per didžiuosius pasaulio miestus – Londoną, Vašingtoną ir Los Andželą.

 

Muzikinė duoklė Balkanų muzikos gerbėjams

2013-12-02

Esi Emiro Kusturicos, Gogol Bordello, o gal Gorano Bregovičiaus muzikos gerbėjas? Tuomet gruodžio mėnesį nepraleisk unikalios galimybės išgirsti balkanų brass muzikos orkestrą „Fanfare de Transylvanie“ iš Rumunijos.

Europos kino festivalių atstovai Vilniuje kalbės apie renginių ekonominę naudą

2013-12-02

Gruodžio 6 d., 9.00 val. Vilniuje, Kultūros ministerijoje (Baltojoje salėje) pirmą kartą rengiama konferencija „Kino renginių įtaka miesto ekonomikai“. Joje pranešimus skaitys kino industrijos profesionalai iš Ispanijos, Švedijos, Rumunijos, Škotijos ir Lietuvos. 

Vaikai ir architektūra. Arba kaip tampama aplinkos kūrėjais?

2013-11-27

Vilniuje veikia toks savanorių būrys, kuris skatina vaikus pažinti juos supančią aplinką ir prisidėti patiems prie jos kūrimo – tai architektūros [vaikų] fondas. Jis šią vasarą apkeliavo 16 Lietuvos miestelių su vaikams skirtomis „Keliaujančiomis architektūros dirbtuvėmis“.

Į Vilnių sugrįžta Dub Fx bendražygis – Mr. Woodnote

2013-11-27

Šiandien paaiškėjo dar vienas gruodžio mėnesio tarptautinis renginys menų fabrike „Loftas“, kurio pagrindinės žvaigždės australų kilmės saksofonistas Mr. Woodnote ir britai Lil Rhys bei Eva Lazarus iš grupės „DubMafia“. Kompanija jau kelis kartus lankėsi Lietuvoje ir dabar prieš didžiausias metų šventes grįžta sušildyti gerbėjų širdžių specialiame „LRT Opus Gyvai“ renginyje.

Per vieną vakarą „Lofte“ – net du renginiai roko gerbėjam: britai „Dirty Goods“ ir „Antis“

2013-11-26

Šįryt paaiškėjo, jog už mažiau nei dviejų savaičių į Lietuvą sugrįžta čia jau ne vieną kartą įvertintos Velso muzikos pažibos – „Dirty Goods“. 

„Geriausios 2013 metų Kanų Liūtų reklamos“ skelbia papildomus seansus

2013-11-25

„Jei žiūrėti reklamą, tai tik kartą metuose“ – su tokiu šūkiu jau rytoj, lapkričio 26 d., į kino teatrus atkeliaus „Geriausios 2013 metų Kanų Liūtų reklamos”. Kaip ir kiekvienais metais abejingų nepaliekantis reginys privers dvi valandas neatplėšti akių nuo geriausių reklamos klipų, nes prestižiniais „Kanų liūtais“ apdovanoti darbai  išsiskiria aukščiausia kokybe, novatoriškomis idėjomis, humoru, šoku ir socialinio ugdymo metodais.

Šalies festivaliai vienijasi

2013-11-22

Įsteigta asociacija LIETUVOS FESTIVALIŲ ALJANSAS, kuris sieks   Lietuvos festivalių vienybės. Organizatorių tikslas -  suburti brandžiausius kultūros ir meno renginių organizatorius,  keistis patirtimi bei siekti profesinio tobulumo.

Penktadieniniuose pašnekiuose – pasaulio muzikos skleidėjai

2013-11-20

„Penktadieniniai pašnekesiai“ – gyva pokalbių laida, vykstanti kiekvieną ketvirtadienį „7 Fridays“ bare. Taip, kiekvieną ketvirtadienį - tai nėra klaida. Teigiama, kad šiame bare kiekviena diena yra kaip penktadienis: kupina nuotykių, atradimų, smagių pokalbių ir bendravimo džiaugsmų. 

„The Ball & Chain“ pristato antrąją savo vaizdo klipų trilogijos dalį

2013-11-20

Šiandien, likus vos vienai dienai iki beveik jau išparduoto „The Ball & Chain“ metų koncerto, duetas pristato savo antrojo singlo „Don’t Tell Me Everything“ vaizdo įrašą iš būsimo albumo.

Savaitgalį stalo futbolo naujokai ir profesionalai varžysis „Vilniaus taurėje“

2013-11-20

Šį  šeštadienį  vyks „Vilniaus taurė - I etapas“ – stalo futbolo čempionatas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti stipriausius Vilniaus žaidėjus skirtingo pajėgumo kategorijose.

Gruodį filmo – „Dviračiais per Himalajus“ premjera!

2013-11-19

Lietuvoje jau ne vienerius metus veikia ir tautiečius stebina organizacija (VšĮ „Špikis“), kuri siekia parodyti alternatyvų bei ekologišką keliavimo būdą – dviračiais. Ir tai daro ne kaip kitaip, o pačiomis kelionėmis bei sukurtais filmais. 

V. Diavara ir E. Jennings kolegą DJ Mantini sveikins netikėtais plaktainiais

2013-11-19

NO DJs su Victoru Diavara ir Erica Jennings priešaky pastaruoju metu pradėjo intensyviai leisti vaizdo įrašus iš savo bendros klubinės programos, kurios metu jiedu kūrybiškai apjungia kelis ir daugiau gerai žinomų kūrinių. Šį savaitgalį išėjo dar vienas įrašas su bent penkių pasaulinių hitų motyvais.

Dainininkė, pakeitusi Etiopijos muzikos istoriją

2013-11-18

Su Etiopijos muzikos išskirtiniu stiliumi bei tradicijomis šį rudenį kviečia susipažinti organizacija „GM Gyvai“ į Lietuvą atveždama etiopų kilmės atlikėją Minyeshu Kifle Tedla. Ši atlikėja yra itin mėgstama Europoje, nes jos kūryba spalvinga, šiuolaikiška ir darniai vienija Etiopijos tradicijas su Vakarų muzikos elementais. 

Britų „Bare Noize“ pasirodymą Lietuvoje pastiprins žymiausias estų žemų dažnių kolektyvas

2013-11-14

Jau rytoj, lapkričio 15 d., penktadienį menų fabrike „Loftas“ įvyks ilgai Lietuvoje lauktas britų „Bare Noize“ dubstep žemų dažnių užpompuotas pasirodymas. Šį ypatingą „Galapagai presents dubstep edition“ koncertą pastiprins sparčiai kylantis estų kolektyvas „Superskankers“, kurie čia atvyksta su žymiausiu Estijos MC Okym Riim ir vokaliste Margaret.

„Kanų Liūtai“ Lietuvoje nudžiugins barzdočius ir jų moteris

2013-11-08

„Geriausios 2013 metų Kanų Liūtų reklamos“ nusprendė prisidėti prie socialinės akcijos „Barzdotas lapkritis“ ir palaikyti organizacijas bei iniciatyvas, siekiančias padėti spręsti vyriškas problemas, bei pakviesti  visus Lietuvos vyrus solidarizuotis - auginti barzdas!

Naujame „The Ball & Chain“ single Jurgis ir Erica apkaltina vienas kitą neištikimybe

2013-11-07

Šiandien duetas „The Ball & Chain“ – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings – pristato antrąjį singlą „Don’t Tell Me Everything“ iš būsimo albumo.

 

Lietuvą šalis, kur žmonės gyvena kaip atvirutėse

2013-11-06
 „GM Gyvai“ kviečia artimiau susipažinti su paslaptinga Artimųjų Rytų muzika kartu su „Win-Bang“ trio nariais.
Specialus interviu Lietuvai su mistiškojo kolektyvo nariais apie Iraną, ryšius su Lietuva, mistiką ir muzikos magiją. 

Vilniaus Gospel muzikos festivalis kviečia mokytis

2013-11-06

Lapkričio 9-10 dienomis Vilniuje vėl skambės Gospel muzikos garsai. Šiemet Vilniaus Gospel muzikos festivalio organizatoriai pristato kiek kitokią programą nei įprastai – muzikos pedagogai, chorvedžiai, dainininkai, bei visi, norintys susipažinti su Gospel muzika ir atlikimo praktika, arba pagilinti jau turimas žinias, kviečiami dalyvauti Vilniaus Gospel muzikos festivalio mokymuose.

 

Penktadieniniai pašnekesiai - ketvirtadieniais?

2013-11-06

Šį ketvirtadienį startuoja ,,Penktadieniniai pašnekesiai“, tai - intelektualiai šmaikštūs, įdomūs ir prasmingi pokalbiai su visuomenės veikėjais – kurie savo veikla skatina pažinti, kuria, atskleidžia vertingus, reikalingus ir svarbius dalykus. 

Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertai „Miraklis“

2013-11-06

Lapkritis – atminties mėnuo, tad grupė „Skylė“ su Aiste Smilgevičiūte kviečia prisiminti gražiausias dainas, kurtas aplinkos teatro „Miraklis“ spektakliams. Grupės koncertas Vilniaus gyvos muzikos klube „Tamsta“ lapkričio 7 – osios vakarą tuo pačiu taps ir dailininkės, scenografės bei režisierės Vegos Vaičiūnaitės (1962–2004) gimtadieniui skirtas renginys, o lapkričio 23 – ąją „Miraklio“ programą kino teatre “Romuva” išgirs ir kauniečiai.

Unikalus pasaulio muzikos projektas „Malituanie“ pristato singlą su vaizdu

2013-11-05

Bendras Lietuvos ir Mali muzikantų projektas „Malituanie“ šiandien pristato vaizdo klipą, kuriame atsiskleidžia ypatinga viso albumo energetika.

Dalis vaizdo buvo filmuojama įrašinėjant „Malituanie“ dainas Vilniuje prieš metus. Kita dalis – vaizdai iš Afrikos, kuriuos užfiksavo vienas iš projekto dalyvių muzikantas ir prodiuseris Victoras Diavara.

Į didžiausią vaiduoklių šventę mieste kviečia V. Diavaros Helovino personažas

2013-10-30

Jau ne pirmus metus multifunkcionalioje miesto erdvėje menų fabrike „Loftas“ vyksta viena didžiausių Helovino švenčių Vilniuje, kurioje renkasi drąsūs ir kūrybingi gyvos muzikos gerbėjai.

Viduržiemį – dovana atmosferiškos muzikos gerbėjams

2013-10-30

Sinoptikams pranašaujant šalčiausią per pastarąjį šimtmetį žiemą, sausio pabaigoje Vilnių šildys „The Shelter Tour“. Iš Baltijos šalių tik Lietuvoje apsilankysianti grupė „Alcest“ sausio 24 dieną klube „New York“ hipnotizuos klausytojus savo muzika kartu su psichodeliniais burtininkais „Hexvessel“ bei svajingaisiais „The Fauns“.

„Win-Bang“ trio – mistinė šventų Irano instrumentų muzika

2013-10-28

Lapkričio mėnesį Vilniuje ir Kaune skambės mistinė persų – sufijų tradicijomis persmelkta „Win-Bang“ trio iš Irano muzika. Magiška persų muzikos galia Lietuvos klausytojai gerėjosi vėlyvą praeitų metų rudenį, kuomet organizacija „GM Gyvai“ kvietė leistis į mistinę kelionę kartu su meistrais Kayhan Kalhor ir Ali Bahrami Fard (Iranas). 

Lietuvių muzika šiandien bus pristatyta tarptautinėje muzikos mugėje

2013-10-24

Vakar Velso mieste Kardife prasidėjo tarptautinė pasaulio muzikos mugė „Womex“, kurioje dalyvauja ir Lietuvos atlikėjai bei muzikos ekspertai. Jos metu bus pristatytas ir pirmasis Lietuvoje įrašytas world muzikos albumas „Malituanie“.

Vakarų Vašingtono kino festivalyje – išskirtinis dėmesys Lietuvai

2013-10-24

Vakar prasidėjęs JAV sostinės Vakarų Vašingtono kino festivalis (Washington West film festival) skiria ypatingą dėmesį Lietuvai ir pristato specialią lietuviškų filmų programą. Festivalio trumpamentražių filmų žiuri filmus vertins ir komisijos narys iš Lietuvos, o viename iš Vašingtono universitetų bus skaitoma paskaita apie lietuvišką kiną. Lietuvišką kiną į JAV sostinę atveža Vilniaus tarptautinis kino festivalis “Kino pavasaris”. 

Pirmoji „Elektronaktis“ – jau šį šeštadienį

2013-10-24

Jau šį šeštadienį pirmą kartą rengiama „Elektronaktis“ ruošiasi atgaivinti gerus prisiminimus apie „reivo“ kultūrą Vilniuje. Šioje elektroninės muzikos fiestoje nepamirštamus įspūdžius žada ne tik garsios britų grupės „Plaid“, kurią globoja kultinė įrašų kompanija „WARP Records“, pasirodymas. Daugybė melomanų labai laukia ir vieno solidžiausių Lietuvos elektroninės muzikos susivienijimų – „Silence Family“ atlikėjų Leon Somov ir Few Nolder „dvikovos“.

J. Didžiulio koncerto finansinę vertę įvardins patys klausytojai

2013-10-23

Šiandien, spalio 23 dieną, Jurgis Didžiulis gyvos muzikos klube „Tamsta“ surengs savo solinį koncertą, kurio lankytojai galės sudalyvauti eksperimente.

 

Šeštadienį įvyko „7 Fridays“ naujo sezono atidarymas!

2013-10-21

Šį šeštadienį sena gera „Šauni vietelė“ oficialiai atvėrė savo baro duris kaip „7 Fridays“. „7 Fridays“ – tai baras, kuriame kiekvieną dieną yra penktadienis, ir kaip atidarymo šventėje minėjo vienas iš baro savininkų – „Norime, kad ne tik savaitgalį, o kiekvieną dieną Jums čia būtų gera ir įdomu!

Indie muzikos gerbėjai kitą pirmadienį susitiks nemokamame renginyje “Lofte”

2013-10-21

Lygiai už savaitės, neįprastą, bet jau laukiamą pirmadienį visi kokybiškos indie muzikos gerbėjai yra kviečiami į menų fabriką „Loftas“, kur įvyks pirmasis „Bushmills Live“ renginys su kritikų išliaupsintais britais „Sons Of Noel And Adrian“, taip pat latvių ir lietuvių grupėmis.

Vilniuje koncertuosiantys „Gonsofus“: kartu suvokėme, kokią galią turi muzika

2013-10-21

Jau šią savaitę muzikos mylėtojai galės džiaugtis nekasdieniu muzikiniu reginiu. Spalio 23 d. Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame gyvos muzikos klube „Artistai“ koncertuos itin spalvingas ir dinamiškas dviejų muzikantų kolektyvas „Gonsofus“. 

Andrius Kulikauskas surengs išskirtinius metų koncertus

2013-10-16

Pasitinkant šaltąjį metų laiką, Andrius Kulikauskas kviečia į savo ir draugų  koncertą ,,Visas aš (beveik)“, skirtą naujausiam albumui pristatyti, kuris įvyks lapkričio 19 dieną, Vilniaus Keistuolių teatre. 

Didžeridu workshopas su Rodrigo Viterbo

2013-10-16

Artoteka kviečia į dirbutves, kurių metu sužinosite apie aborigenų kultūrą, kaip groti ir kaip pasigaminti didžeridų iš kasdiena naudojamų medžiagų.

Naujo sezono pradžią skelbia vieta, kur kiekviena diena penktadienis!

2013-10-16

Vilniuje kasmet atsiranda vis naujų barų ir kavinių, vienos atsidaro naujai, kitos užsidaro, kartais senos vietos ima ir keičiasi iš esmės. Taip nutiko ir vienam barui, daugeliui žinomu išskirtiniu lietuvišku pavadinimu – „Šauni Vietelė“, senamiestyje veikusiu berods nuo 1989 metų. Jau metai laiko kaip  „Šauni Vietelė“ turi naujus savininkus, visą tą laiką erdvė palengva keitėsi ir dabar naują sezoną pasitinka nauju „7 Fridays“ pavadinimu.  

Krokodilas ant oranžinio dviračio – dar ilgai vadovausimės senais stereotipais?

2013-10-16

Atsakymas į www.lrytas.lt straipsnį „Naujas Vilniaus simbolis – rusų krokodilas ant oranžinio dviračio“. Krokodilą Geną galime prisiminti iš animacinių filmukų, pradėtų rodyti prieš bene keturias dešimtis metų. Frakas, muzikos instrumentas – Gena buvo teigiamas personažas. Laisvalaikio organizacija, atnaujinę Genos įvaizdį, pavertė krokodilą savo veiklos ir teisingo laisvalaikio simboliu.

„Gaidos“ programa – nuo milžiniškų popierinių instrumentų iki elektronikos burtininkų

2013-10-11

Jau kitą penktadienį, spalio 18 d., prasidės tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida“. 23-iąjį kartą vyksiančio didžiausio Baltijos šalyse šiuolaikinės muzikos renginio pagrindinės temos šiais metais – muzikos teatras, veiksmas, neįprasti ir stebinantys perkusiniai instrumentai, elektronika, kerintys vokalo atlikėjai ir įvairūs meniniai atradimai.

Premjera: bendras Mali ir Lietuvos muzikantų projektas su Baba Sissoko priešaky

2013-10-09

Kokybiškos muzikos klausytojų įvertinta renginių serija „LRT Opus Gyvai“ ir „Gera Muzika Gyvai“ lapkričio 8 d. vieną ir vienintelį kartą pristatys unikalų world music projektą „Malituanie“. Jo metu Lietuvos ir Mali muzikantai menų fabrike „Loftas“ pristatys prieš metus kartu išrašytą ypatingos energetikos albumą. 

Senamiesčio parduotuvės kviečia į naktinį apsipirkimą

2013-10-08

Spalio 12 dieną senamiesčio parduovės ir kavinės kviečia įsisuktį į naktinį pasiūlymų ir nuolaidų maratoną. Mažų parduotuvėlių ir kavinių savininkai plačiai atveria duris, žadėdami nuolaidas ir staigmenas visiems dalyviams.

„Eilinis Elitas“ pristato vasaros hitą rudenį. Kodėl?

2013-10-07

Praeitą savaitę pirmąjį savo hitą drąsiai pristačiusi grupė „Eilinis Elitas“ šiandien dalinasi ir vizualiu priedu prie dainos, kuriame užfiksuotas pavyzdingas kūrybinis procesas.

Naujausias E. Jennings ir J. Didžiulio klipas – aliuzija į praeito amžiaus Ameriką

2013-10-07

Vienas žymiausių ir stilingiausių Lietuvos duetų „The Ball & Chain“ – Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis – pristato neįprastą dainos klipą „Baby Burning“, kuris prasideda nuo inscenizuoto pokalbių šou. Pastarojo vedėją, beje, suvaidino žinoma TV persona – Algis Ramanauskas-Greitai.

26-asis "Vilnius Jazz" vėl kitoks ir vėl intriguojantis

2013-10-05

Ne tiek į žvaigždes, kiek į atradimus ir novatorišką kūrybą orientuotas Vilnius Jazz festivalis nekeičia savo misijos ir šiemet. Būtent tai leidžia šiam festivaliui kasmet atsinaujinti ir būti šviežiu įvykiu, nors rengiamas jis be pertraukų jau daugiau nei ketvirtį amžiaus ir yra tapęs tikru rudenėjančio Vilniaus intensyvaus muzikinio sezono pradžios simboliu. 

Išlikimas: kiek Tavyje jotvingio sielos?

2013-10-01

Natūrali gamta, baltų kultūros ištakos, kolegų emocija ir sustiprėjęs ryšys, profesionalios komandos patirtis telkiasi naujame renginių ir laisvalaikio organizatorių „Eventum Group“ bei „Rimtų žygių“ komandos inicijuojamoje programoje – „Išlikimas“. Programa apima baltiškąją etnokultūrą, moko žmogų pažinti tautos istoriją, naudotis laukinės gamtos teikiamomis gėrybėmis ir svarbiausia tikslingai pramogauti Lietuvoje.

Denis McLaughlin. Airiškų dainų koncertas.

2013-09-30

Jau ne pirmą kartą Lietuvoje besisvečiuojantis Denis Mc Laughlin iš Šiaurės Airijos prisipažįsta: „Ryškiausias prisiminimas iš mano ankstesnių pasirodymų Lietuvoje - žmonių veidai, kuriuose spindėjo dėkingumas ir meilė kitos kultūros muzikai. Nepamiršiu jaunų žmonių entuziazmo ir plojimų bei šypsenų brandžių klausytojų veiduose". 

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio uždarymo vakarą paskelbti konkurso nugalėtojai

2013-09-30

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF), šiemet parodęs per 40 filmų ir kvietęs bendrauti su gausiu jų kūrėjų būriu, atsisveikino iki kitų metų rugsėjo. Festivalio uždarymo akcentu tapo konkursinės Baltijos šalių dokumentininkų apdovanojimai, kuriuos įteikė festivalio žiuri – kino režisieriai Leonardas Retelis Helmrichas (Olandija), Angela Christlieb (Vokietija), socialinių mokslų daktarė Almira Usmanova (Baltarusija). Žiuri įvertinimu šiemet labiausiai džiaugėsi Latvijos kino kūrėjai.

Seminaras „Rudens šventės“

2013-09-27

Vilniaus etninės kultūros centras tęsia seminarų ciklą "Saulės taku metų ratu" ir kviečia paklausyti paskaitų apie rudens šventes.

Psichodelinio sludge pradininkai „Ufomammut“ koncertuos Vilniuje

2013-09-27

„Ufomammut“, unikalaus sunkiosios muzikos žanro pradininkai, spalio 16 dieną koncertuos Vilniuje, klube „Narauti“. Psichodelinį sludge grojantis trio iš Italijos pradėjo beveik mėnesį truksiantį intensyvų koncertinį turą po Europą „Magickal Mastery“, kurio žemėlapyje pirmą kartą atsidūrė ir Baltijos šalys.

Rusiško hip hopo gerbėjai šeštadienį susitiks „Lofte“

2013-09-24

Jau šį šeštadienį rusiško hip hopo mėgėjai rinksis į ilgai lauktą kultinio baltarusų atlikėjo Max Korzh koncertą menų fabrike „Loftas“. Max Korzh į Lietuvą atvyksta pirmą kartą, todėl šis jo pasirodymas bus ypatingas.

Magiškas Mongolijos balsas Urna Chahar – Tugchi viešės Lietuvoje

2013-09-23

Ar kada nors svajojote pajusti neišmatuojamų Mongolijos stepių erdvumą ir begalinę laisvę? Šį rudenį svajonės išsipildys – į Lietuvą atvyksta neeilinė Mongolijos dainininkė Urna Chahar–Tugchi. Jos muzika – tai  magiškas erdvės pojūtis ir Mongolijos stepių atmosfera. 

Mūsų pamišimai ir aistros filmų programoje „Tas beprotiškas beprotiškas pasaulis“

2013-09-18

Žmogiškosios keistenybės, neįprastos aistros ir jų nulemti kraštutinumai, net pamišimas. Šiemet juos stebėti, nagrinėti ir bandyti suprasti kviečia Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Specialioje programoje „Tas beprotiškas beprotiškas pasaulis“ – 5 filmai, išryškinantys įvairias pasaulyje pasireiškiančias aistros formas ir skatinantys iš šalies pažvelgti į savąsias. 

Šeštadienio berlynietišką vakarėlį pristato Ugnė Skonsmanaitė

2013-09-17

Jau šį šeštadienį Vilniuje įvyks pirmasis tarptautinis elektroninės muzikos showcase – berlynietiškas techno, house, dark pop vakarėlis su pripažintos italų ir vokiečių leidybinės kompanijos „Life And Death“ geriausiais: italais Clockwork ir Tennis bei vokiečiais The/Das.

AraabMuzik pasirodymą Vilniuje pradės kitas amerikietis – Slow Magic

2013-09-12

Šiandien kūrybiškų ir unikalių renginių erdvė menų fabrikas „Loftas“ patvirtino žinią, kad lapkričio 3 d. čia koncertuojantį amerikietį AraabMuzik apšildys jo tėvynainis Slow Magic.

Novatoriški spektakliai Užupio dramos teatre

2013-09-11

Šių metų spalio mėnesį Užupio dramos teatras pristato du naujus, novatoriškus bei jaunatviškus spektaklius. Ambicingas teatro projektas meta iššūkį teatro pasauliui, žengdamas su jaunais aktoriais priešakyje jis skelbia naują idėją – „Leiskite ir mums kurti!“. Pristatomi premjeriniai spektakliai „Lietuviška istorija“ ir „Angliškas detektyvas“ yra režisieriaus Ramūno Cicėno ir Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Pramoginio scenos meno absolventų darbai.

Ypatingos energijos bendras Afrikos ir Lietuvos world music projektas – ieškantiems kažko naujo

2013-09-09

„Gera Muzika Gyvai“ su džiaugsmu pristato „LRT Opus Gyvai: MaLituanie“ projektą – pirmąsyk Lietuvoje įrašytą ir išleistą pasaulio muzikos (angl.k. – world music) albumą, kuriame tradicinės Malio ir Lietuvos muzikos dermės lengvai ir neperskiriamai susilieja į pasakojimą apie klajones, namų ilgesį ir tolimuose kraštuose sugertus įspūdžius.

 

Rudens lygiadienis - Laimos juostos

2013-09-09

Š. m. rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 19–21 val. Neries krantinėje prie Mindaugo tilto vilniečius ir miesto svečius sukvies jau tradiciniu tapęs Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės minėjimo renginys, kuris šiemet yra skirtas ir Lietuvos tautinės mokyklos koncepcijos kūrėjos Meilės Lukšienės 100-mečiui.

„Vilnius Jazz“: pokalbiai apie džiazą su džiazu

2013-09-06

Rugsėjis skelbia rudenį, o ruduo Vilniuje visad skelbia džiazo sezoną! Ir iš tiesų, kiekvieną rudenį Vilnius pasitinka ne vienu džiazo festivaliu. Štai spalio mėnesio pradžioje savo 26-tąjį gimtadienį minės seniausias Vilniaus džiazo renginys - festivalis  „Vilnius Jazz “. 

Paaiškėjo, kas Lietuvoje apšildys britų rokerius „Editors“

2013-09-05

Patvirtinus vienos lyderiaujančių britų roko grupių „Editors“ koncertą Vilniuje, organizatorius kaip mat užplūdo vietinių ir kaimyninių šalių grupių siūlymai apšildyti žymiuosius britus. 

,,Mėnuo Juodaragis 2013” – baltiškas visa savo esme

2013-09-04

Šį melancholiškai prasidėjusį rudenį Gena norėtų praskaidrinti prisiminimais iš atrodo, kad dar ką tik buvusio, labai gaila, bet paskutinio vasaros festivalio (Genos festivalių sąraše), kuris buvo lauktas dar nuo praėjusių metų… Jau šešioliktąjį kartą vykęs ir vėl į Zaraso ežero salą sugrįžęs nepriklausomas baltų kultūros festivalis ,,Mėnuo Juodaragis” šūkiu: „Metas broliams susitikti!“ šiemet kvietė ne tik lietuvaičius, bet ir „braliukus“ latvius. 

Festivalio “Senamiesčio žiogas 2013“ uždarymas

2013-08-29

Rugsėjo 7 d. 19 val. Ryšių kiemelyje 837, dainuojamosios poezijos festivalis "Senamiesčio Žiogas" visus geros muzikos mylėtojus kviečia prisijungti prie gražios vakarojimo po atviru dangumi tradicijos ir atvykti į paskutinį VII-ojo sezono koncertą!

 

Naujasis sezonas "Geltonosios sofos" klube

2013-08-29

Geltonosios sofos klubas pristato naują sezoną! 

Festivalis "Vilniuz Jazz" ieško savanorių!

2013-08-29

Sveikas savanori!

Į tave kreipiasi „Vilnius Jazz 2013“ festivalio komanda!

Kaip žinia joks puikus festivalis neišsiverčia be savanorių. Taigi „Vilnius Jazz 2013” ieško savanorių!

Ilgai lauktas repo vakarėlis Vilniuje su keliolika atlikėjų – jau šį penktadienį

2013-08-28

Šį penktadienį, rugpjūčio 30 d., Vilniuje įsikūrusiame menų fabrike „Loftas“ įvyks ilgai lauktas repo vakarėlis su būriu lietuvių atlikėjų: DJ Mamania, Pushu, „Dee & Kamy“, MC Mesijum, „Tie Geresni“, Omerta, Lilu ir Innomine bei daugeliu kitų.

Muzikos festivalis „Granatos Live“ jau ruošiasi kitų metų muzikos fiestai

2013-08-27

Rugpjūčio 2-4 dienomis unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje sėkmingai startavęs muzikos festivalis „Granatos Live“ jau pradėjo ruoštis kitų metų muzikos fiestai, kuri, kaip ir šiemet vyks pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Rumšiškėse.  

Kiek kantri gerbėjų turi Lietuva?

2013-08-26

Yeehaw! Rugpjūčio 16-17 dienomis Visagine vyko, dvidešimtą gimtadienį švenčiantis, muzikos festivalis „Visagino Country“. Šis festivalis teigia, kad yra didžiausias kantri muzikos festivalis Rytų Europoje, todėl Genai apsilankyti jame tikrai norėjosi, nors ir nėra jis didelis kantri muzikos gerbėjas. Genai visgi knietėjo patikrinti kiek kantri gerbėjų susirenka į tokią šventę?

 

Asmeninių kelionių organizavimo ypatumai

2013-08-26

Teisingo laisvalaikio puoselėtojų komanda „Eventum Group“ visuomenei pristatė laisvalaikio puslapį, kuriame atrinktų, vertų dėmesio renginių kalendorius, pramogos bei vietos, o nuo šiol galės  pasiūlyti ir išskirtines keliones. 

Purpurinio vakaro užburiantis jaukumas

2013-08-23

„Purpurinis vakaras“ – gražus ir jaukus festivalis, kuris sušildo. Sušildo ne tik savo muzika ir atlikėjais, geriausiais Lietuvos bardais, bet ir žmonėmis, jų nuotaika. Tiesiog yra gera būti festivalyje, kuriame visi šypsosi, tyliai dainuoja kartu, įsijautę „plešia“ vieną po kitos A. Kaniavos balades. 

Svajonių autobusas neaplenks ir festivalio „Saulėtosios naktys“

2013-08-21

Kad svajonės išsipildytų, kartais jas reikia pasakyti garsiai, o ne laikyti paslėptas giliausiame galvos kampelyje. Tai padaryti kviečia projektas „Mano svajonių dėžutė“ (MyDreamBox.lt).

Jau šį ketvirtadienį prasideda festivalis „Saulėtosios naktys“

2013-08-20

Rugpjūčio 22-25 dienomis palydėti vasarą Gataučių kaime kviečia draugiškas ir nekomercinis festivalis „Saulėtosios naktys“. Melomanus džiugins puiki muzika, o įkurtose amatų ir kūrybinių dirbtuvių zonose savo meninius sugebėjimus galės išbandyti visi norintys. 

Baigėsi antroji „Dainos stovykla“

2013-08-20

Rugpjūčio 12-17 dienomis, Visagine, vyko antrasis edukacinis muzikos projektas – „Dainos stovykla“. Praėjusiais metais ši stovykla buvo įsikūrusi Telšiuose, o stovyklos savotiškas finalas tapo muzikos festivalyje „Aš toks vienas“, kurio metu dalyviai turėjo galimybę pasirodyti scenoje su garsiais Lietuvos atlikėjais. 

Miegojimas ant čiužinių, kantri muzika ir bendra kūryba

2013-08-20

Praėjusią savaitę Visagino mieste vyko edukacinis projektas „Dainos stovykla“. Jos metu jaunieji atlikėjai bei kūrėjai ne tik dirbo ir  kūrė su dėstytojais, bet ir gavo progą pasirodyti „Visagino country“ muzikos festivalyje. 

Visagino scenoje jaunasis muzikantas iš Vilniaus

2013-08-16

Šį šeštadienį baigiasi dvidešimtasis tarptautinis kantri muzikos festivalis „Visagino Country“ ir tuo pačiu baigiasi pirmą kartą Lietuvos kantri muzikos istorijoje surengta „Dainos stovykla“. 

Visagine startavo jaunų atlikėjų – „Dainos stovykla“

2013-08-14

Jaunieji muzikos kūrėjai  ir atlikėjai  jau antrus metus kviečiami dalyvauti edukaciniame projekte – „Dainos stovykla“. Šiais metais ji vysta Visagino mieste, o stovyklos tema: country muzikos stilius.  

Kiekvienam savo Satta!

2013-08-13

"Satta Outside" - septintus metus vykstantis alternatyvios muzikos ir menų fetivalis, kuris sunkiai įsivaizduojamas be jūros pašonėje. Kaip ir kasmet į Sattą atvažiuoja daug svečių, kurių muzikos įvairovė patenkina kiekvieno klausytojo girdėjimo įtaisą.

Nauji latino ritmai Lietuvoje

2013-08-12

Savo kalendoriuose rugpjūčio 18-ąją ir 19-ąją pažymėkite „būtina išgirsti“ ženklu, kadangi į Lietuvą atvyksta charizmatiškasis cumbia muzikos meistras iš Kolumbijos – Antonio Rivas. Jo muzikavimu galės gėrėtis Vilniaus (rugpjūčio 18 d. 19 val. VU botanikos sode) ir Kauno (rugpjūčio 19 val. 19 val. „Combo“ terasoje) gyventojai bei svečiai.

Lietuvių ir latvių organizuojamas elektroninės muzikos festivalis “LETO” – nuostabiame paplūdimyje šalia Liepojos

2013-08-12

Elektroninės muzikos festivalis LETO vyks Latvijoje, netoli Liepojos. Nekomercinis Psy-trance/electronic renginys po atviru dangumi šiemet vyks antrąjį kartą.

Vasaros festivalių naujagimis – „Granatos live“

2013-08-08

Lietuvos vasaros festivalių šeimą papildė dar vienas naujagimis. Gimė didelis ir sveikas, trijų  dienų ilgio ir labai garsus. Naujai gyvybei buvo suteiktas „Granatos Live“ vardas.  Jau iš to buvo galima spręsti, kad jaunėlis augs su sprogimais ir labai gyvybingas. Rengėjai jau pirmais metais pabandė aprėpti išties daug – 4 scenos, per 30 atlikėjų ir galybė pramogų.

Dainuojamoji poezija - tai, dėl ko yra Gediminas Storpirštis ir festivalis „Purpurinis vakaras“

2013-08-06

Nė nepyptelėjus antram telefono signalui, Gediminas Storpirštis atsiliepė romiu, tarsi iš apmąstymų prikeltu balsu. Tikriausiai nė nereikia aiškinti, kad kalbantis su tokiu žmogumi, norisi kalbėti kuo mažiau. Norisi klausyti, klausyti, klausyti...

Ateities muzikos kūrėjas – AraabMuzik – atvyks ir į Lietuvą

2013-08-06

Menų fabriko „Loftas“ naujojo sezono planai įsibėgėja. Neseniai paskelbę apie vieną didžiausių roko koncertų rudenį Lietuvoje, „Loftas Live“ su „Editors“, šiandien menų fabriko komanda praneša gerą naujieną hip hopo ir elektroninės muzikos mėgėjams – irgi rudenį į Vilnių atvyksta amerikiečių jaunoji žvaigždė AraabMuzik.

 

Festivalinės meditacijos vidur miško

2013-08-06

Mandala – tai ratu suburtas raminantis ir meditacinis spalvų ir formų derinys, kuriame susipina asmenybės dvasinė, kūno ir proto saviraiška. „Mandalos“ festivalis – tai visų šių asmenybės kūrybinių erdvių atspindys, kurioje kviečiama atsipalaiduoti, pasimėgauti ir pasisemti žinių įvairiuose užsiėmimuose ir praktikose. Tai trys dienos tylaus ir ramaus buvimo pozityvioje, spalvotoje, sveikoje ir draugiškoje aplinkoje, apsuptoje miško ir ežero krantų. 

Kitą vasarą „Galapagai“ ir „Roko naktys“ vyks kaip atskiri festivaliai

2013-08-06

Praėjusį savaitgalį praūžusio muzikos ir pramogų festivalio „Galapagai“ rengėjai kitą vasarą planuoja sugrąžinti „Roko naktis“ kaip atskirą renginį. „Galapagai“ tradiciškai vyks pirmąjį rugpjūčio savaitgalį – 2014 metų rugpjūčio 1-2 dienomis Zaraso ežero saloje. 

Antonio Rivas ( Kolumbija ) - nauji Latino ritmai Lietuvai

2013-08-05

„GMGyvai“, reprezentuojanti world music žanrą Lietuvoje pristatyto charizmatiškąjį Antonio Rivas – Lotynų Amerikos kultūros puošmenos – cumbia ir vallenato muzikos žanrų puoselėtoją. Lietuvoje dar mažai žinoma cumbia, tačiau visame pasaulyje populiari ir  konkuruojanti su mums gerai žinoma salsa, merengue, bachiata. 

Kultūrinio šoko paieškos „Margų pievų“ festivalyje

2013-08-05

Reikia sutikti, kad šiais metais „Margų pievų“ festivalis žadėjo įspūdingą programą. Iš to, ką buvo galima rasti oficialioje internetinėje svetainėje, buvo prieita prie išvados, kad veiklos turėtų užtekti visoms trims dienoms. Panašiai ir buvo. 

Varom!: pirmas blaivus festivalis Lietuvoje

2013-08-02

Varom! festivalio idėja gimė iš blaivių vakarėlių, kurie buvo pradėti organizuoti šių metų pradžioje. Tiems, kurių negąsdina festivalio be alkoholio idėja, organizatoriai žadėjo tokią šventę, kokios dar neteko patirti. Iš tiesų – įvairios meninės dirbtuvės, paskaitos, puiki muzikinė programa, prilygstanti keliems žymiai didesniems festivaliams Lietuvoje, bei laiko praleidimo be svaigalų koncepcija žadėjo unikalų festivalį.  

Festivalio „Saulėtosios naktys“ organizatoriai atskleidžia kokios pramogos laukia šiais metais

2013-08-02

Rugpjūčio 22 – 25 d. Gataučiuose (Joniškio raj.) vykstančio nekomercinio muzikos ir meno festivalio „Saulėtosios naktys“ misija suburti visus norinčius pasidalinti savo kūryba ir pasisemti naujos patirties bendraujant, bendradarbiaujant ir dalinantis savo idėjomis ir vizijomis.

Vilnaus gatvių festivalio šventė Savičiaus gatvėje

2013-08-02

Daugelis vilniečių ar miesto svečių dar „neatrado” puikios iš Užupio į Rotušės aikštę vedančios Savičiaus gatvės. Tad šį šeštadienį, 13-17 val. „Made in Vilnius” kviečia pasivaikščioti po Savičiaus gatvės galerijas, parduotuvėles ir, žinoma, kavines.

Zaraso saloje ruošiamasi didžiausiam metų muzikos ir pramogų festivaliui

2013-08-01

Zaraso ežero saloje jau trečią dieną vyksta scenų statybos, vietos tvarkymas, įvairių pramogų ir meno instaliacijų konstravimas. Rytoj čia prasidės vienas didžiausių Lietuvoje muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“.

Yaga Gathering: festivalis, įtraukiantis į miško pasaką

2013-08-01

Magiškos fėjų ir elfų karalystę primenančios dekoracijos, samanomis ir smilkalais kvepianti aplinka priverčia porai dienų pamiršti visą pasaulį. Festivalio „Yaga Gathering“ vieta pasirinkta strategiškai puikiai – nuostabaus grožio Ežeraičio miškas – Dzūkijos girių pasididžiavimas – lepino festivalio dalyvius, o šviesų ir lazerių šou paliko didžiulį įspūdį net ir visko mačiusiems. Atlikėjų ir grupių iš viso pasaulio gausa tiko tiek užkietėjusiems tranzeriams, tiek ir norintiems susiraityti į miegmaišius ir atsipalaiduoti Chill Out scenoje po atviru dangumi. Prisimenam, kaip šauniai viskas buvo?

Į „Granatas Live“ linksmintis keliauja…

2013-07-31

Iki festivalio „Granatos Live“ liko tik kelios dienos. Šis festivalis – naujas tarptautinis renginys Lietuvos muzikos žemėje. Norėdami laimėti kvietimus į „Granatos Live“ Genos judėjimo nariai turėjo atsakyti, koks yra pagrindinis festivalio atlikėjas.

Išaiškinta bilietų į festivalį „Mandala“ laimėtoja

2013-07-31

Festivalis „Mandala“ – sveiką gyvenimo būdą propaguojantis trijų dienų renginys gamtoje. „Mandala“ organizatoriai sveikatingumą suvokia platesniu, holistiniu požiūriu – tai ne tik kūno, bet ir žmogaus vidinio pasaulio, emocijų, santykių su kitais žmonėmis bei sielos sveikata.

Festivalis „Galapagai“ – dar vienas laimėtojas šiandien

2013-07-31

2002 metais įvyko pirmasis festivalis, kuris tuometu vadinosi ,,Roko naktys“. Praėjusiais metais festivalis šventė garbingą 10-ies metų jubiliejų. Kasmet augantis festivalis garsėja itin kokybiška muzika, plačiu pramogų pasirinkimu ir pritraukia ne tik Lietuvos dalyvius, bet ir svečius iš Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir kitų valstybių.

Muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“ 2013

2013-07-31

Festivalis „Galapagai” – tai giliausias tradicijas Lietuvoje turintis tarptautinis muzikos ir pramogų festivalis, kuris vyks 2013 rugpjūčio 2 -3 dienomis viename gražiausių Lietuvos kampelių – Zaraso saloje, Zarasuose.

 

 

Rumšiškėse jau kyla muzikos festivalis „Granatos Live“

2013-07-31

Unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje pirmą kartą vyksiantis tarptautinis muzikos festivalis „Granatos Live“ jau pradėjo paruošiamuosius darbus visose festivalio erdvėse. 

Festivalio „Senamiesčio Žiogas 2013“ IV renginys

2013-07-30

„Senamiesčio žiogas“ – tai didžiausias Kaune vasaros metu rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis, kuris šiemet švenčia 7 metų gimtadienį. 

Tundra 2013: dešimtmečio verta šventė

2013-07-30

Elektroninės muzikos festivalis ,,Tundra“ šiemet tapo muzikos draustiniu. Dešimt metų – tiek šiemet pažymėjo festivalis. Skaičiuojant festivaliniais metais – ,,Tundra“ šventė rimtą jubiliejų. Šventinę statistiką sudarius: per dešimtmetį ,,Tundra“ matė beveik tūkstantį muzikos kūrėjų bei atlikėjų, daugiau nei 30 tūkstančių festivaliautojų, festivalius kupinus sausros ir festivalius, kai liūčių vanduo semdavo botus iki kelių. O svarbiausia, kiekvienas festivalis matė nesuskaičiuojamą kiekį akimirkų, privertusių šypsotis.

Makely Ka atvyksta į Lietuvą, o Makely Ka klausytis keliauja...

2013-07-29

Makely Ka tituluojamas vienu geriausiu savo kartos kompozitoriumi ir atlikėju. Jis yra riški Brazilijos world muzikos žvaigždė. Uždavėme klausimą, kaip lietuviškai vadinasi paskutinis šio atlikėjo albumas: ,,Cavalo Motor“. Teisingas atsakymas buvo – ,,Motorizuotas žirgas“.

„Ravana“ muzikinė virtuvė – jau šį savaitgalį

2013-07-29

Jau trečius metus elektroninės muzikos mylėtojus sukviečiantis festivalis „Ravana“ ir šiemet neketina atleisti vadelių!

„Loftas“ oficialiai atskleidžia daugiau detalių apie „Editors“ koncertą Vilniuje

2013-07-26

Vakar pasklido gandas, vėliau jį telefonu patvirtino ir patikslino „Lofto“ vadovas Victoras Diavara – spalio 2 d. Vilniuje koncertuos šiuo metu viena didžiausių roko grupių „Editors“. Šiandien atskleidžiama daugiau britų vizito detalių.

Brazilijos muzikos žvaigždės kūryba – lyg astronauto atliekama čiabuvių muzika

2013-07-25

Liepos 30-31 d. Lietuvoje viešės ryški Brazilijos world muzikos žvaigždė – Makely Ka, kuris tituluojamas vienu geriausiu savo kartos kompozitoriumi ir atlikėju. Jo kūryba – tai išskirtinė šiuolaikinės braziliškos muzikos jėga: gilūs ir ironiški dainų tekstai, netikėtos kūrinių formos bei neįprasta, sunkiai pamirštama dainavimo maniera.

Varom į „Varom!“? Krokodilas Gena jau žino, kas važiuoja

2013-07-25

Šį savaitgalį vyks ,,Varom!“ – vienas išskirtinesnių festivalių Lietuvos padangėje. Festivalyje nebus parduodamas alkoholis ir nebus leidžiama vartoti alkoholinių gėrimų. Trijų dienų šventė po atviru dangumi ant ežero pakrantės – su gyva muzika, meno projektų ir dirbtuvių erdvėmis bei kvalifikuotais sveikos gyvensenos treneriais ir lektoriais!

Pagulėti „Margose pievose“ keliauja…

2013-07-24

„Margos pievos“ – šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis, vyksiantis jau šį savaitgalį Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Norėdami laimėti bilietus į šį festivalį Genos judėjimo nariai turėjo atsakyti į klausimą, kokią specialią programą šiais metais pristato festivalis.

Festivalis „Tamsta muzika“: merkiamas lietaus, tačiau viso miesto festivalis

2013-07-24

Liepos viduryje, dėka festivalio „Tamsta muzika“, Trakų miestas tapo vienu dideliu ir draugišku festivaliu. Su festivalio bilietu net 50 proc. pigiau kainavo muzikinio traukinio bilietas, o nuo traukinių stoties kursavo festivalio autobusai, kurie festivaliautojus vežė iki renginio vietos, palapinių miestelio ar kempingo. Vienam savaitgaliui Trakai tapo muzikos miestu.

Išrinkta kvietimų į festivalį Yaga Gathering laimėtoja

2013-07-23

Festivalis Yaga Gathering vyks jau šį savaitgalį Varėnos rajone. Norėdami laimėti bilietus į festivalį Genos judėjimo nariai turėjo atsakyti į klausimą, kokiame miške vyksta festivalis. Teisingas atsakymas buvo: Ežeraičio miške. Iš visų teisingai atsakiusiųjų atsitiktiniu būdu buvo išrinkta viena laimingoji, kuri į festivalį galės pasiimti ir savo draugą.

Klausytis Eric „Guitar“ Davis ir Luca Giordano band keliauja…

2013-07-23

Eric gitaristo kelią pradėjo  gavęs seną „Fender“ gitarą iš legendinio Čikagos bliuzo pionieriaus Buddy Guy ir štai, praėjus beveik 30 metų, Eric „Guitar“ Davis tapo svarbia figūra bliuzo scenoje. Jis tituluojamas kaip  vienas geriausių naujosios kartos bliuzo muzikantų iš pačios bliuzo sostinės Čikagos.

Eric „Guitar“ Davis – jaunatviška bliuzo legendų įkvėpta muzika

2013-07-22

Liepos 23-24 d. Vilniuje ir Kaune pasirodys Eric „Guitar“ Davis – naujosios kartos bliuzo muzikantas iš Čikagos. Eric koncertai – tai energija, įspūdingai valdomos gitaros garsai bei galingas balsas. Jo muzika nepaklūsta klasikinėms bliuzo taisyklėms, nes Eric nuolatos ieško, kuo jį paskaninti: roko, funk, R&B elementais ar kitais prieskoniais.

Vaidas Stackevičius: tuo metu, kai mūsų kaimynai sutelkę jėgas veikia bendrai, lietuviai konkuruoja tarpusavyje

2013-07-22

Palaikantys lietuvišką muziką (ir šiaip mūsų šalies patriotai) kartas nuo karto vis pakankina save (ir aplinkinius) klausimu, kodėl mūsų populiarioji muzika niekaip neatveria durų į užsienį, ko mums trūksta? Na, nebūtinai į didžiąsias Vakarų rinkas, bet net Centrinė ar Rytų Europa ir tos nekrenta mums po kojomis.

Muzikos festivalis „Granatos Live“ atskleidžia papildomas festivalio pramogas

2013-07-22

Pirmą kartą rugpjūčio 2–4 dienomis unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje startuosiantis tarptautinis muzikos festivalis „Granatos Live“ atskleidžia papildomą trijų dienų fiestos programą. Be keturių festivalio scenų, kuriose pasirodys daugiau nei 30 atlikėjų ir grupių iš užsienio bei Lietuvos, specialios erdvės bus įrengtos meno ir amatų gerbėjams, sporto aistruoliams, aktyvių pramogų entuziastams bei pasyvaus poilsio propaguotojams.

Dovana melomanams: gitaros virtuozas Gintaras Šulinskas surengs savo autorinį pasirodymą

2013-07-22

Rugpjūčio 7 d. 20 val. muzikinio baro "Artistai” lauko terasa (Šv. Kazimiero g. 3) prisipildys gitaros garsais. 

WTFest: Nedaug trūko iki tikro wtf...

2013-07-22

WTFest – būtent tokiu pavadinimu pirmą kartą praėjusį savaitgalį vyko festivalis Panevėžio rajone. Pirmas blynas iškepė truputėlį prisvilęs gilinantis į smulkmenas, bet imant visą keptuvę – visai nieko pietūs ne pas mamą būtų. Kodėl? Todėl, kad jame dalyvavo ,,visi savi“. Festivalį organizavo dvi populiarios Vilniaus vietos: ,,Cafe de Paris“ ir klubas ,,Play“. Pastarasis praėjusiais metais rengė savo vardo festivalį, o šiemet susikooperavo su ,,Cafe de Paris“ kavinuke, kuri kelerius metus prieš tai rengė festivalį ,,PKSTVL“.

Išrinktas kvietimo į „What the fest“ laimėtojas

2013-07-17

Jau rytoj prasideda šaunusis alternative garden party WTFest, į kurį kvietimus laimėti galėjo Genos judėjimo nariai. Klausimas apie festivalį buvo gana paprastas - kokių barų iniciatyva vyks What The Fest? Teisingas atsakymas buvo: "Play Club" ir "Cafe de Paris"! Iš visų teisingai atsakiusių išrinkome vieną laimingąjį, kuris į festivalį galės pasiimti ir savo draugą ar draugę. Garsiai plojame Rolandui Čerenkovui! Dėl prizo atsiėmimo susisieksime su juo asmeniškai.

Bardų vasaros festivalis: ,,Šeimyniniai duetai“

2013-07-17

Liepos 21 dieną, 18 val. Vu botanikos sode Kairėnuose bardų vasaros festivalio koncertų cikle, kurį pristato Viešoji įstaiga „Bardai LT“ ir restoranas „Aula“, laukia išskirtinis vakaras, kuriame pasirodys kylanti teatro žvaigždė Ainis Storpirštis kartu su tėvu, kino ir teatro aktoriumi, bardu Gediminu Storpirščiu. Lygiai prieš penkiolika metų jų dainos džiugino klausytojų ausis. Šiandien, po penkiolikos metų, jie vėl kartu scenoje. Senos dainos – Ainio ir Gedimino Storpirščių lūpomis su šūkiu „Kartu vėl po penkiolikos metų“.

Latvijoje penktą kartą vyks tarptautinis muzikos festivalis LABA DABA

2013-07-17

LABA DABA – tarptautinis muzikos festivalis, jau penktą  kartą žmones suburiantis poilsio komplekse „Ratnieki“, Lygatnės valsčiuje, Latvijoje. Šiais metais šventė vyks rugpjūčio 2–4 d. Šešiose scenose pasirodys regio, etnofolkloro, roko, elektromuzikos ir kitų žanrų, taip pat jų variacijų grupės bei didžėjų susivienijimai iš viso pasaulio – iš viso 60 koncertų! Renginyje ne tik išvysite įvairiausių muzikinių pasirodymų, bet ir galėsite apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse, įsitraukti į sportinę veiklą.

Šventė – festivalis tiems, kas grįžta į namus, į save ir pasitinka savus šviesoje

2013-07-16

Vis dažniau mūsų visuomenėje skamba sveiko gyvenimo būdo, sveikos mitybos, ekologiško būsto bei gyvenimo aplinkos, sveikų tarpusavio santykių, atsinaujinančios energijos šaltinių ir su tuo susijusio gamtos išteklių tausojimo temos. Visas jas apima viena plati tema - ketinimas atkurti bei stiprinti žmogaus ryšį su gamta, per tai išskleisti tikrąją žmogiškąją prigimtį.

Sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“ šiemet išsiskirs užsiėmimų gausa

2013-07-16

Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį (2-4 d.) jau trečius metus iš eilės vyks savęs pažinimo ir sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“. Šiemet renginys persikėlė į naują vietą – netoli Molėtų esančią „Siesarčio“ stovyklavietę.

Muzikos festivaliui „Granatos Live“ – išskirtiniai dizainerės Kristinos Kruopienytės marškinėliai

2013-07-16

Rugpjūčio 2-4 d. unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje startuosiantis tarptautinis muzikos festivalis „Granatos Live“ pristato išskirtinius festivalio marškinėlius. Jų piešinius kūrė viena žymiausių dizainerių Lietuvoje – Kristina Kruopienytė. Unikalius, meile muzikai „pulsuojančius“ marškinėlius visi norintys galės įsigyti festivalio „Facebook“ profilyje bei renginio metu.

Andriaus Kaniavos „Musė“ surengs išskirtinį koncertą Kaune

2013-07-16

Liepos 19 d. bus ypatinga visiems kauniečiams ir Kauno miesto svečiams, kadangi į laikinąją sostinę sugrįžtą kartas nuo karto Lietuvos muzikinėje padangėje sušmėžuojanti „Musė“. Keistuolių teatro aktoriaus ir režisieriaus, bardo Andriaus Kaniavos projektas su viena geriausių profesionalių muzikantų komanda, po daugiau nei pusmečio pertraukos „atskrenda“ į Kauną ir muzikinio klubo Combo vasaros terasoje, šiltą vasaros vakarą sukurs ypatingą nuotaiką padovanodamas dar iki šiol negirdėtų ir su orkestru neatliktų dainų. Tai bus vakaro staigmena!

Rugpjūčio viduryje Anykščiai vėl prisipildys bardų muzikos

2013-07-15

Rugpjūčio 15–17 dienomis Anykščiuose vyks šeštasis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti.  Festivalį, kaip ir kasmet, organizuoja VšĮ „Bardai LT“ bendradarbiaudama su Anykščių rajono savivaldybe.

Geriausia metų kino aktorė V.Bičkutė po pirmojo pasimatymo su meilės miestu: „Ten būtinai dar sugrįšiu“

2013-07-12

Festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų išrinkta metų geriausia aktorė Valda Bičkutė džiaugiasi ne tik kino mėgėjų įvertinimu, bet ir festivalio bei kosmetikos kompanijos „Bourjois“ įsteigtu prizu – kelione į Paryžių. Savaitę meilės mieste praleidusi moteris mėgavosi ne tik užburiančia prancūziška atmosfera, bet ir tuo, kad pavyko ištrūkti svetur ne dirbti, o tiesiog ilsėtis.

Bliuzas, įkvėptas legendinių Buddy Guy ir B.B.King suskambės ir Lietuvoje

2013-07-11

Šią vasarą stipraus amerikietiško bliuzo tiesiai iš geriausių Čikagos klubų į Lietuvą atveš Eric „Guitar“ Davis – jaunosios kartos bliuzo muzikantas. Drauge su juo atvyksta Lietuvą gerai pažįstanti ir mūsų klausytojų pamėgta Italijos grupė „Luca Giordano band“. Šis derinys – tai naujos kartos požiūris į bliuzą, vienijamas muzikantų draugystės ir aistros jų grojamai muzikai.

,,Bliuzo naktys“: pelnytai vadinamos lietuviškuoju ,,Woodstock“

2013-07-11

„Bliuzo naktys“ – seniausias festivalis Lietuvoje, šiemet su 21-uoju gimtadieniu jau įkopęs į trečią dešimtį. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais visi galėjo paragauti tradicinės „bliuzasriubės“, pirmąją naktį ant ežero paviršiaus nušvito festivalio pavadinimas, o taikos ir meilės aura, jungianti festivalio svečius į vieną didelę šeimą, turbūt dar ir dabar, festivaliui pasibaigus, tvyro Lūksto ežero pakrantėje.

Išrinkta kvietimų į elektroninės muzikos festivalį "Tundra" laimėtoja

2013-07-10

Išrinkta kvietimų į elektroninės muzikos festivalį "Tundra" laimėtoja. Ja tapo Anna Čikaidze! Sveikiname Anną, ji su savimi į festivalį galės pasiimti neribotą alkoholio kiekį. Juokaujame. Su savimi Anna galės pasiimti kitą žmogų - taip pat nemokamai. Tam, kad laimėtų kvietimą į festivalį Genos judėjimo nariai turėjo atsakyti į klausimą - kokį jubiliejų šiais metais švenčia Tundros festivalis. Iš visų teisingai atsakiusių burtų keliu buvo išrinkta laimingoji.

„Velnio akmens” atlikėjų reikalavimai – nuo šokoladinių kiaušinių iki kraujo kibirų

2013-07-09

Šį savaitgalį Anykščiuose vyksiančiame ekstremalios muzikos festivalyje ,,Velnio akmuo” nuobodu nebus. ,,Pasirūpinkite, kad ant scenos būtų 35 litrai gyvūno – bet ne kiaulės – kraujo, nes mes negalime tiek atsiskraidinti”, - tokio neįprasto prašymo festivalio organizatoriai sulaukė iš radikaliais išsišokimais garsėjančios juodojo metalo grupės ,,Shining”. Tai – tik vienas iš keistų šių metų festivalio atlikėjų pageidavimų.

Jaunieji muzikos atlikėjai ir dainų kūrėjai kviečiami dalyvauti ,,Dainos stovykloje“!

2013-07-05

Rūgpjūčio 12 – 17 dienomis, Visagine vyks antrasis edukacinis muzikos projektas ,,Dainos stovykla”!

Apie Live Camp

2013-07-03

Į jaukią pamiškę šalia Bražuolės upeliuko būreliais renkasi spalvingi gamtos ir muzikos mylėtojai. Tuo pačiu metu, kai pradeda dygti palapinės, suskamba gitara, po to dar viena ir dar. Kažkas neištvėręs uždainuoja. Netrukus jau, žiūrėk, ir šviežias ansambliukas susikūręs. Pradeda temti, suspragsi laužas. Esi savas tarp savų. Tada supranti, kas tai yra – LIVE CAMP.

Bardų vasaros festivalis. Grupė „Liūdni slibinai“.

2013-07-03

Liepos 7 dieną, 18 val. Vu botanikos sode Kairėnuose bardų vasaros festivalio koncertų ciklą tęs grupė Liūdni slibinai, penktus metus liūdnas lietuvio gyvenimo detales apdainuojantis, teatrališkai  išradingas ir muzikaliai sąmoningas triasmenis darinys. 

Išrinkta kvietimo į „Bliuzo naktis“ laimėtoja

2013-07-03

Seniausias festivalis po atviru dangumi Lietuvoje „Bliuzo naktys“ startuoja jau šį savaitgalį. Norėdami laimėti kvietimą šiam festivalį į Krokodilo Genos užduotą klausimą „Paminėkite bent vieną festivalio tradiciją?“ atsakė 22 žmonės.

Kosto Smorigino autorinis vakaras

2013-07-02

Šiltą liepos ketvirtosios vakarą, VšĮ “Bardai LT” kviečia praleisti muzikinio baro “Artistai” kiemelyje, kuriame savo autorinį vakarą surengs Kostas Smoriginas, kurį labai retai, bet galima išvysti muzikuojantį vieną.

Sūpynės 2013: komercijos kvapas vidur miško

2013-07-01

Festivalis Sūpynės šiemet minėjo aštuntus gyvavimo metus. Toks riebus metų skaičius festivalį įpareigoja pateikti kokybišką muzikinę programą, platų kūrybinių dirbtuvių ar kitos įdomios veiklos pasirinkimą, puokštę netradicinių virtuvių, geras higienos erdves ir jaukumą, tolygų namams. Vienintelis skirtumas – miegi palapinėje. Bilieto kaina į šį festivalį nuo pat pradžių nebuvo maža – vienas šimtas lietuviškų pinigų. Renginio vietoje – 130 litų, sekančią dieną – 100 litų, bilietas sekmadienį – 70 litų. Sumokėjus apvalią sumą tikiesi gauti tik geriausią produktą.

Improvizacija – tarsi terapija būti čia ir dabar

2013-07-01

Liepos 5 d. „Kultūros nakties“ metu Barbakano kalno papėdėje vyks išskirtinis, improvizuojantis projektas „Impro Night“.  Jo metu pasirodys elektronikos/urban beats scenos kūrėjas Deep Shoq, improvizuoto garso takelio „Maestro kino“ komanda bei lyriškoji muzikantė Ieva Baranauskaitė, pristatysianti poezijos ir muzikos improvizacijas.

Krokodilas Gena siūlo: pramogauk unikalioje etnografinėje sodyboje

2013-07-01

Turite dvi savaites, kad susiplanuotumėte puikias mažąsias atostogas sau ir draugams. Pavargote nuo niekad nemiegančio miesto? Nebenorite nuolatinio skubėjimo ir streso darbe? Norite pailsėti gamtoje, pabūti draugų kompanijoje, kelias dienas pagyventi ne standartinio daugabiučio bute? Krokodilas Gena siūlo suskubti.

Muzikos festivalis „Granatos Live“ atskleidžia atlikėjų ir grupių pasirodymų laikus

2013-06-27

Pirmą kartą rugpjūčio 2–4 dienomis unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje startuosiantis tarptautinis muzikos festivalis „Granatos Live“ atskleidžia muzikos fiestoje dalyvausiančių atlikėjų ir grupių pasirodymų laikus. 

Muzikinio meistriškumo kovose pergalę iš roko grupės išplėšė šeimos duetas

2013-06-27

Visą pavasarį ir birželio mėnesį vykusios muzikinio „Meistriškumo kovos“ pasiekė finalą ir jau turi savo laimėtojus. Trečiadienio vakarą bare „Šauni vietelė“ bandydami įrodyti savo profesionalumą kovojo roko grupė „Rebel Eye“Šarūno ir Gintarės Zenkevičių duetas bei Agnė Živatkauskaitė. Tris valandas trukusioje muzikinėje kovoje, pristatydami save ir perdainuodami „The Beatles“ kūrybą, meistriškiausiais buvo pripažinti Gintarė Zenkevičiūtė su broliu Šarūnu.

Geras garso takelis, kaip tinkami prieskoniai maiste

2013-06-26

„Maestro kinas” tai – improvizuotas garso takelis. Į  vieną komandą susiburę jaunuoliai bando ieškoti skirtingų muzikinės išraiškos priemonių, savo atliekama muzika jie siekia atspindėti bei sustiprinti vaizdo medžiagos keliamą nuotaiką ir atmosferą, tačiau taip pat uždega žalią šviesą improvizacijai įvairiuose muzikiniuose stiliuose, bei atlikėjų individualumo atsiskleidime. 

Vilniaus gatvių festivalis - jau šį šeštadienį

2013-06-26

Vilnius gali džiaugtis daugybe kavinių, kepyklėlių, barų, įvairiausiomis parduotuvėmis, galerijomis – vilnietis ar miesto svečias tikrai turi iš ko pasirinkti. „Made in Vilnius” komanda sugalvojo smagų renginį – Vilniaus gatvių festivalį. 

Festivalis „Margos pievos 2013“ skelbia paskutines grupes

2013-06-25

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia paskutinius tris dalyvius – tai jauni lietuviški kolektyvai. 

„Evile“ - 21 amžiaus thrash metalo lyderiai festivalyje „Velnio akmuo“

2013-06-25

Iki festivalio „Velnio akmuo“ liko mažiau nei mėnuo – skelbiamas paskutinis, visą festivalio grupių sąrašą vainikuojantis kolektyvas. Liepos 11–14 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje drauge su kitomis 26 grupėmis vienoje iš dviejų pagrindinių scenų pasirodys britų thrash metalo atstovai „Evile“. 

Festivalis „Saulėtosios naktys“ – kūrybos, geros nuotaikos ir energijos užtaiso kokteilis

2013-06-25

Šeštus metus iš eilės su trenksmu palydėti vasarą kviečia nekomercinis muzikos ir meno festivalis „Saulėtosios naktys“.  Prieš paskutinį rugpjūčio savaitgalį Gataučiuose (Joniškio raj.) rinksis ne tik geros muzikos mylėtojai, bet ir kūrybingi žmonės, norintys pasidalinti savo talentu, idėjomis ir siekiantys asmeninio tobulėjimo. 

„Meistriškumo kovų” finalas: trečiadienį paaiškės geriausi iš geriausių

2013-06-25

Kovo mėnesį startavusio netradicinio formato muzikinis konkursas pasiekė finišą. Jau šį trečiadienį, birželio 26 d., paaiškės, kurie jaunieji atlikėjai verti geriausiųjų vardo. Finale susirungs: grupė ,,Rebel Eye“, Agnė Živatkauskaitė ir Gintarė Zenkevičiūtė su broliu Šarūnu Zenkevičiumi.

Startuoja projektas "Keliaujančios architektūros dirbtuvės"

2013-06-21

Jau netrukus, birželio 23d., Architektūros [vaikų] fondas* pradės savo vasaros kelionę po 16 mažųjų Lietuvos miestelių ir kiekviename jų surengs 3 dienų trukmės kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui. Todėl nuoširdžiai kviečiame Jus į spaudos konferenciją, kurios metu galėsite sužinoti daugiau apie Keliaujančias architektūros dirbtuves (KAD).

Atidarytas „Kino po žvaigždėmis“ vasaros sezonas

2013-06-21

Ketvirtadienio vakarą raudona juosta buvo nukirpta prie ketvirtus metus sėkmingai vykstančio „Kino po žvaigždėmis“ ekrano ŠMC kiemelyje. Kino teatro „Pasaka“ pradėtas projektas šią vasarą parengė beveik 40-ies atidžiai ir atsakingai parinktų filmų programą, kuri vilniečius ir miesto svečius iki pat paskutinės vasaros dienos kvies žiūrėti kokybiškus filmus po žvaigždėtu dangumi.

Revolution Festival: didūs užmojai ir stiprus jų išpildymas

2013-06-21

Revolution Festival – pirmą kartą vykęs festivalis kvietė visus sulaužyti nakties tylą ir pasinerti į džiunglių ritmus. Neformaliu festivalio simboliu tapęs liūtas apibūdinimu tapo ir festivalio organizatoriams, ir savanoriams, ir atlikėjams. Trys scenos, beveik pusė šimto atlikėjų, dvi naktys muzikos. Ir kas gi gavosi?

Trance bliuzo įkūrėjas ir guru lankysis ir Lietuvoje

2013-06-17

Otis Taylor kūryboje pamatinis bliuzo muzikos skambesys apjungiamas kartu su elektroniniu, hipnotizuojančiu ir kone psichodeliniu garsu, kurį muzikantas vadina trance bliuzu. 

Bardų vasaros festivalis. Andriaus Kaniavos autorinis vakaras.

2013-06-17

Birželio mėnesio 19 dieną, 19 val. Vu botanikos sode Kairėnuose festivalio koncertų ciklą tęs Andrius Kaniava kartu su talentingaisiais koncertų partneriais – kompozitoriumi Sigitu Mickiu (klavišiniai) bei Alexander Ten (gitara).

Festivalyje „Velnio akmuo“ – skirtingą muziką atliekančios roko grupės

2013-06-17

Liepos 11-14 dienomis vyksiantis festivalis „Velnio akmuo“ šįkart pristato iš karto keturias Rytų scenos grupes. Tai iš pirmo žvilgsnio niekuo nepanašūs Latvijos ir Lietuvos kolektyvai, vienodai stipriai žadantys „papurtyti“ roko gerbėjus. 

Festivalyje „Velnio akmuo“ – kultinės šiurpios vakaro pasakos

2013-06-14

Penktajame festivalyje „Velnio akmuo“, liepos 11-14 d., kaip ir kasmet publikos dėmesiui ruošiama naktinė programa. Po vidurnakčio pasibaigus gyviems koncertams, įsižiebs naktinio kino ekranas. 

Muzikinė šeima „Silence Family“ papildė muzikos festivalio „Granatos Live“ programą

2013-06-14

Rugpjūčio 2–4 dienomis unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje pirmą kartą organizuojamame tarptautiniame muzikos festivalyje „Granatos Live“ išskirtinę programą pristatys ir vieni populiariausių DJ‘ų šalyje. 

Festivalyje „Margos pievos 2013“ – unikalių pramogų gausa

2013-06-13

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, pristato dalį žiūrovų lauksiančių pramogų.

Angliškas detektyvas – „Domino“ scenoje

2013-06-11

Birželio 14 d. Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Pramoginio scenos meno studentai pristato diplominį, muzikinį spektaklį - „Angliškas detektyvas“, kurio premjera  „Domino“ teatre. 

Gena dovanoja kvietimus į vasaros festivalius

2013-06-11

Visi mėgsta gauti dovanų. Geriausios dovanos vasarą – hamakas, naujas maudymosi kostiumėlis, šalto vaisių kokteilio receptas ar kelionė į gerą vasaros festivalį. Teisingo laisvalaikio guru Krokodilas Gena jau senokai apgalvojo festivalių maršrutus  ir pateikė juos savo vasaros festivalių kalendoriuje. Dabar krokodilas siūlo ne tik pasižymėti, kuriuose festivaliuose šią vasarą svečiuositės, bet ir laimėti bilietus sau ir draugui į išsvajotą renginį.

Jungtinis dainuojamosios poezijos vakaras

2013-06-10

Birželio 13 d. 20 val. Į muzikinio baro „Artistai“ kiemelį bus kviečiami tie, kuriems gyvas žodis ir gyva muzika yra neatsiejama gyvenimo dalis. 

Vasarą pramogauk išradingiau!

2013-06-10

Teisingo laisvalaikio organizatoriai pradeda įdomiausių pramogų pristatymų ciklą! Visą vasarą bus pristatomos pačios įspūdingiausios pramogos bei veiklos, kurios jas išbandysiantiems vasarotojams žada neeilinių įspūdžių bei naujų atradimo džiaugsmų.

,,Loftas Fest“: kiekvienas festivaliautojas galėjo atrasti savo muziką

2013-06-05

Festivalių kalendorius ir pirmasis vasaros savaitgalis buvo pažymėtas miesto erdvės festivaliu „Loftas Fest 2013“. Vos pernai „Loftas Fest“ organizatoriai metę iššūkį vandens, miško ir lauko lokacijos šalininkams šiemet vėl kvietė nekelti kojos iš miesto zonos, išsimiegoti pas mamą ir mėgautis ryškių muzikos atlikėjų, savo darbo entiuziastų ir kitų miestiečių draugija. Gena negalėjo neaplankyti kaimyniame miesto rajone vykstančio trijų dienų vakarėlio ir su kolegomis nėrė į muzikos, meno ir žinių šurmulį.

Paskutinis meistriškiausių pusfinalis jau šį šeštadienį!

2013-06-05

Kovo mėnesį startavęs išskirtinis konkursas jauniems atlikėjams „Meistriškumo kovos“ jau beveik pasiekė savo finišo tiesiąją. Šį šeštadienį 20 val. baro „Šauni Vietelė” terasoje vyks šio konkurso paskutinis pusfinalis, kuriame savo muzikinius sugebėjimus demonstruos grupė „Rebel Eye”, Liepa Maknavičiūtė ir Karolina Vinciūnaitė. 

Į Kauno senamiestį sugrįžta VII-asis "Senamiesčio Žiogo" festivalis

2013-06-04

Birželio mėn. 8 d. – rugsėjo mėn. 7 d.  Kaune įvyks jau tradicija tapęs dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio Žiogas“.

„Šauni Vietelė“ vasarą pasitiks meistriškai!

2013-05-29

Šį šeštadienį, 20 val. „Šaunioje Vietelėje“ vyks jaunų atlikėjų „Meistriškumo kovos“ antrasis pusfinalis, kuriame susirungs Gintarė ir Šarūnas Zenkevičiai bei Justinas Narvidas.

Birželio 1 d. - visi Vilniaus vaikai kviečiami į Vingio parką

2013-05-29

Pirmąją vasaros dieną Vingio parke vyksianti didžiulė Vilniaus miesto vaikų šventė vienoje vietoje suburs visus miesto vaikus ir kvies turiningai bei smagiai leisti šeštadienio dieną, dalyvaujant įvairiose edukacinėse, meninėse programose bei sporto užsiėmimuose.

 

Muzikos festivalis „Granatos Live“ skelbia dar daugiau žinomų atlikėjų ir grupių vardų

2013-05-28

Pirmą rugpjūčio savaitgalį unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje startuosiantis naujas tarptautinis muzikos festivalis „Granatos Live“ skelbia dar daugiau festivalio atlikėjų ir grupių. 

GMGyvai siūlo vasarą švęsti su pasaulio muzika

2013-05-27

Vasarą švęsti privalu su pasaulio muzika. Tokiu šūkiu šią vasarą vadovaujasi organizacija „GMGyvai“ liepos – rugpjūčio mėnesiais Vilniuje ir Kaune antrąkart pristatys festivalį „Pasaulio muzika gyvai“!

Loftas Fest 2013: Paaiškėjo, kas atidarys festivalį, paviešintas ir festivalio planas

2013-05-27

„Loftas Fest 2013“ su 5 scenomis ir daugybe pramogų savaitė išaušo! Savaitgalį paaiškėjo, kas šį penktadienį atidarys trijų dienų festivalį mieste – tai lietuvių hip hopo kompanija „G&G Sindikatas“.

Penktajame „Velnio akmenyje“ skandalisto vaidmuo – švedams „Shining“

2013-05-22

Ekstremalios muzikos ir rokenrolo festivalis – taip prisistatančio „Velnio akmens“ apibūdinimą šią vasarą pagrįs vienos radikaliausių švedų grupių koncertas.

Loftas Fest 2013: atskleidžiama papildoma festivalio programa

2013-05-21

Tarptautinis ir unikalus miesto festivalis Vilniaus Naujamiestyje „Loftas Fest“ jau pradėjo paruošiamuosius darbus visose festivalio erdvėse. O jų bus labai daug. Festivalis startuoja jau kitą penktadienį, gegužės 31 d.

Miksuotos medijos – mūsų laikų vizitinė kortelė

2013-05-20

Šį ketvirtadienį 20 val. „Šaunioje Vietelėje“ vyksiančiuose „Jaunų filmų vakaruose“ bus pristatoma Agnės Latinytės animacijos darbai. 

Pirmasis ,,Pogo festivalis’13“ blynas

2013-05-20

Šių metų gegužės trečiąjį savaitgalį ,,Pogo baras“ įsirašys į savo istoriją gana ryškiai – pirmą kartą ,,Pogo“ surengė savo vardo festivalį.

Krokodilas Gena „užskaito“ barus

2013-05-20

Dideliame Vilniaus mieste vietų, kuriose galima praleisti savo vakarą, pasirinkimas gerokai didesnis nei fermentinio sūrio vietinėje kaimo parduotuvėje. 

XLI tarptautinis folkloro festivalis „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI“

2013-05-16

Visus vilniečius ir miesto svečius sukvies 41 tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, savo istoriją skaičiuojantis nuo 1973 metų. 

„Šaunios Vietelės“ terasoje rungsis meistriškiausi!

2013-05-16

Kovo mėnesį startavusio muzikinio konkurso jauniems atlikėjams „Meistriškumo kovos“ dalyviai netradicinio formato konkurse pradeda pusfinalių kovą. 

Gatvės muzikos dieną „Šaunios vietelės“ terasoje pasirodys jaunieji talentai

2013-05-16

Du nulis trylika, nulis penki, aštuoniolika. Kaip rašo patys Gatvės muzikos dienos (GMD) organizatoriai – tai ne telefono numeris, tai – jau šeštąjį kartą vyksiančios dienos data. Dienos, kuomet dainuoja gatvės, groja parkai ir niūniuoja autobusai visoje Lietuvoje. „Šauni vietelė“ dovanoja save jauniems muzikantams ir visą gegužės 18-ąją vasaros terasoje bus galima klausytis jaunų, energingų ir pozityvių žmonių muzikos.

Krokodilas Gena siūlo prisijungti prie teisingo laisvalaikio judėjimo

2013-05-14

Krokodilą Geną galime prisiminti iš animacinių filmukų, rodytų prieš bene keturias dešimtis metų. Frakas, muzikos instrumentas – Gena visada buvo linksmasis personažas. Dabar, su šiek tiek pakoreguotu įvaizdžiu, Gena grįžo į eterį prisijungdamas prie renginių organizatorių kolektyvo ir tapo teisingo laisvalaikio simboliu. Krokodilo garbei buvo sukurtas Genos judėjimas – žmonių, dievinančių gerai leisti laiką, grupė.

Festivalyje „Velnio akmuo“ – britų stoner roko klasika „Orange Goblin“

2013-05-14

Muzikos festivalio „Velnio akmuo“ atlikėjų sąrašą papildė viena garsiausių Didžiosios Britanijos stoner roko grupių „Orange Goblin“!

Autoironiškame „Skylės“ koncerte – pavasariškos nuotaikos gūsiai

2013-05-13

Ketvirtadienio vakarą sostinės gyventojai praleido nuotaikingai. Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame gyvos muzikos klube „Artistai“ vyko kiemelio atidarymo šventė. Keli šimtai žmonių susirinko pasiklausyti čia koncertavusios Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“.

Interviu su krokodilo prižiūrėtojais

2013-05-09

Pamenat Geną? Žavų krokodilą, vilkintį fraku, dėvintį skrybėlę ir grojantį armonika? Išgarsėjęs televizijos ekrane prieš daugiau nei kelias dešimtis metų, jis vėl grįžta į žmonių dėmesio eterį. 

Šį šeštadienį paskutinė „Meistriškumo kovų“ atrankinė dvikova!

2013-05-03

Šį šeštadienį, 21 val. bare „Šauni Vietelė“ vyks  paskutinė  „Meistriškumo kovų“ atrankinė dvikova, kurioje susikaus vaikinų komandos ir atliks „Rad Hot Chili Peppers“ kūrinius. 

Startuoja renginių ciklas mažiesiems!

2013-05-02

Tris gegužės mėnesio antradienius "Eventum Group" kviečia mažuosius apsilankyti "Žaislų muziejuje" ir sudalyvauti siūlomose programose! 

Skirk 2 % teisingam laisvalaikiui!

2013-04-26

Teisingo laisvalaikio puoselėtojas Gena ragina skirti 2% Genos teisingoms id4joms paremti!

Ar mamos žino, kurie saldainiai pirmieji ir vieninteliai pabuvojo kosmose?

2013-04-25

Jau šį šeštadienį, balandžio 27 d., vilnietes mamas sukvies antrasis mamų protmūšis.

Festivalyje „Margos pievos 2013“ –Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, „Garbanotas Bosistas“, „Varnos“, „Ūkanose“

2013-04-24

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar keturis dalyvius. 

Jauni atlikėjai rungiasi „Meistriškumo kovose“!

2013-04-24

Jauni ir meistriški? Ar toks derinys įmanomas aiškinamasi kiekvieną šeštadienį, 21 val. „Šaunioje Vietelėje“ vykstančiame jaunų atlikėjų konkurse „Meistriškumo kovos“. 

III Sluškų festivalis „Jauno meno kalvė“ plečiasi

2013-04-22

Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos, Teatro ir Kino fakulteto, III Sluškų festivalis „Jauno meno kalvė“ plečiasi, - svečiuose Vilniaus universiteto ir Dailės akademijos menininkai.

Ketvirtadienį „Jaunų filmų vakare“ – animacija!

2013-04-22

Meinardas daugiau nei pusę savo gyvenimo kuria animaciją, rašo kino recenzijas animaciniams bei fantastinio žanro filmams, kino teatre „Pasaka“ veda animacijos paskaitas, yra studijos UAB „MeinArt“ direktorius bei animatorius. 

Legendinė ,,Foje” muzika merginų lūpomis

2013-04-11

Būtent šį šeštadienį skambės legendinės grupės ,,Foje” kūrybos interpretacijos. Vakaro metu muzikinėje meistriškumo scenoje susikaus Gintarė Zenkevičiūtė kartu su Šarūnu Zenkevičiumi prieš Liepą Maknevičiūtę. 

„Netyčiukų“ atsiradimai ir kiti kūrybiniai procesai

2013-04-10

Kiekvieną ketvirtadienį, bare „Šauni Vietelė“ laisvalaikio organizatoriai „Eventum Group“ pristato jaunų filmų vakarus, kurių metu rodomi jaunų kūrėjų „švieži“ darbai bei pasidalinama kūrybine patirtimi. Šį ketvirtadienį, 19 val. savo darbus pristatys vaizdo operatorius Povilas Baltinas. 

Festivalyje „Margos pievos 2013“ – dar viena roko dozė: „Pelenai“, „Stiffer“, „Alive Way“

2013-04-09

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”, kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar vieną roko atstovų grupę. 

Šeštadienį „Šaunioje Vietelėje“ skambės legendinės grupės „The Beatles“ gyvai atliekami kūriniai

2013-04-04

Šį šeštadienį, nuo 20 val. bare ,,Šauni vietelė" galėsime paklausyti legendinės britų grupės ,,The Beatles” gyvai atliekamų kūrinių, kurie skambės rengiamose ,,Meistriškumo kovose”! 

Artoteka praneša

2013-04-02

Esame vis dar globojami žiemos vėsumos. Tingulys ir namų šiluma sukuria labai gerą draugiją. Bet šį kartą mintys apie laiką sau visgi stipresnės. 

Festivalyje „Margos pievos 2013“ roko gūsis iš Lietuvos ir Latvijos!

2013-03-27

Šiuolaikinio folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Margos pievos”,  kuris vyks 2013 m. liepos 26-28 dienomis Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, skelbia dar keturis dalyvius. 

Poezija skambiai

2013-03-27

Šį trečiadienį, 19 val. Ieva (Such‘a‘trip, No Hay Banda) pristatys dailininko, rašytojo, poeto Leonardo Gutausko kūrybą. Anot Ievos, Leonardo Gutausko tekstai yra tartum mažytė akvarelė, pieštuku apmestas eskizas, fiksuojantis šios akimirkos vaizdinius, kurie tuoj pat ištirps.

Festivalis ,,Shock Academia" skelbia pavasarį!

2013-03-22

80-metį švenčianti Lietuvos muzikos ir teatro akademija balandžio 2-6 dienomis kviečia į tarptautinį studentų šiuolaikinio šokio festivalį ,,Shock Academia".

Antrose ,,Meistriškumo kovose” – merginų kova!

2013-03-20
Jau šį šeštadienį , 20 val. ,,Šaunioje vietelėje” susitiksim pasiklausyti ,,Lykke Li” kūrybos interpretacijų, kurias atliks Ieva Lapinskaitė bei Agnė Živatkauskaitė.

Šeštadienį atlikėjai rungsis meistriškumo kovose!

2013-03-14
Konkurso dalyviai pademonstruos savo kūrybiškumą ir savitumą muzikiniuose pasirodymuose, kuriuose turės atlikti iš anksto organizatorių paskirtas užduotis – kiekvienam vakarui parenkamas žinomas skirtingas atlikėjas ar grupė, kurių išsirinktus kūrinius, dalyviai perdainuos ir interpretuos savaip! 

Poezijos ir muzikos jungtis – startuoja jau šiandien!

2013-03-13
Ieva iš muzikos grupių ,,Such‘a‘trip“ ir ,,No Hay Banda“ vakaro metu skaitydama autorių kūrybą pateiks savo muzikines improvizacijas, kuriomis bandys atskleis žodžio sąlyti su muzika.

18-ojo „Kino pavasario“ atidarymo proga – šventinė dovana kino mylėtojams

2013-03-13
Jau rytoj prasidėsiantis 18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ parengė ypatingą dovaną festivalio gerbėjams. 

Optimistiškoji belgų grupė „Jaune Toujours“ – Frankofonijos dienose

2013-03-13
Kovo 4 – balandžio 6  d. Lietuvoje vykstančių Frankofonijos dienų – prancūzakalbystės ir frankofoniškų šalių kultūrų šventės – proga į Lietuvą atvyksta belgų grupė „Jaune Toujours“. 

Į jaukias darbų peržiūras kviečiami video kūrėjai!

2013-03-12
Filmuoji? Kuri video klipus? O gal animacinius filmukus? Norėtum savo kūrybą pristatyti platesniai publikai bei draugams? Kviečiame dalyvauti jaukiuose darbų peržiūrų vakaruose!

Naudinga informacija kūrybingiems žmonėms!

2013-03-08
Šiemet startavo projektas Menoteka.lt, kuris suteikia galimybę kūrybingiems žmonėms pristatyti save, savo darbus bei paslaugas potencialiems užsakovams.

„Kino pavasaryje“ - nacionalinis kinas iš viso pasaulio

2013-03-07
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiandien spaudos konferencijoje pristatė lietuvių kūrėjų darbus. Šių metų festivalio programoje - net 37 lietuvių filmai, iš kurių 24 dar nė karto nerodyti šalies kino teatrų salėse. 

Šauni vietelė Vilniuje sieks pateisinti savo vardą!

2013-03-07
Pasitelkę naujus savo draugus, teisingo laisvalaikio puoselėtojų komandą „Eventum Group“, baras pradeda renginių ciklą skirta jaunimui, šeimoms bei visiems besidomintiems! 

VIII medijų meno ir muzikos festivalis „Centras“ – kupinas staigmenų!

2013-03-07
Anot festivalio organizatorių, šiemet programa stebins naujais ir aktualiais audiovizualiniais, muzikiniais pasirodymais, meniniais performansais, įstabiomis vaizdo projekcijomis ir instaliacijomis, netikėtų ir svarbių temų vystymu seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse. 

Apie žmogaus jėgas išbandantį – kopimą uolomis

2013-02-19
Vasario 23 d. aktyvaus laisvalaikio centre „Kablys“, vyks išskirtinis žiemos festivalis „JUDESY“. Tai muzikos ir veiklų festivalis, apjungsiantis kelionių svaigulį, ekstremalų sportą, aktyvų laisvalaikį, muziką, fotografiją, filmus bei kitas netikėtas veiklas. 

Apie tai kaip po vienu stogu tilps dviračiai, akrobatai, kelioniniai filmai, muzikos atlikėjai ir dar daug visko...

2013-02-11
Jau vasario 23 d. aktyvaus laisvalaikio centre – Kablyje, vyks išskirtinis žiemos, muzikos ir veiklų festivalis – JUDESY. 

Baras ,,Šauni Vietelė" jaunimą vilioja nauju renginių ciklu

2013-02-05
Atsinaujinęs baras „Šauni Vietelė” tęsia savo renginių ciklą, pradėtą praėjusią vasarą, kurį galėjo stebėti Pranciškonų gatvės vidiniame kiemelyje įsikūrusios terasos lankytojai.

Vilnių išjudinti bandys veiklų ir muzikos festivalis – JUDESY!

2013-02-05
Duoklė vasaros festivaliautojams bus atiduota vasario 23 d. aktyvaus laisvalaikio centre – Kablyje. 

Skelbiama 2013 metų „Kultūros nakties” dalyvių registracija

2013-02-04
Septintus metus Vilniuje organizuojama miesto gyventojų ir svečių pamėgta „Kultūros naktis” šiemet vyks naktį iš liepos 5 į 6 dieną, ir taps pagrindiniu Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai oficialaus atidarymo kultūriniu akcentu.

Renginių serija „Artistų artistas“: muzikinės jaunųjų talentų peštynės

2013-01-31
Nuo vasario 2 dienos ,,Artistai” kartu su muzikos agentūra „BonusFX“ kiekvieną šeštadienį kvies į alternatyvios muzikos kovas. Bokso pirštinių čia tikrai neprireiks: mėgausimės muzika!

Apie judesio filosofiją mieste

2013-01-29
Gimnastika, lenvoji atletika, kovos menai, visa tai sujungus gauname išskirtinį judėjimo meną – parkūrą, kuris atsirado Prancūzijoje ir išplito. Jau senokai atkeliavęs į Lietuvą tampa jaunų žmonių gyvenimo būdu.

„Žiemos ekranų” repertuaro „Omblina”

2013-01-29
Filmo scenarijaus rašymas ir pinigų paieška truko septynerius metus, filmavimai – aštuonis mėnesius, o visa tai kainavo 2 mln. eurų. „Omblina” nėra nei komercinis, nei autorinis filmas – į šias dvi kategorijas Prancūzijoje filmai išsiskaido. Turbūt dėl to režisieriui Stéphane Cazes taip sunkiai sekėsi ieškoti finansavimo savo kuriamai juostai. 

Savaitgalį „Žiemos ekranų“ svečiai susitiks su žiūrovais

2013-01-25
Sausio 24 d. Vilniuje Rohmero „Žaliasis spindulys“ paskelbė aštuntąjį prancūzų kino festivalį „Žiemos ekranai“ atidarytu.  

Svajonių darbas – skraidymas parasparniu!

2013-01-23
Nuo seno žmonės svajojo skraidyti. Vieni vis dar svajoja apie tai, kiti tuo tarpu sėkmingai skraido. Veikiausiai niekaip kitaip, o tik skraidant juntama didžiulė laisvė. Ypač skraidant parasparniu. 

Kavos kultūros dienos 2013

2013-01-23
Tradicinė kavos gurmanų šventė „Kavos kultūros dienos 2013“ vyks prekybos ir pramogų centre „Ozas“ vasario 15-17 dienomis.

Startuoja aštuntieji „Žiemos ekranai“

2013-01-22
Ketvirtadienį, sausio 24 d., Vilniuje startuoja aštuntasis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“, kasmet nustebinantis žiūrovus stipriais debiutais, naujausiais meistrų filmais bei prancūzų kino klasika.

Apie keliones dviračiais ir Altajų

2013-01-16
Apie dviračių entuziastus, keliaujančius dviračiais po pasaulį sužinojau prieš porą metų. Tuomet buvo labai smalsu su tokiais žmonėmis susipažinti, pažvelgti jiems į akis ir išgirsti įdomiausių pasakojimų. 

Muzikos ir veiklų festivalis ieško dalyvių!!!

2013-01-15
Festivalis JUDESY - muzikos, judesio ir veiklų festivalis, skatinantis ne tik keliauti, pažinti, atrasti, bet visų šių dalykų apsuptyje ir kurti. 

Daktaras Aiskauda su Gena vaidino vaikams

2013-01-08
Vaikų spektakliuko  „Daktaro Aiskauda vaistai vaikams“ smagiosioms aktorėms kilo idėja šį spektaklį padovanoti vaikams, kurie tokių pramogų ypač stokoja. 

JUKEBOX CHAMPIONS, pasaulinio turo metu Lietuvoje sustos dukart

2013-01-08
Sausio 11 d. į Vilniaus barą „Soul Box“ atvyksta Prancūzijos muzikantų duetas – JUKEBOX CHAMPIONS. Tai – dviejų žmonių orkestras, kurių pasirodymo metu, ant scenos išdėstoma begalė skirtingos muzikinės technikos, aktyviai maišomi muzikiniai stiliai ir kuriama nepaprasta atmosfera.

Kad Savičiaus gatvė būtų jaukesnė...

2013-01-03
Savičiaus gatvelėje gyventi, dirbti ar tiesiog eiti pro šalį darosi vis maloniau. Vis dažniau sutinkam besišypsančių ir besisveikinančių veidų.  

Eventum Group siūlo kur švęsti Naujuosius!

2012-12-17
Eventum Group kolektyvas jau žino kur ir kaip pasitiks Naujuosius metus, o Jūs ar jau nusprendėte kur švęsite?  

Naujiena! Nuo šiol galite įsigyti ir mūsų dovanų kuponus!

2012-12-14
Ieškote ko nors originalaus, bet kartu ir praktiško? Nuo šiol galime Jums pasiūlyti išskirtinius Genos Dovanų kuponus! 

Vilniuje duris atvėrė - Žaislų muziejus!

2012-12-11
Labai džiugu, Vilniuje duris atvėrė pirmasis Žaislų muziejus šalyje! Džiaugiamės galėję prisidėti prie muziejaus atidarymo! 


Špikis ir Eventum Group pristato - filmą!

2012-12-04
Kviečiame į filmo premjerą! 

Muzikiniame projekte „Baroque Contempo“ – barokas be perukų

2012-11-30
Naujo, netikėto skambesio ieškotojams, klasikinės muzikos bei džiazo gerbėjams – jaunųjų profesionalų koncertas Vilniuje, Šv.Kotrynos bažnyčioje. Lapkričio 27 d. 19 val. simbolinėje vėlyvojo baroko aplinkoje bus pristatytas muzikinis projektas „Baroque Contempo“.

Atsidaro Geltonosios Sofos Klubas!

2012-11-30
Atskrieja džiugi žinia visiems gyvos muzikos mylėtojams - 2012 m. lapkričio 25 d. sekmadienį  19 val. duris atveria nedidukė jaukiai įrengta erdvė, esanti pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Rotušės aikštės ir Aušros vartų kaimynystėje – Geltonos Sofos Klubas.  
 

Vilniuje kuriasi improvizacijos mokykla!

2012-11-30
Improvizatorių komandos – Jama ir W iniciatyva duris Vilniuje bando atverti repo improvizacijos („Freestyle‘o“) underground‘inė mokykla.
 

Magiškasis Asmik Grigorian Naujametinis koncertas

2012-11-30
Gražiausios operų arijos, miuziklų melodijos, romantinės klasikos perlai ir popmuzikos hitai kartu su Asmik Grogorian ir Martynu Švėgžda von Bekker!
 

Dominyko Vyšniausko džiazo ansamblis - Geltonosios Sofos klube!

2012-11-30
Kviečiame į Dominyko Vyšniausko džiazo ansamblio akustinį koncertą, kurio metu skambės įvairių stilių autentiška muzika!

Savičiaus gatvė Šv. Kalėdas švęs kartu!

2012-11-29
 Kūrybinėse dirbtuvėse plušo Savičiaus gatvelės bendruomenės nariai ir kartu kūrė kalėdinius atributus, kuriais draugiškai pasipuoš visa gatvelė! 

XV tarptautiniame akordeono festivalyje – stilingas BSM trio muzikos spektaklis

2012-11-09
 BSM trio, solidžias muzikines patirtis suvienijusių atlikėjų trejetas, jubiliejiniame akordeono festivalyje pristatys turtingą improvizacinę programą!

Jubiliejinis akordeono festivalis bus švenčiamas be pompastikos, bet džiaugsmingai!

2012-11-05
Lapkričio 14 – 18 dienomis Vilniuje vyks XV tarptautinis akordeono festivalis, tradiciškai žadinantis sostinę iš rudeniško snaudulio!

Jubiliejinis Vilniaus Gospel festivalis skambės džiaugsmo giesme

2012-11-02
Lapkričio 8-11 dienomis Vilniaus bažnyčiose ir koncertų salėse skambės džiaugsmingos ir įkvepiančios gospel giesmės! 

GAIDA 2012 – ir aktualios naujovės, ir pasaulinių muzikos garsenybių gausa

2012-10-19
Nalios muzikos festivalis „Gaida“ mėgins įgaujovės intriguoja. Tačiau seni geri laikai žadina malonius prisiminimus, patirtus nepamirštamus įspūdžius ar net nostalgiją. Ar įmanoma suderinti šiuos du dalykus?